nové řízení

nové řízení

Příspěvekod Naivní » 18 lis 2016 15:21

dobrý den
je možné zahájit nové řízení na úpravu styku a zvýšení výživného, jestliže je jedno řízení už v běhu?
Naivní
Uživatel(ka) fóra

Re: nové řízení

Příspěvekod forU » 18 lis 2016 19:13

Nikoliv, je zde překážka věci zahájené. Proč?
Lze měnit návrhy, doplňovat dokazování, navrhovat vrácení řízení na první stupeň a tam rozšířit návrh apod.
V případě naléhavosti lze něco upravit pomocí předběžné úpravy v téže věci.
Holky 7 a 9 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod Naivní » 18 lis 2016 19:34

No od listopadu 2014 běží řízení na úpravu styku které jsem podal já a dnes mi přišlo že matka dětí podala a bylo zahájeno nové řízení na úpravu styku a výživného...
Naivní
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod forU » 18 lis 2016 22:21

No tak to určitě takto není.
Pokud už vám dva roky běží jedno řízení a nebylo pravomocně skončeno, nelze zahájit o té samé otázce další řízení.
Matka může podat max. návrh na úpravu péče a výživy, ale je to pořád v rámci jednoho řízení.
Jak to, že vám to běží od roku 2014? Už něco proběhlo? Nějaké jednání, dokazování, výslechy, posudky, svědkové, nějaké předběžka? Jak fungujete?
Jestli máte právníka, tak se s ním poraďte, co se děje.
Holky 7 a 9 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 18 lis 2016 22:34

.. a chces tedy aby to rizeni bezelo (nekam se posouvalo), nebo je v tvem zajmu aby moc nebezelo (
to kdyz +- vyrovnane uz dele fakticky stridate)?
Jestli chces aby bezelo, 2 roky jsou fakt dlouho, urguj, stezuj si, zadej o urceni lhut.
To "nove rizeni" - co tim presne myslis, co si presne od soudu dostal?
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Naivní » 19 lis 2016 09:20

Teď už je nařízeno jednání na prosinec, jsme po znaleckém posudku, výslechu od OSPOD.

Od soudu mi přišel "protokol o úkonu" kdy matka nechala na soudě sepsat návrh na úpravu styku a návrh na zvýšení výživného.Dále přišlo usnesení o tom že soud ustanovuje dětem opatrovníka OSPOD.
když se podívám na infosoud tak byla zahájená dvě nová řízení jedno na změnu styku a druhé na svěření do péče a určení výživného.
nyní fungujeme tak že jé mám děti každý víkend, matka absolutně nekomunikuje takže o nějakém rozšíření nemůže být řeč, a svůj návrh podala na to aby mi byla péče maximálně omezena( každý sudý víkend, a 2 hodiny každá lichá středa)
Naivní
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod forU » 19 lis 2016 09:33

Motáte jablka s hruškami:
úprava výživy
úprava styku
úprava péče
To jsou odlišné předměty řízení. Většina soudů to slučuje do jedné věci, ale lze je řešit i odděleně, to pak probíhá tím způsobem, že se nejprve řeší úprava péče a výživy, v tom se dítě svěří matce a otci určí výživné, pak se rozhoduje o styku otce s dítětem.
Pokud vy jste zahájil jen řízení o styku a výživě, aniž by byla upravena péče, tak to bez úpravy péče snad ani nejde, i když naše soudy umějí leccos.
Podstatné je i to, zda už máte nějaký pravomocný rozsudek o péči a matka usiluje o změnu péče. To by dávalo smysl, pokud byste v tuto chvíli měli pravomocně střídavou (ona všední dny, vy víkendy) a matka navrhovala změnu na svěření do její péče.
Každopádně mám pocit, že v tom plavete, měl byste si najít právníka, který vám pomůže se v tom zorientovat. Hlavně mu musíte říct, co vy považujete za nejlepší řešení a čeho chcete dosáhnout a nenechat se vmanipulovat do role poraženého předem. Dost právníků vám řekne, že ve vaší situaci byste se měl domáhat rozšířeného styku a nikoliv svěření dítěte do vaší nebo střídavé péče. A už jen nastavením tohoto cíle jste si podepsal ortel. Musíte vědět, že právníci jsou srostlí se systémem. Nenechte se řídit právníkem, ale vy řiďte právníka.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod Naivní » 19 lis 2016 09:44

od srpna 2013 jsou děti svěřeny do péče matky a mě je určeno výživné. styk je po dohodě rodičů
v listopadu 2014 bylo zahájeno řízení o Svěření do péče a určení výživného (včetně změn)
a teď v listopadu byla zahájena dvě řízení 1 Svěření do péče a určení výživného (včetně změn)
2 Úprava styku (včetně změn)
Naivní
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod forU » 19 lis 2016 10:11

Naivní píše:od srpna 2013 jsou děti svěřeny do péče matky a mě je určeno výživné. styk je po dohodě rodičů
v listopadu 2014 bylo zahájeno řízení o Svěření do péče a určení výživného (včetně změn)
a teď v listopadu byla zahájena dvě řízení 1 Svěření do péče a určení výživného (včetně změn)
2 Úprava styku (včetně změn)

Takže se domáháte změny na střídavou péči, pokud v listopadu 2014 bylo zahájeno změnové na péči?
V tom případě by to měli sloučit. Pokud to nebudou dělat, a dají tomu různé spisové značky, tak podejte návrh na sloučení řízení (jde-li o stejné děti a rodiče).
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod Naivní » 19 lis 2016 10:30

Ano domáhám se změny na střídavou péči.
Naivní
Uživatel(ka) fóra

Další

Zpět na Problémy soudního řízení