Nutnost znalce psychologa v rizeni o dite ?

forU
Stálice fóra

Re: Nutnost znalce psychologa v rizeni o dite ?

Příspěvek od forU » 16 zář 2016 00:11

Tak tady to vidím na nesprávný postup, chtělo by to do toho jít razantněji, ale nejspíš i s nějakou obětí, třeba zkrácení pracovní doby na 80% úvazek, najít si poblíž babky nějaké provizorní bydlení i pro dceru, nechat rozšířit styk i na všední dny, zapojit se do školní přípravy, a tlačit a tlačit.

Zásadní chyba je podceňovat babku. Dítě může být svěřeno do péče kterékoliv osoby, pokrevní příbuzenství je pouze jedním ze 4 hledisek daných judikaturou, které lépe naplňuje otec, ale i babka je pokrevně příbuzná, bacha na to. Proti vám stojí přání dítěte. Pak jsou ještě kritéria zachování identity dítěte a výchovná způsobilost. Tady bude potřeba se soustředit.

Pokud zastupuji otce, vždycky jim říkám, že musí pro výsledek i něco obětovat, samo to nepůjde, zákony nejsou samospasitelné.

Mimochodem, jednu bitvu už jste vyhrál, ani o tom nevíte. Jestli Jelen šel pod kytky, nemohlo vás potkat větší štěstí. Je to debil nebetyčný, a to se držím zásady, že o mrtvých jen dobře.

A ještě jednu věc - spor má větší šanci vyhrát ten, kdo lépe pochopí uvažování protistrany a soudců v jeho kauze. Nejste v právním sporu, ale v psychologické bitvě.

A poslední poznámka - střídavá péče jde i s babkou.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 16 zář 2016 08:48

forU píše:A poslední poznámka - střídavá péče jde i s babkou.
Tak nad timhle premyslim od chvile kdy to napsal. Podle me by to take melo byt mozne. Nenasel jsem nic co by to popiralo. Naopak take nic, co by to explicitne zminilo.
Ale dokazu si predstavit ze tomu soud nakloneny jako nezname veci nebude, a ze to bude muset rozhodovat US.
Na tu vzdalenost, se stridanim skol, to je stejne tezko aplikovatelne.

Dulezite bude presvedcit babi, ze ji dite "neseberes", ze pro nej porad bude babi a bude tam moct co nejvic jezdit.
A jak pise i 4u - jestli tomu neobetujes cas v praci, jestli se neprestehujes alespon docasne bliz - budes to mit mnohem, mnohem tezsi - nebal bych se rict, ze neuspejes.

mbe
Nováček fóra

Příspěvek od mbe » 16 zář 2016 10:53

To se vam rekne, mam platit na dite, hypoteku atd a jeste se stehovat nekam a platit tam dalsi bydleni ? Prece vsechno ma na neco vliv, pokud omezim praci, tak jako jsem to udelal u predchoziho zamestnavatele, tak mi zrusili misto. Pak byvh mel problem platit alimenty a ve finale by mi socialka rekla, ze nemam prostredi na vychovu...
Byli u me, vse je v poradku, mam prostredi, vychovne predpoklady, dokonce posudky pisou, ze jsem schopen lepe naplnit potreby dcery, zajistit ji vzdelani, krouzky atd.
No a na druhe strane napisou, ze dite hlavne potrebuje lasku a tu ji je schopna dat vice babicka. Jiste rozmazluje ji a da ji co chce, namisto toho aby ji vychovavala. Neni hodina, kdy by mala nezadala neco sladkeho, ji jen omacku a knedliky, neni schopna jist zdrava jidla protoze ji to babicka nedela a uplatky sladkym vedou. Znalec dokonce napsal, ze je prehnane ochranitelska coz dceri muze dlouhodobeji zpusobit psychicke potize tim, ze ji dostane do role obeti a ta se potom bude vseho bat a bude ocekavat jen ochranu. Takze vlastne vsichni rikaji, ze babicka neni tak dobra, ale presto soudkyne rozhodla zatim pro ni. Neni to zvlastni ?
se skolou jsem v kontaktu, jezdim tam na schuzky, zahajeni skoly atd, jak to vyjde. Krouzky tam vesmes zadne nemaji.
Psychologa po Jelenovi urcili Brockla. Nevim jakej je. Kazdopadne Koparkova z Varu,to byla kapitola... zapskla zenska, ktera nesnasi chlapy, sama neni schopna sve deti vychovavat a rozhoduje o ostatnich.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 16 zář 2016 12:57

