Střídavá péče - soudní řízení

Odpovědět
Irena1973
Nováček fóra

Střídavá péče - soudní řízení

Příspěvek od Irena1973 »

Dobrý den,

přítel zažádal o střídavou péči, jelikož má se synem naprosto bezproblémový vztah a dle nařízení soudu mívá syna u sebe každý sudý víkend a jedno středeční odpoledne v lichém týdnu. Otec svého syna odvádí do školy, na kroužky, platí včas výživné, podílí se na jeho výchově a rozvoji. Jejich vztah je opravdu velice pěkný, proto bylo veliké překvapení, že soud střídavou péči nejen zamítl, ale dokonce i do této doby pravidelný pobyt syna u otce zkrátil.

Může soud zamítnout střídavou péči a zároveň řešit úpravu styku? Jde přeci o dvě naprosto jiná řízení?

Děkuji moc za veškeré rady.
forU
Stálice fóra

Re: Střídavá péče - soudní řízení

Příspěvek od forU »

může obě řízení sloučit. Lze se odvolat do 15 dnů od doručení rozsudku.
Čím to odůvodnili?
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Kolik synovi je? Bez toho aby sam rekl ze chce u tatky byt vic to bude obtizne :(. Skoda toho prvniho rozsudku .. to mu bylo kolik? To otec sp nechtel? Byly nyni posudky?
DavidTT
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od DavidTT »

To je divné...pokud se oba rodiče shodnou na SP a pokud jsou mezi všemi dobré vztahy, musí zde být vážný důvod, proč ji neudělil. Prošel jsem si soudním znalcem i párovými terapiemi a všechny psychology zajímalo, jaký mají rodiče k sobě vztah a jak se chovají děti, pokud jsou spolu. Všichni zároveň tvrdili, že dítě potřebuje oba rodiče pro svou výchovu, čemuž SP nebo velmi široký styk nahrává.

Pokud jde o rozhodnutí soudu, i já jej mám za sebou a rozhodnutí soudu jsme si předělali podle sebe. Pokud jsou tedy oba rodiče pro SP, pak ať si ji udělají, kde není žalobce, nebude ani soudce.
Odpovědět