Nutnost znalce psychologa v rizeni o dite ?

mbe
Nováček fóra

Nutnost znalce psychologa v rizeni o dite ?

Příspěvek od mbe » 13 zář 2016 20:48

Zdravim vsechny,
muj pribeh se trochy vymyka tem vasim, ale treba nekdo bude vedet jak dal.
Mam dceru, narodila se me tehdejsi pritelkyni v roce 2008. Kdysi jsme spolu tak nejak napul chodili a pozdeji jsem se dozvedel, ze mela nekolik znamosti najednou. Chtel jsem po ni test, abych se mohl starat, ale odmitala a prestala komunikovat. Dcera se narodila, matka me po asi 2,5 letech dala k soudu a DNA test urcil me jako otce.Zacal jsem se zajimat a za dcerou jezdit, ale bylo to tezke, 150km tam, vstricnost zadna, problemy, postvala na me svou matku apod.. tak jsem zahy zazadal o urceni styku. Kdyz zacalo rizeni, soudy se tahly. V mezidobi matka odlozila mou dceru u babicky a zmizela. Zajimaly ji penize, obcas si ji pujcila, kdyz jsem mel prijet aby vypadala jako v pohode, ale pak ji vratila a prachy prochlastala. Ano, zacala chlastat a nejspis fetovat nekdy predtim a ja to nevedel. Jeji matka to vedela, dokonce ji dunutili na leceni a tam odtud utekla s jinym fetakem. Jednoduse po 2 letech zemrela a babicka si pozadala o svereni do pece s tim, ze dcera na me neni zvyla. Bylo ji asi 3,5 roku. mezi tim probihala ruzna jednani a ne uplne uspesne, nejaka domluvena psycholozka, ktera nadrzuje zenam, apod. Dceri je ted skoro 8, soud naridil rozsirovani styku, a to probihalo do doby nez zacala chodit do skoly. Ted se naopak rapidne zkratil a soud to neresi, socialce to vyhovuje, samozrejme je nezajima zajem ditete, ale chudaka babicky. Posledni jednani soud rozhodl ze dite zustane u babicky a otec bude styk rozsirovat i kdyz vlastne soud nerekl jak se to ma delat. odvolal jsem se do Plzne, tam to zrusili a naridili znalecke posudky ktere maji rici ktere prostredi je pro dite lepsi. A ted otazka. die ma jednoho rodice, normalniho, milujicicho otce, zabezpeceneho, byt, dum, vsechno, bydli v Praze. Babicka Jachymov. Jak se branit tomu posudku ? Ne ze by mi vadil, ale jen velmi prodluzuje cele rizeni a myslim si, ze je bezpredmetny, a zbytecne penize navic. Jediny rodic je nazivu, mel by tedy prevzit peci. Jak odmitnout posudek a urychlit rizeni aby se rozhodlo na dalsim jednani ? Argument, ze babicka neni rodic je jasny, dle ustavy otci upiraji pravo na sve dite, a zajmem ditete je byt s rodicem. Ale komunisticka soudkyne ve Varech se rozhodla vsechno bojkotovat a brzdit. Nejaky napad ?

Judikat US na tohle neexistuje, protoze stridava pece u jednoho rodice jaksi nejde a babicka neni rodic takze nelze. Babicka neni dobry vychovatel, zabavuje dceri mobil, aby mi nemohla volat, schovava ji nabjecky apod. brani ji ve styku a nepredava mi zadne informace. Takze si je zjistuji v okoli sam.
Diky predem

tulen2
Stálice fóra

Re: Nutnost znalce psychologa v rizeni o dite ?

Příspěvek od tulen2 » 14 zář 2016 06:47

A jak dite tedy ted vidas, a jaky je vztah?

