trvalý pobyt dítěte

Re: trvalý pobyt dítěte

Příspěvekod katka1 » 02 úno 2017 21:47

tulen2 - díky za poklonu, no my to máme trošku naopak, u nás prudí tatínek....pořád se mě snaží stavět do pozice, že nejsem schopná se postarat, že si kluky klidně vezme k sobě, protože jeho přítelkyně je lepší máma než já :-) :-)....ono mu občas hrábne, pak je v klidu, pak zas hrábne,pak v klidu :-) podle toho kdo mu co poradí...takže kluci co vám maminy hážou klacky pod nohy, jsem asi ve vaší partě, ovšem mám prsa..tak sory :-)...já jsem pro střídavku, ale někdy mě vážně sere (pardon) ten systém, že mi musí všechno odsouhlasit (v praxi) a on se sekne jen tak, aby mi to znepříjmenil, to jsem pak pro výhradní péči 8:6, ale ne abych mu kluky vzala (střídavku jsem mu nařídila já, přes to u mě nejel vlak, děti si umí udělat každý, ale vychovat je a postarat se už ne všichni..a taky nehodlám lítat jak trotl 14dní, starat se, nemít svůj čas pro sebe, kamarády, rodinu, život, partnera a otec si je vezme na víkend co 14dní, a je otec roku, má čas, prachy, energii....to určitě..), ale kvůli těch pravomocí, že by mě tedy někdy prclo....

Jinak Zlati prosím zkus to smírem, fakt to jde, chlapi jsou ješitní jako prase.....dneska jsem vyjednala taky smírem něco, hele musela jsem se kousat do jazyka, ale hezky jsem mu vysvětlila, že máme v práci benefit na zdravotní péči (zadax pár tisíc), takže se nebudu skládat na věci z lékárny a třeba na plombu 1000 kč...že to uhradím z toho a jestli by byl tak hodný a nechal mě to zatáhnout z toho a dal mi půlku, tak vlastně vydělám 500kč třeba na boty pro kluky, mohl se seknout, kdybych prudila, ale co si budeme říkat, je to ješitný chlap....a vyjednala jsem...myslím si svoje...ty máš pravdu já mám klid...a 500 na nové kozačky (cha cha cha...ne kluci fakt budou potřebovat tenisky....)
katka1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 03 úno 2017 23:02

katka1 píše:...ten systém, že mi musí všechno odsouhlasit (v praxi) ... to jsem pak pro výhradní péči 8:6, ..

Tohle co pises je strasne zajimave. Podoben to ma moje partnerka s detmi v sp. Vzdyt ale uplne to same je i pri vyhradni peci jednoho rodice - zavazne veci (skola, bydliste, atd) musi druhy rodic odsouhlasit. Jediny rozdil je, ze pokud jsou deti ve vyhradni peci matky, soudy nasledne souhlas otce rady nahradi. Takze bohuzel vznikl mylny pocit ve spolecnosti, ze ten rodic co ma dite v peci, vse rozhoduje.
Pises rozumne, tak si jiste uvedomujes, ze uplne stejne by vadilo (a vadi) i otcum, kdyby se jich na souhlas se spoustou veci nikdo neptal, a kdyby matka jednala jako majitelka deti. Ze by se take leckdy toho protivneho dohadovani s matkou zbavii a meli vyhradni peci 8/6 a citili se pany v rozhodovani. Na to vzdycky pomysli, kdyz ti dohadovani bude pripadat unavne - oba mate stejne pravo s necim nesouhlasit. A ze zrovna vase dohadovani je super - o tom vypovida treba to, jak se snazite vyjit vstric prani starsiho syna a prehazet rytmy stridani. Je to dohadovani zdrave.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod katka1 » 04 úno 2017 17:02

Hoj, ja vim,ze ma stejná práva,ale někdy uz mě to nebaví,kdyby to aspoň bylo konstruktivní,ale to jsou naschvály jeden za druhým...napr. Chci vzit děti k moři,mensi je exematik,pred prazdninami po uzavření školního roku,vse ověřeno,dohodnuto ve škole a školce...a ne,jen tak,jemu se to nezdá vhodné vzit je posledních 10 dni v červnu k moři ...měsíc kecu kvůli škole...jiny důvod pry není.no a pak mi pošleš email,že když mu podepíšu výživné ze mi jako dal a prohodím pololetní prázdniny tak to podepíše a nemá problém,že by jeli...totéž se školkou..podepíše mi novou školku zase za výživné...takže plamenně hovoří a pak si to můžu koupit za par tisíc...
katka1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod katka1 » 04 úno 2017 17:17

Ja vlastně můžu mit co chci...taxa je 3tis..nebo 2...jak co..odmítám se na tomhle podílet a tak se hádáme a někdy uz jsem vážně unavená, cokoliv co chci tak řekne ne, ani se na to poradně nepodívá,jde o princip jak mi dat najevo,že mi muze řídit život ....nemůže ovlivnit mých 14dni s dětma,pořád poslouchám rady jak mam zit a co je nejlepší pro děti, komu to vykládá nevím, ja je vychovávám od narození, vše bylo v pořádku i rok stridavky....a pak se nastehovala teta....a zaclo peklo....od te doby všechno spatne...dokonce si mi dovolila říct,že doteď to bylo podle mě,ted to ale skončí a bude to jinak....nechápu jsou to moje deti a ex....ne jeji...ale ona nebude zit podle mě....nevysvětlíš,ze naše deti se nebudou přizpůsobovat ji,ale ona jim...tak jak di to s ex dohodném....takže v praxi chtěla,aby 12ti lete dítě chodilo spat o pul 8....protože to chodi jeji 4leta dcera a ona chce mit klid uz...starsi chodí mezi 21-21.30h...to jsem vyhadala s ex...jde spis o to,ze he to porad něco...a pak fakt někdy přijde ra myšlenka na vyhradni péčí...
katka1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Rikitan » 28 srp 2017 16:16

....jde spíš o princip,je to moje dcera a já jsem její matka.....
Jak typické. Jenže zapomínáte, že je to i jeho dcera a on je její otec.
Otec dvou dospělých dětí a jednoho menšího syna /2005 /
Rikitan
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod YYONE » 31 říj 2017 12:06

A není to s tím trvalým pobytem taky tak, že když by se matka např. odstěhovala 30 km a chtěla si přihlásit dítě na trvalý pobyt k sobě má pak "lepší vyhlídky" na to, že dítě bude muset navštěvovat školu (školku) v místě trvalého pobytu?
YYONE
Nováček fóra

Příspěvekod Tom47 » 26 lis 2017 12:38

Zdravím, tak můj advokát zrovna takový případ měl. Nakonec soud vrátil trvalý pobyt tam, kde děti měly trvalý pobyt původně od narození. V tomto případě to prý bylo u otce. (Když matka bez souhlasu trvalý pobyt změnila a otec zůstal bydlet po rozvodu v domě, odkud matka odešla.)
Tom47
Nováček fóra

Příspěvekod Pavel Soukup » 05 pro 2017 14:32

Zlata píše: jde spíš o princip,je to moje dcera a já jsem její matka

Tak to je pecka, maminka samoživitelka na svém spanilém tažení za princip. Uvědomuješ si vůbec, že to není žádná tvá dcera, ale Vaše dcera a má i svého milujícího tátu?
Pavel Soukup
Uživatel(ka) fóra

Předchozí

Zpět na Fungování střídavé péče