tulen2 píše:
forU píše:A poslední poznámka - střídavá péče jde i s babkou.
Tak nad timhle premyslim od chvile kdy to napsal. Podle me by to take melo byt mozne. Nenasel jsem nic co by to popiralo. Naopak take nic, co by to explicitne zminilo.
Ale dokazu si predstavit ze tomu soud nakloneny jako nezname veci nebude, a ze to bude muset rozhodovat US.
Jednou jsme otevřeli možnost střídavé péče tří osob, biologického otce, matrikového otce a matky....
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 16 zář 2016 14:29

forU píše:..Jednou jsme otevřeli možnost střídavé péče tří osob, biologického otce, matrikového otce a matky....
No prave, je rozdil neco navrhnout a otevrit, a neco jineho to soudy protlacit k uspechu. Ja to dopadlo :)? Podle me pokud by chtel s babi mit SP, mozne by to dle zakona bylo. Dost mozna i nejakou dobu pro dite vhodne, kdyz uz je tak dlouho vyhradne u babi a matka je po smrti. Mozna by po tomhle soudy i rady skocily, jako po elegantnim reseni obtizne situace. Jenze to tazatel kvuli vzdalenosti nechce :(
mbe píše:...Prece vsechno ma na neco vliv, ...
... Znalec dokonce napsal, ze je prehnane ochranitelska coz dceri muze dlouhodobeji zpusobit psychicke potize ...
Ano. A tvoje rozhodnuti nestehovat se bohuzel muze mit vliv na rozhodnuti soudu :(

Pockej ..... jaky znalec? Pises ze se teprve posudky delat budou. Uz nejaky posudek byl? A dopadl ve prospech tve pece? Jestli ano, tak to samozrejme dalsi planovany posudek napadnout jako nadbytecny muzes, odkazat na existujici. A co ospod na soudu? Jak se vyjadril ten?

Porad to na me pusobi tak, ze si to silene zanedbal ve veku nez sla do skoly, po smrti matky, nechal rizeni tahnout ... ale o celem prubehu toho pises malo

mbe
Nováček fóra

Příspěvek od mbe » 16 zář 2016 15:39

Ano, znalec byl urceny. udelala posudek Koparkova. Dle toho sverili dite babicce, protoze otec byl ve vsem ok, schopen pece, zajistit veskere potreby ditete..blablabla.. jen ... rozhodnuti soudu bylo opacne, protoze socialka je z mista bydliste a dobre se s babickou znaji. Napadl jsem ho a odvolal se do Plzne, tam to zrusili a rekli ze je treba posudek, ze nebyla posouzena situace. No a KV se ted musi tim rozsudkem ridit tak naridil znalce, ten umrel, tak naridil Brockla. a na toho ted cekam.
Ospod se porad vyjadruje, ze dite by melo jit k otci, ale nasledne nesouhlasi se sverenim do vyhradni pece. Proste alibisti.

po smrti matky se tahl soud, byly tri stani, kde se resily blbosti a me namitky, ze jsem biologicky otec, mam prostredi a jsem schopen se postarat jaksi na tu soudkyni nezapusobily. Jsem presvedcen, ze ta baba je podplacena. Ja mam advokata z Prahy, babicka ma mistni advokatku, ktera soudkyni evidentne zna.

Sifon
Nováček fóra

Příspěvek od Sifon » 16 zář 2016 19:43

Když to nevyjde prožeň to ještě ÚS, třeba z něho pro změnu vypadne něco rozumného.
Bohužel nejkrásnější období dítěte jsi už propásl, za chvíli s ní začně třískat puberta, tak bych možná nechal babču ať si s ní užije. Při tom úrovni styku co jsi popisoval jsi pro ni něco jako bližší strejda, to už nedoženeš .Lepší by bylo, aby to bylo naopak, intenzivní vztah do 8 let a pak víkendový styk, takto to je na pytel, pevné citové vazby mezi vámi neexistují. Koleduješ si u soudu o nejproblémovější období dítěte, u holky to budeš mít fakt výživný a ocenění žádné. Možná bude ve stáří 1x měsíčně navštěvovat Tvůj důchod. Poslední věc, jestli nemáš hodně chápavou partnerku a vyhraješ soud, tak se s ní rozluč.

mbe
Nováček fóra

Příspěvek od mbe » 16 zář 2016 21:08

US jsem chtel, ale KS bohuzel rozhodl.. takze k US to nelze. Mame kontakt celkem dobry, citove me ma moc rada a tesi se na me. A ja samozrejme ji. Jsem jeji tata, nema me jako strejdu. Na prazdniny jsem ji ted mel skoro 6 tydnu u sebe. a novym PO zadam o vic, protoze soud rekl rozsirovat

Odpovědět