Ja se trochu bojim, ze bojovani proti posudkum naopak soud protahne. Pokud uz je urceny znalec, a budes ho urgovat, mohlo by to do nekolika mesicu byt hotove, a tak mesic po odeslani posudku stani. Podle me se posudkum nevyhnes, v takovemhle rozhodnuti se kazdy soudce bude chtit prikryt "zajmem ditete" :(
Otazka je, jak posudky dopadnou.
Ale co me prekvapuje ... je to svereni do pece prarodicu v 3.5 letech - to nastat nemelo, otec zil, starat se chtel .... tam si asi bojoval malo/spatne?

mbe
Nováček fóra

Příspěvek od mbe » 14 zář 2016 16:15

Vidam ji 3 vikendy v mesici, prazdniny atd cca napul. jak stridavka. Na kazdy pulrok posilam PO s terminy a prazdninami, jinak mi babicka nedovoli nic co neni na papire. Proste dela co muze. No a znalce urcili Jelena z Plzne, ten zrovna kdyz jsem tam jel na pohovor zemrel, tak urcili dalsiho z Plzne. Ted nevim jmeno. Mam adokata, takze jsem cekal, ze neco vybojuje. Ale rozhodli na zaklade PO o svereni do jeji pece, protoze tam byla zvykla a na me zvykla nebyla.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 15 zář 2016 08:38

No a co na to holka, nechtela by byt u tebe vic nez u babicky? Tohle bude uplne nejdulezitejsi, presvedcit ji, ze to spolu v poradku zvladnete. A ze o babi neprijde, ze k ni bude jezdit tak jako ted k tobe.
S podporou ditete bys to mel dat, pokud dite bude tvrdit ze nechce (coz je uplne pochopitelne po takove dobe, babi ji jiste "strasi" obavami co by...), bude to obtizne.
Ja bych asi proti znalci nebojoval - protoze ten boj podle me vyhrat nemuzes, jen to protahnes. Doufal, ze budu mit znalce slusneho. Jak jsou specifikovane otazky pro znalce? Predlozil si soudkyni otazky ktere by mel znalec zodpovedet (to muzes a mel bys)?
Pokud neklapne svereni do tve pece, asi bych uvazoval o moznosti prestehovat se blizko babi, a snazit se s ditetem byt co nejvic - a zkusit to co nejdriv znovu.

Od advokata NIKDY nic necekej. Navrhy co delat bys mu mel davat ty, nechat ho jen hlidat formalni stranku veci. I kdyz jsou advokati drazi, zamysli se nad tim - zas tolik aby o tvem pripade premyslel kudy chodi a vyvijel maximalni aktivitu to prece jen neni. Advokat je spis jen psychicka podpora. Kdo veri ze advokat "to zaridi", bude v opatrovnickych sporech zklamany :(.

mbe
Nováček fóra

Příspěvek od mbe » 15 zář 2016 13:04

holka ma nazor, vyhovuje ji jak to je, tedy u me na vikendy, ale me to nevyhovuje. Samozrejme ji strasi, rekla ji, ze kdyz bude u me, tak za ni nebude jezdit... a mala se boji.
otazky jsou obecne, jake jsou vychovne predpoklady atd.. doplnil jsem tam otazky napr. jak se projevilo zkraceni styku s otcem kdyz zacala skola apod. Jak doporucuje rozsirovat styk, kdyz je zde skola apod. Stehovat se do takoveho zapadakova nebudu ani nahodou. Jednak mam slusnou praci a nehodlam dojizdet 100km a uz vubec nechci byt nekde, kde se mi ani trochu nelibi. Pokud to nevyjde, hodlam zazalovat soudkyni za spiknuti a dite proste jednou seberu a neprivezu zpet. Dam ji do skoly u me a bude to. A pak budu tlacit na to, ze si zvykla a pokud ji zase z te skoly seberou, ze ji zkazi zivot.
Me vadi, ze soudce kasle na nejakou ustavu, ze otec ma narok na sve deti a presto soudce - zenska proste preferuje babu. Protizakonne. Neexistuje zadny judikat, ktery by v pripade umrti jednoho rodice sveroval dite nekomu cizimu bez toho, aby neoslovil druheho rodice. Tohle smrdi.

