Pribeh...

Odpovědět
Cupet
Stálice fóra

Re: Pribeh...

Příspěvek od Cupet » 22 kvě 2020 07:54

Be_Be píše:
21 kvě 2020 15:15
Jediný muž "na druhé straně", na kterého narazil muž byl u odvolacího soudu (v Olomouci) a choval se nad nejhůř. Bohužel ani to nezaručí nic.
Je to tak. U prvního odvolání tam byli dva. Jeden jen seděl a ten druhý byl hajzl jako by snažil trumfnout paní předsedkyni (taky pěkná podegra). U druhého odvolání byli všichni chlapy. A nic. Jenže tam se v rozhodnutí moc nevyjadřovali, na mé argumenty to moc dobře nešlo. Jeden se při vyhlašování na mě díval dost smutně a zjevně nesouhlasil. Asi nic proti těma dvěma nesvedl. Není to je o ženských. Mě připadá, jako by rozhodovali zamindrákovaní a snažili se mstít či co. Nedovedu si to jinak vysvětlit. Není to jen proti otcům, i pár matek to poznalo.

Marek2
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Marek2 » 22 kvě 2020 08:31

Nepřeceňujme schopnosti a možnosti soudců. Jsou to jen lidé a jako každý mají tendenci si zjednodušit práci.
Vetšinou vidím tady v diskuzích situaci, že matka nemá zábrany udělat razantní kroky a podsunout důkazy na svou stranu. Otec spoléhá na férplay a na empatii okolí "přece tu nespravedlnost musí všichni vidět", dejte mi dítě a já vám potom ukážu, že to s ním všechno zvládnu...
Soud tak má na straně matky agresivní návrh podložený důkazy (ikdyž zkreslenými nebo vylhanými), dítě matka ukradla a je u ní zvyklé. Proti tomu je otec, který svým návrhem "jen přidělává práci". Tak jak asi soud rozhodne?
Domnívám se, že v těchto případech musí otcové vzít tak trochu zákon do svých rukou, na agresi matky odpovídat také agresí Tím myslím třeba si vzít dítě k sobě na stejnou dobu jako matka už od počátku, upravit si práci, chodit do školky/školy/k doktorům a sbírat na to důkazy. Tím přesvědčí, že jsou ochotni a schopni se o dítě postarat, že je na ně dítě zvyklé, že to prostě nebude žádné riziko.
Nelze říct u soudu, že až začne střídavá péče, tak tohle všechno zajistí. A hlavně si uvědomit, že starosti a ostražitost nikdy neskončí.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 22 kvě 2020 10:41

Odpovidat na agresi agresi - to ne, cele to spise musi byt o inteligenci, promyslenosti, vytrvalosti a soustavnem usili, zapojeni poradny, vyuzivani uplaceni penezi, atd..
Jde spise nejvic o to aby otec pokud mozno zavcasu pochopil pravidla hry. Me to trvalo 1,5 roku nez jsem pravidla hry s matkou o deti v zakladu pochopil, ale znam mnoho kamaradu rozvedenych co pravidla hry nepochopilo a roky a roky delaji jen chyby.
Napriklad zakladni pravidlo hry ze jedine na cem nejvic zalezi je dostatek casu straveny s deckem - to jsem opravdu dlouho nemohl vstrebat, porad jsem jen jako idiot resil verbalni utoky matky na otce a vycitky a celou tu tunu spiny co z matky lezly jako argumentace proti jakekoliv peci otce.....dnes se tomu jenom trpce usmivam, at si zvani matka ty svoje argumenty ja si jedu svou linii, me zajima decko a ne bludy matky....tak napr. tohle mi trvalo 1,5 roku nez jsem pochopil a ejhle jak se na kydani spiny ze stran matky prestane reagovat, nebo se nauci regovat poucene tak to i tu matku prestava pozvolna bavit....bohuzel znam nekolik kamaradu co z tyhle hadaci faze o pitomosti (zastupne trapnosti ala obleceni, boty, strava, atd.) nevybredli ani po 5 letech....
Mimochodam druhe zakladni pravidlo je ze soudy a OSPOD a cely system je otci nepritelem....taky jsem byl na zacatku idiot a malam jsem se soudil ...nastesti mi to zde zkusenejsi rozmluvili...
Jo a imho 3.pravidlo je neco co mam problem schroustat dodnes....pravidlo dlouhodobe studene valky o deti....trva to vecnost a roky a roky....nema to konec....to je proti prirozenosti uvazovani chlapa, my to chceme rychle a jasne rozhodnout....ale to nejde a vsechno to plahoceni se s nepratelskou matkou - majitelkou deti je strasne dlouhodobe - skoro "bez konce"....obcas mam sen, ze uz jsou moje decka dospele ja stary a uz je klid....ale to bude u me tak za 15-20 let.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 22 kvě 2020 11:21

