Právo není spravedlnost ...

Odpovědět
JaHo
Nováček fóra

Právo není spravedlnost ...

Příspěvek od JaHo » 08 zář 2016 08:45

Naivní člověk /jako jsem i já/ si ztotožňuje pojmy právo a spravedlnost. Chyba !!! Tak to opravdu není. Dva a půl roku se pokouším rozvést. Manželka duševně labilní a soužití v manželství regulérně naplňovalo znaky týrání. Ano, manželka mě vydírala, nenechala mě spát atd.... Pro normálního chlapa je strašně těžké to přiznat... a každý se určitě zeptá proč jsem si to nechal líbit...na to jsou dvě odpovědi 1.nikdy v životě bych se nedopustil násilí na ženě 2. brala si jako rukojmí dcerku ... Ano, například když jsem řekl že prostě odejdu pryč že na sebe nenechám křičet celou noc, tak šla do pokojíku k Lucince s tím že pokud se okamžitě nevrátím tak že ji vzbudí a řekne jí že od ní tatínek odešel protože ji nemá rád .... apod. Vydírala mě dcerou, rodiči ... Když jsem konečně našel odvahu a po x pokusech o udržení manželství jsem požádal o rozvod byl červen 2014 ...
Požádal jsem o střídavou péči a vzhledem k tomu že jsem nikdy nekouřil, nepiju, sportuji, mám dobré zaměstnání a Lucince jsem se od malička velice věnoval jsem nepředpokládal komplikace. Soudní znalec jednoznačně doporučil střídavou péči a v posudku i upozornil na duševní problémy matky. Jaké bylo mé překvapení když Soudkyně Okresního soudu v H.B. svěřila Lucinku matce !!! A odůvodnění ? Jeden den před soudním jednáním matka dodala k soudu "papír" na kterém se nějaká paní psycholožky podepsala pod to že Lucinka před ní řekla, že chce být u mámy...Chudák dítě... Byla tam jen matka a Lucinka a ta se jí tak bojí že řekne cokoli co po ní chce... Taky jsem se bál a to jsem 90ti kg muž, co potom malá holčička....
Zkrátím to ... odvolačka, zrušení rozsudku, další soudní znalec, rozhodnutí na okrese ve prospěch střídavé péče, odvolání matky...před pár dny jsem se dočkal a Krajský soud potvrdil střídavou péči ... zdaleka jsem tu nepopsal všechno co jsem musel za ty dva roky podstoupit... mediátoři, psychologové, posudky, OSPOD, právníci... finančně desetitisíce Kč, časově stovky hodin, nervově - kdyby to nebylo o dceru už bych se na to dávno vykašlal ...
mohlo by se zdát že je to po 2 a 1/2 letech výhra ... je .. a co na tom že manželka žije s někým jiným, že jsem jí nechal zavedenou firmu /ne kvůli ní ale kvůli Lucince ../ a auto a soud mi k tomu ještě nadělil povinnost ji živit .... nebude to asi letos a možná ani příští rok, ale mě třeba i rozvedou ... manželka to samozřejmě zdržuje jak se dá ... aby ne když dostává 20 tis měsíčně aby neztratila komfort na který byla zvyklá ...
takže jsem tvrdě vybojoval své právo vychovávat dceru o kterém jsem si myslel že je jak logické tak právním řádem garantované a doufám a věřím že jednou přestanu živit někoho kdo mi moc ublížil a co hůř ubližuje i mé dceři ....
Ne.... tohle u spravedlnosti ani "neleželo" ale v souladu s právním řádem to je ...

Antonie
Stálice fóra

Re: Právo není spravedlnost ...

Příspěvek od Antonie » 08 zář 2016 16:40

Věřím Vám to, u nás už je to také 2,5 roku. Ten kolotoč kolem je neuvěřitelný a je to vyčerpávající. Stojí to spoustu peněz, času a nervů. Váš závěr také nemá chybu. Živím někoho, kdo mi tolik ublížil.

Odpovědět