No to tak trochu vim. Nejspis jsem mel na zacatku vzit advokata z Varu, ktereho soudkyne zna, asi bych to mel uz vyresene. Kazdopadne jsem doufal, ze proste najdou neco, co zmeni pohled soudkyne na vec. Puvodne to soudila mistopredsedkyne soudu. Sama rekla.. pul roku a je to vyresene.. dite pujde k otci. No a pak to dostala na starost jina baba a te to trva uz 3 roky. A vysledek zadny, naopak nejake stupidni posudky apod. ktere to jen prodluzuji. Ta puvodni je mistopredsedkyne soudu a mam sto chuti ji poslat stiznost na prutahy s tim, ze se jedna o dite a ze jeji puvodni odhad 6 mesicu je bohuzel ctvrty rok bez vysledku.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 15 zář 2016 13:50

mbe píše:holka ma nazor, vyhovuje ji jak to je....
... Pokud to nevyjde, hodlam zazalovat soudkyni za spiknuti a dite proste jednou seberu a neprivezu zpet. Dam ji do skoly u me a bude to.....
... Nejspis jsem mel na zacatku vzit advokata z Varu, ktereho soudkyne zna, asi bych to mel uz vyresene......
....poslat stiznost na prutahy s tim, ze se jedna o dite a ze jeji puvodni odhad 6 mesicu je bohuzel ctvrty rok bez vysledku....
Tak to bude tezke, a pokud nenatrefis na rozumneho znalce, rekl bych takrka nemozne. Skoro bych rekl bud rad za ty 3 vikendy v mesici a pulku volna, a snaz se polehoucku holku presvedcit - brzy bude spousta veci, ktere bude moci delat s tebou a babi ne, bude ji lakat mesto ... :(

S zalobou na soudkyni nemas nejmensi sanci neceho dosahnout. Zajem ditete bude potvrzen ospodem, a znalcem.

Hadej za jak dlouho bude zpatky u babicky s asistenci policie? Odhaduju tak den, do te skoly ji ani neprihlasis. A ty pak bused mit asistovany styk v radu hodin mesicne, a holka vymytou hlavu jak je tata zly, jak ji unesl.

Ne, v advokatovi to fakt neni. A ano, nejspis si mel ... hned od zacatku se o to starat, na prutahy stiznosti podavat, odvolavat se proti PO, nenechat sverit dite babi, nenechat ji tam jen tak nastoupit do skoly. Bohuzel prave tohle byva nejcastejsi pricinou proc oted o dite "prijde" Nejedna rychle, doufa ze to nekdo vyresi, vzdyt prece je to tak jasne, rika si uz pristi tyden, pristi mesic ... a najednou jsou z toho roky a argument "dite si zvyklo" nabere ohromneho vyznamu. :(

mbe
Nováček fóra

Příspěvek od mbe » 15 zář 2016 14:59

Ja podaval odvolani, nemysli si. Naridili znalce a ta rekla, ze otec splnuje vsechno na zmenu vychovy.... JEN dite ma rado i babicku a mohlo by mit psychicke nasledky. Blbost. OPD v Praze mi reklo, ze to je nesmysl, ale nejak to musi oduvodnit. V tomhle state chtit neco podle zakona nejspis nejde. A ja si ji nenehcam vzit. Nebudu cekat az ji bude 12 a baba ji vychova stejne blbe jako svou dceru alkoholicku.
Zalobou na soudkyni... ale jo. myslim, ze mam. Nebo mas zkusenost ze to nejde ? Vim ze jsou nezavisli, ale pokud nekona a prodluzuje zbytecne rizeni tak ji necham vyloucit. Neni schopna rozhodnout bez znalce, nezakonne narizuje usneseni, bez toho aby spravne citovala podle jakeho zakona... takze je neschopna. resp. vsehoschopna. Tudiz musi byt postizitelna.