Simpson123 píše:
22 kvě 2020 10:41
Odpovidat na agresi agresi - to ne, cele to spise musi byt o inteligenci, promyslenosti, vytrvalosti a soustavnem usili, zapojeni poradny, vyuzivani uplaceni penezi, atd..
Jde spise nejvic o to aby otec pokud mozno zavcasu pochopil pravidla hry. Me to trvalo 1,5 roku nez jsem pravidla hry s matkou o deti v zakladu pochopil, ale znam mnoho kamaradu rozvedenych co pravidla hry nepochopilo a roky a roky delaji jen chyby.
Napriklad zakladni pravidlo hry ze jedine na cem nejvic zalezi je dostatek casu straveny s deckem - to jsem opravdu dlouho nemohl vstrebat, porad jsem jen jako idiot resil verbalni utoky matky na otce a vycitky a celou tu tunu spiny co z matky lezly jako argumentace proti jakekoliv peci otce.....dnes se tomu jenom trpce usmivam, at si zvani matka ty svoje argumenty ja si jedu svou linii, me zajima decko a ne bludy matky....tak napr. tohle mi trvalo 1,5 roku nez jsem pochopil a ejhle jak se na kydani spiny ze stran matky prestane reagovat, nebo se nauci regovat poucene tak to i tu matku prestava pozvolna bavit....bohuzel znam nekolik kamaradu co z tyhle hadaci faze o pitomosti (zastupne trapnosti ala obleceni, boty, strava, atd.) nevybredli ani po 5 letech....
Mimochodam druhe zakladni pravidlo je ze soudy a OSPOD a cely system je otci nepritelem....taky jsem byl na zacatku idiot a malam jsem se soudil ...nastesti mi to zde zkusenejsi rozmluvili...
Jo a imho 3.pravidlo je neco co mam problem schroustat dodnes....pravidlo dlouhodobe studene valky o deti....trva to vecnost a roky a roky....nema to konec....to je proti prirozenosti uvazovani chlapa, my to chceme rychle a jasne rozhodnout....ale to nejde a vsechno to plahoceni se s nepratelskou matkou - majitelkou deti je strasne dlouhodobe - skoro "bez konce"....obcas mam sen, ze uz jsou moje decka dospele ja stary a uz je klid....ale to bude u me tak za 15-20 let.
Hele, co ti v v tomto směru nejvíc pomohlo, aby jsi to začal fakticky realizovat?
Protože chlap na to skáče uplně spolehlivě. Nechá se vmanipulovat do té hry, kdy se vlastně brání proti kontrukcím, naprosto zbytečně. Racionálně ví, že to je blbost, nereagovat. Ale pak to přijde a to je snad nějaké nutnání odepisovat- párek v rohlíku měli , protože do svačiny se vylilo pití ... čepici neměli protože, se rozpárala ... zimní boty si nevzali, protože na ČHMU psali, že bude 10 st.... uááááá.
Přitom je t úplně, ale uplně zbytečný, všechno je špatně. A

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 22 kvě 2020 17:39

Lamo nejvic mi pomohl Tulen2, radil jsem se s nim pred kazdym kolem poradny a do detailu jsme resili co mam rikat + zpetna vazba po kazde poradne + analyza co se rikalo a jak na to reagovala matka + psycholog, moje chyby a omyly .....
Hele jsem sice sectely a VS vzdelany ale delal jsem hrube chyby v navrzich i ve stylu komunikace a moje zkusenost je ze bez nezaujateho poradce to proste chlap nezvadne.
A i ta poradna - do toho me taky dokopnul Tulen, ja nevim proc ale strasne dlouho (cca 1,5 roku) jsem tam nechtel jit a predstava resit osobni veci s cizim psychologem mi byla neprijemna.
Pamatuju si jak jsem padal do pasti co mi moje majitelka deti chystala a fakt to je naucitelne....pri tech analyzach s odstupem taky clovek pekne vidi ze i maminka neni az tak moc kreativni....s odstupem casu rekl bych ze se ty blaboly matek podobaji jako vejce vejci....nakonec nejobtiznejsi je opravdu zachovat chladnou hlavu, klid a rozvahu....je to ale strasny napor na nervy, chodil jsem z te poradny jako spraskany pes a jiste dementni spinavosti co tam matka kydala asi nezapomenu ... ale bez poradny to fakt imho nejde.

