Stránka 1 z 1

Pomozte prosim memu příteli najít právníka (praha)

Napsal: 29 srp 2016 21:35
od Thejka
Dobrý večer,
prosim neví nějaký tatínek o dobrem právníkovi ,který by byl dobrý na soud o ditě a následne SJM.Má někdo recenze na pravnicku Samkovou?Moc Vam dekuji za pomoc

Re: Pomozte prosim memu příteli najít právníka (praha)

Napsal: 29 srp 2016 22:02
od tulen2
Snad ti nekdo poradi i konkretne - ale obecne nechavat vec na pravnikovi neni dobre, a podle zkusenosti to nefunguje. Ziskat sp proti vuli matky nebyva vubec snadne, a pravnici to neumi. Bez osobniho maximalniho usili otce od prvni chvile od rozchodu to nepujde. Pokud si mysli, ze zaplati dobreho pravnika a bude to - asi se docka zklamani :(. Uz to, ze se nepta primo on ale Ty jako pritelkyne.. :(.
Oproti tomu sjm - to je vcelku jednoducha pravni vec. I kdyz - opet casto soudci zatizena genderovou nevyvazenosti, kdy muz byva podezrivan kde co schoval, naopak zena "chudinka" prece penize ve prospech deti utratila, atp. Casto plati - kdo co dokaze schovat a zasantrocit do zaniku SJM, ten to vyhrava, pokud to udela rozumne.

Re: Pomozte prosim memu příteli najít právníka (praha)

Napsal: 30 srp 2016 12:02
od Tomáš
Thejko, mám šestiletou zkušenost se soudy a advokáty a můžu Vám říct pro začátečníka možná překvapivou informaci, že na advokátovi až tolik nesejde, v podstatě stačí, pokud je průměrně aktivní a má na věci zájem. Kromě advokátů existuje i možnost nechal se zastoupit zmocněncem, na něž najdete kontakt i u poradců zde na Střídavce. Sám jsem přešel od poměrně drahého a známého advokáta Vlka ke zmocněnci, který odvádí práci podstatně levněji a navíc je u nich i jistá osobní motivace otci pomoci, protože to dělají na základě svých (většinou špatných) zkušeností se soudy a advokáty. Znám jednoho otce, kterého zastupuje i Vámi poptávaná Samková a ani její jméno na soudu žádný velký dojem neudělalo, tj. jestli by byl zastoupen kýmkoliv jiným, výsledek by nebyl odlišný. Najděte si nejprve nějakého zmocněnce, dejte si s ním schůzku, proberte možnosti a potom to srovnejte s cenami advokátů, kteří jdou s kýmkoliv kamkoliv a je jim úplně jedno, jak klient dopadne.