Pribeh...

Odpovědět
Simpson123
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od Simpson123 » 07 čer 2019 08:47

Hugo76 píše:
06 čer 2019 15:51
Vím o případu děti 4 a 6 na výslechu přímo u soudkyně, ale dopadlo to dobře :-)
[/quot

To muze byt pokud jsou deti v rezimu vyrovnane pece, nemum si to predstavit u decka ktere je 90% jen s matkou aby tam reklo ze chce s tatinkem byt vice.

Judit
Nováček fóra

Příspěvek od Judit » 07 čer 2019 10:11

Ja mam pocit, ze tady jsou jakekoli rady uplne zbytecne. Stejne si vsechno udelate po svem a potom budete nastvany, ze to nevychazi. A uprimne by me to to neprekvapilo. A docela me fascinuje, ze na konci kvetna pisete, ze vas v cervnu (nejpis) ceka soud (to byste to uz asi vedel v te dobe ne...), protoze matka vam chce zkrouhnout cas a ted najednou ze kdyz ne v cervnu tak v lete a kdyz ne v lete tak na podzim... prilis duveryhodne na me ty vase proslovy nepusobi.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 07 čer 2019 10:54

Nesmysl, naopak si všech rad od zdejších prispevatelu vazim a budu se jich i drzet, samozrejme az na výjimky, o kterých se jiz zbytecne nebudu vyjadřovat. Bydleni jsem zde zminoval hlavne proto, ze to byla ta první věc, kterou OSPOD pani prisla zkontrolovat, ale vse probehlo, co se tyce me garsonky, v poradku. Nekde jsem se ale docetl/doslechl, ze kontroly tykajici se zadosti o SP probihaji uplne jinak, proto jsem se rozhodl resit jako první prave tenhle fakt. Pokud je ale realita jina, tak zahajim vse jiz letos.
Co se tyce soudu zahájeného ze strany matky, tak je podle vseho vzhledem k okolnostem odlozeny, ze ale proběhne, tak to vim urcite, dal to nemusim rozvadet.

1tata
Nováček fóra

Příspěvek od 1tata » 07 čer 2019 14:47

pokud by podala návrh soudu, předpokládám, že by soud nejdřív poslal žádost o stanovisko k návrhu matky a ne rovnou předvolání ne?

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 07 čer 2019 23:11

Nevim, co posle soud nyní, v minulych 2 pripadech poslal soud predvolani, kde jsem podal protinavrh vuci navrhu matky.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 10 čer 2019 06:08

T25 píše:
07 čer 2019 10:54
Bydleni jsem zde zminoval hlavne proto, ze to byla ta první věc, kterou OSPOD pani prisla zkontrolovat, ale vse probehlo, co se tyce me garsonky, v poradku. Nekde jsem se ale docetl/doslechl, ze kontroly tykajici se zadosti o SP probihaji uplne jinak, proto jsem se rozhodl resit jako první prave tenhle fakt. Pokud je ale realita jina, tak zahajim vse jiz letos.
Co se tyce soudu zahájeného ze strany matky, tak je podle vseho vzhledem k okolnostem odlozeny, ze ale proběhne, tak to vim urcite, dal to nemusim rozvadet.
Tak záleží kolik máš prostředků, ale čas nečeká a pokud to chceš změnit, tak je třeba jednat a vzít si třeba zatím nájem (než budeš mít vlastní větší byt). A co se týká toho druhého tak není nic jednoduššího než si zajít na soud se zeptat jestli tam na tebe něco neleží, příp. nahlédnout do spisu.

T25
Stálice fóra

Příspěvek od T25 » 12 čer 2019 22:54

Ano, souhlasím, není čas otálet, přesto si myslím, že bych měl ještě alespoň půl roku počkat.
Včera jsem se totiž dozvěděl celkem pozitivní zprávu ohledně mého nového bydlení, vypadá to (nic nechci zakřiknout ), že se věci ohledně mého nového bydlení daly do pohybu rychleji než jsem očekával ( zde nezáleží na mne, ale na okolnostech ) a podle všeho je velká naděje, že bych se do většího a hlavně nového bydlení se zahradou měl stěhovat již do Vánoc. Myslím si, že je rozumné tento půlrok ještě počkat s přípravou podnětů a materiálů před zahájením soudu o rozšířenou nebo již rovnou o střídavou péči. Podle mého názoru by to mohlo mít v argumentaci u soudu určitě alespoň mírnou pozitivní váhu. Jinak podle vašich rad čelím statečně direktivním mailům matky ohledně různých aktivit zasahujících i do mého styku s dětmi ve víře, že se snad někdy matka umoudří a dopřeje mi alespoň kluka odvézt občas na fotbalový trénink v jejím čase, jestli tomu tak opravdu bude, to nevím...Zajímavé a i poučné je však to, že pokud s matkou komunikuji věcně a bez emocí v současné době, tak zjišťuji, že když ztrácí veškeré argumenty, tak ihned vytáhne a pohrozí vyhrocenou argumentací cca 2 roky zpátky a tlačí mě do koutu. Ptám se tedy, jak dlouho s tím případně ještě může argumentovat třeba u soudu ? Na začátku problému jsem si opravdu nebral servítky po tom svinstvu z její strany...

