nové řízení

Naivní
Uživatel(ka) fóra

Re: nové řízení

Příspěvek od Naivní » 20 lis 2016 13:55

tento model je v podstatě shodný s minimem které doporučil znalec při výhradní péči jednoho z rodičů

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 20 lis 2016 14:13

Naivní píše:tento model je v podstatě shodný s minimem které doporučil znalec při výhradní péči jednoho z rodičů
Co přesně doporučil znalec? Čím odůvodnil nevhodnost střídavé péče?
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Naivní
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Naivní » 20 lis 2016 14:24

on to napsal tak nejednoznačně

Zavrhl současný režim, který je nevhodný pro děti, matku i otce
a dale napsal: v případě nastolení střídavé péče se jako optimální jeví střídání v intervalech jednoho týdne, přičemž vzhledem k poměrně nízkému věku dětí by bylo vhodné i stanovení způsobu a frekvence kontaktů s druhým z rodičů. Tento model by umožňoval celkově vyvážený přístup rodičů jak pro všední tak i víkendové dny a zahrnoval by tak organickým způsobem přirozený cyklus životního rytmu dětí. V případě výlučné výchovy jednoho z rodičů lze doporučit systém blízký současné praxi (např. 3:4) Dle názoru znalce mají rodiče dostatek inteligence a schopností, aby pochopili a byli schopni realizovat dílčí dohody.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 20 lis 2016 15:58

No tak s tím se dá dobře pracovat, protože i to 3:4 může být střídavá péče. Jen to znalec nezná.
Pokud byste s tím chtěl pomoct u soudu, tak se ozvěte.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 20 lis 2016 17:46

Tohle v posudku je skutecne slusny zacatek. Rozumim tomu spravne, ze dle posledniho rozsudku je dite v peci matky, ale styk neni stanoveny?
Rozhodne bych nepodcenil ospod, a dal si velky pozor aby se neodvazil pri rizeni prohlasit "dite matce, otci standardni styk", nejlepe ho vedl k tomu, ze "znalec rika, ze SP vhodna je", tak aby to vzal za jasny fakt. Urcite bych se na navstevu (i opakovanou) pred stanim vypravil, a opatrne postoj zjistil. Uz pred soudem bych se s pomoci ospod snazil svuj podil na peci zvysit (kdyz tedy sam ospod i znalec podporuje zvyseni - proc ne uz okamzite, pred soudem?).
Dukladne se kdyztak priprav na to, ze budes (tvuj advokat bude) nutit ospodu (pokud prohlasi dite matce), aby svuj postoj odborne zduvodnila, a vyargumentovala to, proc stoji proti posudku.
V zadnem pripade se nenech ukecat na kompromis, ze "dite matce, a nejak se prece dohodnete" - to nefunguje, soud nikdy v takovem pripade neda otci peci blizkou polovine - protoze by mu jaksi chybely argumenty proc SP ne :).

Naivní
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Naivní » 20 lis 2016 19:34

ano podle posledního rozsudku jsou děti v péči matky a styk dohodou, kdy jediná dohoda kterou jsem s matkou uzavřel je že děti budu mít každý víkend. když jsem se pokusil uzavřít dohodu jinou tak mi matka nabídla pouze dohodu s výrazným omezením. Tak jsem podal návrh na střídavou péči.
Pracovnice ospod mi sdělila že na soud poslala stanovisko ve kterém podporuje rozšíření mé péče.
Nyní jsem s matkou dětí na tom tak že odmítá komunikovat, nesděluje žádné informace o školní docházce dětí a to i po tom co ji pracovnice ospod upozornila na to že je to její zákonná povinnost.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 20 lis 2016 19:59

Naivní píše: Pracovnice ospod mi sdělila že na soud poslala stanovisko ve kterém podporuje rozšíření mé péče.
Nyní jsem s matkou dětí na tom tak že odmítá komunikovat, nesděluje žádné informace o školní docházce dětí a to i po tom co ji pracovnice ospod upozornila na to že je to její zákonná povinnost.
To stanovisko OSPOD je potřeba ze spisu soudu vytáhnout a dál na něm pracovat.
K informacím - základní věc - neserte matku kravinama jako jsou informace o školní docházce. Zeptejte se ve škole.
otec.dite@seznam.cz

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 21 lis 2016 16:32

Jak pise 4u - nesnaz se dokazat ze ti matka neco nedava, nerika, nepomaha ... Pokud je to pro tebe dulezite, zjisti si to sam, postarej se, zarid.
Timhle postojem - "matka mi nerika "... jen jasne uznavas dominantni postaveni matky a to ze to ona ma na starosti.

Stanovisko ospod - sup hned pro nej na soud, nahlednout do spisu. Pokud bude o nejakem tom "rozsireni pece", a opet zmineno "dite matce, otci sirsi styk.. " hned na ospod a "dusit" je jaktoze posilaji takova stanoviska, kdyz zprava od soudniho znalce rika neco jineho, kdyz jasne mluvi o vhodnosti SP a jasnych casovych intervalech stridani .. a snazit se s nimi pohnout (diskuzi samozrejme skryte nahravat). Stejne tak po nich chtit aby pusobili na matku aby tvoji peci v souladu se zajmem deti (zprava znalce) jiz pred soudem rozsirovala. Pisemne protokolovat, tak aby bylo jasne ze ospod o zajmu deti danem posudkem vi, a ze ho nijak nezpochybnuje, a ze ty o nich chces, aby "neco" delali.
Co pisemne neni ve spisu ospod a ve spisu soudnim, jako by neexistovalo.

Naivní
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Naivní » 21 dub 2017 17:19

jen pro info , podle nepravomocného rozsudku děti v péči matky, otec styk jeden týden 2 dny, druhý týden 4 dny, letní prázdniny napůl ostatní střídavě...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 21 dub 2017 19:44

Rozhodne bych do odvolani sel, pises v podstate 6/14 (vlastne jeste vic, kdyz jsou vsechny prazdniny napul)... to je prece jasna SP, podil je natolik vyrovnany, ze se o vylucne peci matky mluvit neda. Vytahej nejake ty rozhodnuti o SP ktera neni 50/50 ... Cim to soudkyne odduvodnila?

Odpovědět