Návštěva lékaře jen s matkou

Re: Návštěva lékaře jen s matkou

Příspěvekod Pavel Soukup » 13 čer 2018 15:30

Hugo76 píše:
Pavel Soukup píše:Ale kde ty věci. Aby bylo možné udělat si konkrétní úsudek musel bych uvést v širším kontextu souvislosti proč co kdo... a tohle není místo, kde bych měl pocit, že je vhodné něco takového psát. Tohle jsou pozitivní lála stránky, kde si bezmocní tatínci foukají bolístky, zatímco majitelky dětí si jedou svou lajnu

Tak myslím, že co kdo komu udělal je snad už jedno - podívej se na to z pohledu toho dítěte. To má mámu a tátu, oba miluje. To že budeš o mámě říkat že je kráva, …., nechápu čeho chceš docílit.

Myslím, že není nic snadnějšího než sem na ty pozitivní lalá stránky hodit (klidně pod jiným nickem) svoji cestu k SP - určitě to pomůže dalším.

Já jen vím, že bych nechtěl být v SP, kde jsem uprostřed bojiště a lítají z obou stran silná slova.

Oj, tak to pozor, dítě musí být stranou od tohoto všeho. Dítě nemůže za to, že matka je kráva, co roztáhne nohy kde komu, co rozbila rodinu, co si nevážila manžela, který pracoval... za tohle dítě nemůže a musíme ho držet stranou. Ostatně při soudech a svěřování dětí do péče se posuzuje matka a otec, až od šesti let se bere zřetel na názor dítěte a i potom je lepší u soudu prokázat, že matka je kráva. Že otec je výchovně způsobilejší a nenechat se špinit. Samozřejmě, pokud je to pravda. Pokud rodinu rozbil otec co chlastá a otáčí se za holkama, tak není o čem diskutovat. Prostě muž by měl být konzistentní, silný ale i hrdý. Takže by si neměl nechat líbit pomluvy a špinavosti ze strany matky, není to projev dobré vůle, ale srabství a neschopnosti. Neschopnosti i počovat o dítě.
Mimochodem tyhle stránky jsou víš k čemu... když dojde na lámání chleba, tak musí nastoupit úplně jiný kalibr. Nějaký soud je jen potvrzení předešlého stavu, ta válka probíhá u každého před soudem a prvních 10 dní je nejdůležitějších, tam je nutné zasadit pylíře na OSPODu a vytyčit jasné mantinely, aby si nedovolila je přešlápnout. Ona paní na OSPODu má svou práci ráda a určitě o ní nechce přijít. Já to podcenil a choval se přátelsky, ostatně i na radu těchto stránek a to je k ničemu. Ospod je mrcha, mrcha co tě vyslechne a pokud nemáš argumenty hned na startu, obratem tě připraví o dítě. Realita a pokec jsou dvě diametrálně odlišné věci.
Pavel Soukup
Stálice fóra

Re: Návštěva lékaře jen s matkou

Příspěvekod Hugo76 » 14 čer 2018 10:07

Tak to se asi shodneme. Mě se vyplatilo být všude dřív, všechno předjímat a vymýšlet co se může stát. Měl jsem štěstí moje žena měla pocit, že je matka, tedy nemusí nic. Pokud by to podchytila včas tak nemám šanci. A s OSPODem - prostě to jsou lidi, mají hodně práce, jsou přetížení. Volí si cestu nejmenšího odporu - podle mě zpravidla udělají bububu na otce a když se nechá, tak je bez šance a vymalováno. Když si jen vezmu ty věty, co jsem tam slyšel... Darmo mluvit. Když ale vidí, že to nebude s otcem tak jednoduché, tak se může situace obrátit na úkor matky :-) Co matka řekla za nepravdy (to nutné, co by ohrozilo SP) jsem samozřejmě písemně i s "důkazy" vyvrátil, tak aby nikdo neměl šanci na tom něco stavět.

No a s těmi pocity na úkor manželky. Myslím, že jsem si prožil to samé, možná víc a teď jsem nějak rád, že funguje SP a zbytečnosti neřeším. Ten vztah je historie, současnost je péče o dítě a budování dalšího života.
Hugo76
Stálice fóra

Předchozí

Zpět na Fungování střídavé péče