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 13 čer 2019 07:49

T25 píše:
12 čer 2019 22:54
Zajímavé a i poučné je však to, že pokud s matkou komunikuji věcně a bez emocí v současné době, tak zjišťuji, že když ztrácí veškeré argumenty, tak ihned vytáhne a pohrozí vyhrocenou argumentací cca 2 roky zpátky a tlačí mě do koutu. Ptám se tedy, jak dlouho s tím případně ještě může argumentovat třeba u soudu ? Na začátku problému jsem si opravdu nebral servítky po tom svinstvu z její strany...
Pokud tam nebylo násilí za přítomnosti policie, tak bych byl v klidu. A jinak se to chce úplně oprostit od emocí, od toho co bylo a řešit jen věci, které lze (teď) vyřešit. Kolikrát je to jen o tom, že chceš vidět toho druhého emoce, abys zjistil na čem jsi. Když se to nepovede, tak přitvrdíš... A prostě tohle už nemá v tvém případě smysl řešit, jen proti sobě poskytuješ munici. Prostě racionálně - ano/ne, většinu komunikace sms nebo mailem.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 13 čer 2019 08:33

S Tebou je to T25 opravdu marne. Totalni nesmysl cekat pul roku. Neni vubec relevantni jestli mas byt 3+1 a byt je novy, krasny, nebo zda mas nebo nemas zahradu. Kvalita Tveho bytu nikoho nebude zajimat a 3-5 letym deckam je to taky u prdele jaky byt mas. Imho krasny, novy, drahy byt jen nasere matku, protoze ma jiste pocit ze ma nizke aliky a bude zase vsechno spatne protoze bude zavidet ze jsi na tom financne asi vyborne a ergo ze by mela chtit brzy vyssi aliky.

Takze znovu, nechavej decka u sebe dele + protokoluj na OSPOD ze ti decka vyjadruji touhu byt s otcem dele. Aktivne zacni na OSPOD navrhovat poradnu, chtej po OSPOD aby dal PO na tvuj sirsi styk (to OSPOD neudela ale zadat to musis aby bylo ve spisu videt ze je OSPOD zaujaty ve prospech matky). Pak po necinnosti OSPOD podej sam navrhy na soud, klidne na svou vyhradni peci, stejne je to jen hra o to abys dostal vice styku, mozna zazrakem SP (vysoce nepravdepodobne).

Cekanim dalsiho pul roku jen fixujes pro Tebe neblahou situaci, za rok za dva si opatrovnicky system davno odfajfkne dalsiho otce co ho odstavili od deti a pak uz bude jen justice opakovat deti si zvykly, deti jsou u matky bez otce spokojene, atd...A bude to pravda deti si na zivot bez Tebe zvyknou uplne v pohode, mas decka opravdu male, kdyz te par mesicu neuvidi zapomenou uplne ze existujes.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 13 čer 2019 09:25

Simpson123 píše:
13 čer 2019 08:33
.. Totalni nesmysl cekat pul roku. Neni vubec relevantni jestli mas byt 3+1 a byt je novy, krasny, nebo zda mas nebo nemas zahradu. ...
Myslim si to same. Kdyz budes vyckavat, a budes to resit az po podani matky na vyssi vyzivne (+treba jeste nizsi styk), bude to vypadat jako naschval. Navic cas hraje jen a jen proti tobe.
T25 píše:
...
Ptám se tedy, jak dlouho s tím případně ještě může argumentovat třeba u soudu ?...
Samozrejme navzdy. Bohuzel. Proste to tam bude cpat a cpat ... no a v tom spise to bude, bude to dokreslovat vas vztah, vyhroceny spor, tvou osobnost - a soud, pripadne i znalec, to muze pouzit k popisu vyhroceneho sporu = pro mnoho lidi SP nejde.
T25 píše:
..
před zahájením soudu o rozšířenou nebo již rovnou o střídavou péči...
Urcite jdi vzdy za SP. Rozsirenou /podle soudu cokoli nad 2/14 je "rozsirena"/ uz mas. Soud casto inklinuje k tomu navrhy vyvazovat. Dat otci min nez chce, vic nez matka nabizi. Pred prvnim soudem je tak fajn chtit take vyhradni peci (s alternativou SP), kdyz matka chce vyhradni. Ale u tebe uz ne, to by byl prilis velky veletoc s dlouhodobou peci matky, to by opet pusobilo jako nerealny naschval.

Odpovědět