Věci dětí v domácnosti

Odpovědět
Bart
Nováček fóra

Věci dětí v domácnosti

Příspěvek od Bart » 19 zář 2016 10:19

Dobrý den, manželka opustila náš družstevní byt před 2 lety a již žije v jiné domácnosti. Celý byt v podstatě s sebou vyklidila, zůstalo pár maličkostí, kde deklarovala, že nemá zájem. Nijak jsem to neřešil, protože důležité bylo, že střídáme. Chybějící postupně doplňuji a čekal jsem na první stání. Minulý týden jsem byl na dovolené s dětmi a po návratu jsem zjistil, že je byt opět vyklizený. Manželka odvrtala zámky, s pomocí jakési party vystěhovala zbylý nábytek. Nechala jen věci, které jsem pořídil v poslední době a o kterých ví, že jsou zdokladované. Zmizel i psací stůl dětí, který zbyl po našich starších dětech, dětské sportovní náčiní... Dále věci z vybavení, bez nichž nelze fungovat, jako například lednice, kuchyňský stůl, záclony atd... Dostala se i do místnosti, kterou používám jako moji pracovnu a tam mi zřejmě někdo z jejích pomocníků zcizil pár soukromých drobností. Neexistuje nějaká možnost, jak zabránit periodickému plenění, až vybavení opět doplním? Byt je družstevní. Za týden bych měl mít děti. ...
Nebo musím jinam?

BPEJ
Uživatel(ka) fóra

Re: Věci dětí v domácnosti

Příspěvek od BPEJ » 20 zář 2016 14:20

Nesedí mně tady pár drobností. Kde se bere jistota, že do bytu vnikla manželka + její pochopové? Pokud byly až týden odvrtané zámky, nemohl nejen těch pár soukromých drobností sebrat kdokoliv? SJM máte vypořádané? Členská práva v BD patří komu?

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 20 zář 2016 17:07

Bohuzel, pokud neni vyporadane SJM, je obrana proti necemu podobnemu tezka.
Pokud me neinformovala, zavolal bych policii, podal TO na neznameho pachatele ... Nicmene jakmile se zjisti ze to ex, a ze jde o "kradez" SJM ... :((. Samozrejme muzes na TO trvat a snazit se prokazat i zmizeni veci do SJM nepatrici, ale ...
Ex se dobre a spravne informovala, ze co se tyce movitych veci, "vyhrava" je pri deleni ten, kdo si je driv privlastni - nasledna snaha o rozumne vyrovnani je obtizna :(.
Pomohlo by informovat sousedy o situaci, poridit hlasity alarm.

Bart
Nováček fóra

Příspěvek od Bart » 21 zář 2016 12:15

Manželka vniknutí do bytu nepopírá. Zámek dala nový a klíč do botníku, vzkázala mi to. Nejde mi o ty věci co se ztratili, je mi jasné, že je to neprokazatelné. Nejde tak ani o věci jako spíš o pocit, že úplně komplet někdo prohrabal moje věci. Jestli to dobře chápu, tak to mkůže dělat opakovaně každý den a nic trestného na tom není. Jde mi o to, že
1. Sebrala i věci dětí, které užívali. Psací stůl mi připadá šokující.
2. Jak zabránit tomu, aby se to neopakovalo.
Vzhledem k tomu, že asi právně nelze zajistit, aby se toho nadále zdržela, tak byt nemůžu s dětmi do budoucna užívat a musím si pronajmout jiný. Trestní oznámení určitě nemá smysl.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 21 zář 2016 12:30

Poridil bych alarm, informoval ex ze si neprejes aby byt navstevovala v tve nepritomnosti a odnasela jakekoli veci ze sjm, nebo snad dokonce ve tvem vlastnictvi, a ze je alarm namontovany. Informoval bych o situaci sousedy, pokud mas vztahy dobre.
Ono se velice tezko neco odnasi, kdyz k tomu sakra hlasite houka alarm, a asistuje policie.

BPEJ
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od BPEJ » 23 zář 2016 13:36

Řešení v trestní rovině, byť by i bylo možné, je ošidné, neb nevhodná komunikace mezi rodiči může být důvodem k vyloučení střídavé péče. Takže asi jak píše tulen nebo zvelebit si byt výměnou futer+dveří za bezpečnostní.

Odpovědět