Za asistence policie ? No to by byla otazka.. myslim, ze tak rychle by to nebylo. Ja mam rodicovskou odpovednost a babicce klidne oznamim, ze ji neprivezu, ze s ni mam program.. a proc bych ji nemohl prihlasit do skoly ? Hrave, tak jako jsem ji prihlasil do skolky u sebe... tak jako ji mohu zmenit bydliste apod...
Rodicovske odpovednosti me nikdo nezbavil. Styk urcen neni, tudiz je na dohode... i kdyz pokazde si musim poda PO, protoze babicka jaksi nerespektuje nejaka volna a zapira jakykoliv volny den.

ota377
Stálice fóra

Příspěvek od ota377 » 15 zář 2016 17:48

Nemůžu si pomoct, ale zdá se mi, že nepostupuješ správně a tuleň ti radí dobře, jsi nyní prostě ta slabší strana sporu a vyhrocení situace může vést mnohem pravděpodobněji k omezení tvého styku s dcerou na minimum, než k získání tvé výhradní péče :(
Já to vidím tak, že pokud ty se nechceš stěhovat za dcerou a dcera se nechce stěhovat za tebou, tak k úspěchu povede mnohem pravděpodobněji evoluční cesta, kterou zmiňuje tuleň (postupné uklidnění sporu, postupné rozšíření styku, nalákání dcery k tobě na nižší gympl atp.), než revoluční cesta, která může spálit všechny mosty nejen mezi tebou a rodiči matky, ale hlavně zásadně zhoršit vztah mezi tebou a tvou dcerou :(
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 15 zář 2016 20:02

mbe píše:.. takze je neschopna. resp. vsehoschopna. Tudiz musi byt postizitelna....

Ja mam rodicovskou odpovednost a babicce klidne oznamim, ze ji neprivezu, ze s ni mam program.. Styk urcen neni, tudiz je na dohode....
Bohuzel, v oblasti pece o deti zakon nic moc jasne nerika. Plati tam vsemocny a jakkoli ohybatelny "zajem ditete". Abys s nejakym postihem soudce mel sanci, musi byt jasne, ze dle zakona nepostupuje. Porusuje jasne lhuty, atd. Jen tak pro zajimavost - o co bys to oprel?

Tak to bohuzel. Proc tedy vubec podavas PO :)?? Podivej se kolem na zkusenosti, otec co jasne dany styk ma mit si s papirem muze klidne vytirat rok zadek a podavat navrhy na vykon rozhodnuti a nic se dit nebude. Pokud je dite v peci matky a styk urceny neni, jde to sakra rychle, kdyz matka chce. Do tydne ma vykonatelne PO.

mbe
Nováček fóra

Příspěvek od mbe » 15 zář 2016 22:28

Diky za rady, ale ja se nedohaduji s matjou, ale s cizim clovekem, ktery neni rodic. Snad porad plati nejaka prava ustava. I soud neustale tvrdi ano, dite pujde k vam i socialka, ale ... jde o to kdy. A ja nechci cekat do jejich 12 let. Soud si lze do kapsy kdyz pise rozsirujte styk ale nerekne jak. Neudela pro to nic. V dobe, kdy to slo, tak soud zaspal i kdyz jsem si stezoval> mala ume byla casto a dlouho, chodila u me do skolky a se skolou to vsechno padlo. tudiz namisto rozsireni doslo k podstatnemu zkraceni a to na zaklade neschopnosti soudkyne rozhodnout.
PO podavam proto, ze funguje a babicka jaksi zadne dohody bez papiru neni schopna dodrzet. omezuje mi kontakt, bere dceri telefon abych ji nemohl volat apod. To svedci o tom, ze udela vsechno proto, aby mi v tom branila.
Tady nejde o matku. nema ji ve vyhradni pece, ale docasne. to je rozdil. Proto hledam moznost jak to urychlit.

Odpovědět