barcod
Nováček fóra

Příspěvek od barcod » 29 kvě 2020 12:09

Uvazoval jsem, zrusit veskere kontakty(mobil email, facebook), ktere matka zna, jezdit jenom za dcerou a pripadne veci resit pri predavani. Stejne bylo obsahem jen rypani a manipulace, proste o nicem, akorat to nabourava zivot. A nekdy se udrzet, nereagovat na tu nahazenou spinu je strasne tezke. Realisticky to je o nicem, jen se ulevi. Tak si rikam, proste se odstrihnout a prebirat jen decko.
Tezko rict jak moc to poskodi pak chlapa u soudu, ze jako druhy rodic nekomunikuje.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 29 kvě 2020 13:24

barcod píše:
29 kvě 2020 12:09
..
Tezko rict jak moc to poskodi pak chlapa u soudu, ze jako druhy rodic nekomunikuje.
Nee, to je lehko rict - samozrejme VELMI.
Dokud neprobehnou a nedobehnou soudy, je nutne maximalne komunikovat. Ale ne odpovidanim na kazdy "vysiraci" majl ex, na kazdy jeji nesmyslny pozadavek. Je dobre ji dostat do poradny, a tyhle veci resit rizene tam. To ze ji chci dostat do poradny a ze chci tam soustavne chodit, ze ja jsem ten kdo komunikovat chce, je dulezite ospod i soudu davat najevo - kdyz matka do poradny nechce, zadat oficialne ospod aby ji poradnu doporucil … Az kdyz matka odmitne do poradny chodit (bud hned, nebo po par sezenich), da se na vysiraci majly odpovidat ze navrhujes to probrat v poradne, pokud to ona vidi jako problem, atp.

Jinak ale s nekterymi matkami fakt komunikace nikam nevede, do poradny nechteji … Tam bych urcite doporucil reagovat JEN na ty nejdulezitejsi veci co jsou opravdu v zajmu deti (ano, u doktora jsem s holkou byl, dostala masticku xy, bude ji mit sebou) a zbytek uplne ignorovat (napr. majl byl si s detmi v bazenu, mely moc slabou cepici, ted kychaji, uz s nimi do bazenu nikdy nechod aniz bys mi to predem rekl, chovas se nezodpovedne ….). Casem ji tvorba vysiracich malichernosti prestane bavit (driv, nez kdyz obsahle reaguji ze cepice byla dvouvrstva polartec a bylo +10).

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 01 čer 2020 11:09

Zlata slova, komunikovat, ale konstruktivne se snahou o deeskalaci konfliktu. Vzdycky je nutno vysiraci nastrahy preskocit, nespadnout do konfrontacnich pasticek, ktere maminka nastrazi a hlavne se v komunikaci s matkou upinat a stale vracet na jedine tema ktere dava smysl a to je cas otce s deckem, kdy bude mit otec deti? Nejde v pondeli, nevadi a co utery, nejde to a co streda? Nejde to tak navrhovat vikendy a svatky a vyzvedavani a hlidani a porad tlacit....ale hlavne dostat matku do poradny....tam zavalit matku navrhy a vyjednavanim a modlit se za poradnu s dobrym psychologem.
Ale i v poradne to je stejne schema (konfrontacni pasti matka licila i tam) - takze opet nesnazit se tam pohadat, ale resit styk s deckem....ale je to tvrda rehole kolikrat jsem i na poradne spadnul do idiotske konfrontace o hlouposti....nejlip jsem v poradne bodoval kdyz jsem na spinu matky reagoval klidnym a odevzdanym mlcenim a vecne tam jako kafemlejnek mlel triviality ze deti potrebuji i tatinka a ze mam sve decka rad a podobne ruzove reci.
Ted uz jsem se naucil ze nejakymi hadkami nic nedosahnu. Vzdycky kdyz jsem Tulenovi napsal co na argumenty matky jsem v poradne rikal tak mi jako nezaujaty odpovedel ze jsem hadkou jen dokazal psychologovi ze se s matkou umim od plic pohadat = SP neni mozna.
Nastesti to v poradne casem postupne preslo na diskuse kdy bude mit decka otec a kdy matka a nejake hadky o blbostech ubyvaly a ubyvaly....ale trvalo to 1,5 roku....a ze zacatku to bylo nejvic hnojeni spiny jak jsem spatny a mizera a bezcitny....ty maminky podle me si to musi odhnojit, treba pul roku poradny byla furt jenom spina matky z minulosti a jak jsem byl zly...
Moje predstava pritom na zacatku poradny byla ze se deti daji dohodnout za 2-3 poradny, ale chce to dlouhou praci a posunovat se postupne pomalu vpred.

Odpovědět