nové řízení

Re: nové řízení

Příspěvekod forU » 19 lis 2016 13:40

Pak to sloučej do jednoho řízení. Nicméně pokud se neorientujete v těchto základních věcech, budete střídavku proti vůli matky prosazovat velmi obtížně, to není žádná legrace.
Holky 7 a 9 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod Be_Be » 19 lis 2016 18:29

Jakmile je jednou určena VP matky (a matka dále brání rozšiřování), tak je dle naší zkušenosti minimální šance na změnu, ale třeba narazíte na soudce, který respektuje zákony a nálezy ÚS. Jak radí forU určitě si najděte nějakého odborníka. A z vlastní zkušenosti doporučuji někoho kdo má bohaté zkušenosti, právníci kteří to nemají jako denní chleba mohou spíše uškodit.
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvekod forU » 19 lis 2016 18:39

Nicméně je třeba vědět, že ani sebelepší odborník vám nezajistí úspěch, pokud narazíte na soudce idioty nebo uplacené. Jim je absolutně jedno, pokud rozhodnou zcela v protikladu se zákonem a stavem.
Holky 7 a 9 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod Naivní » 19 lis 2016 18:43

Já jsem teď v situaci kdy matka nejen že je proti rozšíření styku, ale svým novým návrhem ho chce i podstatně omezit z každého víkendu na pouze každý sudý víkend a dvě hodiny každou lichou středu.
Naivní
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Be_Be » 19 lis 2016 19:08

Naivní píše:Já jsem teď v situaci kdy matka nejen že je proti rozšíření styku, ale svým novým návrhem ho chce i podstatně omezit z každého víkendu na pouze každý sudý víkend a dvě hodiny každou lichou středu.

Tak to si hlavně nenech líbit, protože si myslím, že to je jedna "z mála zbraní" té jejich hry - tak už to je, dítě je na to zvyklé, vyhovuje to, nic měnit nebudeme. Hlavně nedopustit žádné omezení toho, co máš. Akorát zas narazíš na to, že i matka má nárok na víkendy s dětmi, takže je to patovka. A jako mávnutím kouzelného proutku z Tebe může být stýkač 1/14. Neznám detaily. Poradí Ti spíš zkušení zde. Záleží na věku, na tom, co říká OSPOD, jak dopadl posudek, atd. atd. atd. a zároveň nezáleží vůbec na ničem, protože každý soudce si rozhodne, jak ho napadne. A tato nepředvídatelnost je ta chyba v systému. Nám v rozsudku vůbec nevysvětlili, proč rozhodli, jak rozhodli, a to co prvoinst. soud viděl jako důvod proti SP, to odvolací vůbec nezajímalo, ale stejně rozsudek potvrdili.
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvekod Antonie » 19 lis 2016 19:13

Jak jsou staré Vaše děti? Držím pěsti nedejte se. Je to náročné, u nás to trvalo 2,5 roku a bylo to pro mě těžké období. Jsem matkou otce. V současné chvíli jsem neskutečně ožila, jsem šťastná. Máme to. Jelikož mám samé syny a vnuky. ... a když si představím co se děje. Tak si říkám - v porodnici kluky nebrat.
Antonie
Stálice fóra

Příspěvekod Naivní » 19 lis 2016 19:18

na toto bych nikdy ani nepřistoupil... znalecký posudek dopadl myslím dobře, OSPOD údajně doporučil rozšíření péče, děti se vyjádřily na OSPOD že by chtěly být víc s tátou
Naivní
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Antonie » 19 lis 2016 19:28

Naše matka bránila dětem v kontaktu s otcem, vkládal se do toho i vedoucí kroužku. Neustále se něco řešilo na přestupkové komisi. Rodiče se dostali do poradny pro rodinu (nařízeno odvolacím soudem) a tam bylo děti více slyšet. Děti si změnu vynutily.
Antonie
Stálice fóra

Příspěvekod Be_Be » 19 lis 2016 19:31

Naivní píše:na toto bych nikdy ani nepřistoupil... znalecký posudek dopadl myslím dobře, OSPOD údajně doporučil rozšíření péče, děti se vyjádřily na OSPOD že by chtěly být víc s tátou

Tak už se musí jednat o starší děti, když se ptají na jejich názory. V tom případě kontakt ve středu na 2hod. je úplně mimo, to už nevyhovuje ani tříleťákům. Tak rychle se ty děti ani nestíhají "přepínat". Tak držím palce, budu ráda, když dáš vědět, jak to celé dopadlo. Případů, kdy někdo dospěl od VP k SP je asi pramálo a já bych o takových potřebovala vědět max.
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvekod forU » 19 lis 2016 20:53

Pokud jsou děti zvyklé na každý víkend, pak bych tlačil střídavku s rozšířením jednoho víkendu na 4 dny a ve druhém týdnu 2 dny, třeba středa večer-pondělí ráno + středa večer-pátek večer. Je to hodně dobrý model.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

PředchozíDalší

Zpět na Problémy soudního řízení