Nepřezkoumatelnost?

Odpovědět
PepazDepa
Uživatel(ka) fóra

Nepřezkoumatelnost?

Příspěvek od PepazDepa » 25 říj 2016 09:43

Dobrý den. Máte někdo zkušenost s tím, když odvolací soud zrušil část rozsudku pro nepřezkoumatelnost? Mám čekat nové soudní jednání nebo si jen pan soudce na I. stupni vypracuje znovu "domácí úkol" - odůvodnění rozsudku?
Na rozsudek odvolacího soudu čekám již skoro dva měsíce, vím že je již napsaný a skoro měsíc už leží na soudu I. stupně. Na dotaz v kanceláři mi řekli, že se s ním soudce seznamuje a oni čekají na pokyn k rozeslání...pak mají něco stíhat...

tulen2
Stálice fóra

Re: Nepřezkoumatelnost?

Příspěvek od tulen2 » 25 říj 2016 14:46

Asi bys musel byt konkretnejsi, co presne zrusili a proc. Ale dalsi jednani bych jako nutnost videl - typicky to muze byt neprezkoumatelny "zajem ditete", kdy bude nutne dolozit znalecky posudek.
PepazDepa píše:...Na rozsudek odvolacího soudu čekám již skoro dva měsíce...

Lhuta pro doruceni rozsudku je 30 dnu od vyhlaseni.

PepazDepa
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od PepazDepa » 25 říj 2016 15:13

Lhůtu může předseda soudu prodloužit až o 60 dní ...

Odůvodnění přesně neznám, protože rozsudek nemám. Nicméně na jednání soud dal najevo, že shodí výživné pro nepřezkoumatelnost...částka nebyla nijak vypočtena či jinak odůvodněna. Rozsudek si vyhlásily za týden už samy a poslaly zápis z jednání s výrokem.

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 25 říj 2016 15:32

Pokud odvolací soud zruší některý z výroků nebo část některého z výroků rozhodnutí soudu I. stupně, vždy se vrací zpět soudu I. stupně k dalšímu řízení. Ostatní nezrušené výroky zůstávají nedotčeny a doručením rozhodnutí odvolacího soudu nabývají nezrušené výroky právní moci.

Pokud se jedná o zrušené výroky nebo jejich zrušené části, musí soud nařídit jednání, kde stranám sdělí, proč byly výroky zrušeny. Fakticky to znamená, že je možné ještě navrhovat důkazy, ale už jen ve věcech, které nenabyly právní moci.

PepazDepa
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od PepazDepa » 25 říj 2016 17:44

Tak bych to čekal, ale soud I. stupně už skoro měsíc sedí na rozsudku odvolacího soudu a nějak se mu nechce ho doručit, aby se stal pravomocným....no a to dost dobře nechápu proč? Logické by bylo doručit a nařídit jednání.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 25 říj 2016 18:01

PepazDepa píše:...Lhůtu může předseda soudu prodloužit až o 60 dní ....
Ale pouze pokud pro to je duvod (ja vim, on se vzdycky najde .. ale je treba ho napsat, je to opruz...). Volil bych ostry telefonat, a kdyz rozsudek do nekolika dni neprijde, stiznost predsedovi soudu, s "hrozbou" navrhu na urceni lhuty, kdyz nebude konano.

PepazDepa
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od PepazDepa » 25 říj 2016 19:13

tulen2 píše: Ale pouze pokud pro to je duvod (ja vim, on se vzdycky najde .. ale je treba ho napsat, je to opruz...). Volil bych ostry telefonat, a kdyz rozsudek do nekolika dni neprijde, stiznost predsedovi soudu, s "hrozbou" navrhu na urceni lhuty, kdyz nebude konano.
Zatím jsem se dotázal v kanceláři...to zatím nezabralo. Jiný nátlak by byl asi jen zbytečným drážděním hada bosou nohou. Zvlášť vyhrožování předsedou soudu by mi moc nepomohlo, protože to soudí právě on...

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 25 říj 2016 20:10

Pokud se rozsudek vrátil zpet na soud I. stupně, podal bych návrh na určení lhůty k provedení úkonu. Požadoval bych, aby nadřízený soudu uložil soudu I. stupně povinnost doručit otci rozhodnutí odvolacího soudu. Na doručení rozhodnutí nadřízeného soudu nejsou stanoveny lhůty. Odvolací soud měl měsíc na vypracování písemného vyhotovení rozhodnutí, coz splnil a spis vrátil zpět. Kdo je nečiný je I. stupeŇ, takže si podejte návrh na určení lhůty.

PepazDepa
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od PepazDepa » 26 říj 2016 12:01

milo píše: ... Na doručení rozhodnutí nadřízeného soudu nejsou stanoveny lhůty. ...
Myslím, že lhůta tam je, §158 o.s.ř. mluví o rozsudku obecně bez výjimek.

Požádat o určení lhůty mi přijde trošku dvojsečné. Soud na její vyřízení bude mít jistě nejméně 30 dní, kdy se bude stěhovat spis a já rozsudek určitě nedostanu. A pak dá soudu 30 dní na to, aby to poslal. Mám pocit, že kratší časový úsek, než měsíc, je pod rozlišovací schopnost naší justice.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 26 říj 2016 13:55

PepazDepa píše:...Požádat o určení lhůty mi přijde trošku dvojsečné.....
Take to tak vidim. Ale ono neni nic prijemneho ani pro soud si lhutu nechat urcovat. Takze skoro vzdy se to obejde bez preposilani spisu a skutecneho urcovani lhuty, soud radeji makne a dobrovolne si v zakonem terminu lhutu urci sam. Ale spolehat se na to neda. Proto bych radsi volil stupnovane "vyhrozovani", telefon, stiznost, ... ovsem zase s nebezpecim, ze kdyz to budou ignorovat, opet se to o ten cas prodlouzi.

Odpovědět