trvalý pobyt dítěte

Re: trvalý pobyt dítěte

Příspěvekod Lama » 29 bře 2018 14:45

katka1 píše:
Pavel Soukup píše:
tulen2 píše:chce dolozit fakticky stav, ze dite sice bylo v peci matky, on jako otec nebyl zapsany v rodnem liste, presto pecoval a sdilel s matkou a ditetem domacnost? A zpetne chce uplatnit slevu na dani? Matka neuplatnovala? Nebo jsem to pochopil spatne?

Ano, přesně takhle jsme to měli. Nebyl jsem v RL ale pečoval jsem ve společné domácnosti o syna.

Hoj, tak to bohužel, pokud nejsi v RL tak je jedno, že jsi pečovat o dítě ve společné domácnosti...fakticky vlastně jsi jako bys byl přítel matky...ne zákonný zástupce či rodič (nemyslím to špatně)

slevu na dítě nemusí být rodič ani zástupce.
Lama
Stálice fóra

Příspěvekod katka1 » 29 bře 2018 16:10

slevu na dítě nemusí být rodič ani zástupce.[/quote]

slevu na dítě si může dle zákona uplatnit na vlastní dítě (není v RL), osvojené dítě, v náhradí péči, dítě druhého z manželů (nejsou manželé pokud se nepletu) a vnouče...není ani jedno z toho...
katka1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Lama » 29 bře 2018 17:08

katka1 píše:slevu na dítě nemusí být rodič ani zástupce.

slevu na dítě si může dle zákona uplatnit na vlastní dítě (není v RL), osvojené dítě, v náhradí péči, dítě druhého z manželů (nejsou manželé pokud se nepletu) a vnouče...není ani jedno z toho...[/quote]
jsem si neuvědomila, že manželé.
Lama
Stálice fóra

Příspěvekod Pavel Soukup » 04 dub 2018 10:00

Je zajímavé, že otec zapsáním do RL získá zpětně povinnosti /platit na manželku, platit alimenty.../ ale nezíská žádná práva? Jako vůbec žádná? To mi nepřijde normální. Každopádně je úžasné, jak jedna ženská dokáže provětrat zaprděný tatínkovský web a vnést do něj svěží vítr.
Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvekod venousek » 21 čer 2018 14:54

Zdravím, mám otázku k trvalému pobytu dítěte ve střídavé péči.

Řešíme vyrovnání SJM. Do rozsudku jsem prosadil, že malá bude mít trvalý pobyt v domě, kde vyrůstala a který patří do SJM a já ho nyní obývám. Exmanželka bydlí na Šumavě. Nicméně pro vyplacení z domu si klade takové podmínky, které jsou pro mě neakceptovatelné, navíc dost psychicky útočí na mou přítelkyni, která tam nyní je se mnou. Proto uvažuju, že bych souhlasil s prodejem domu a koupil si jiný. Jak v tomto případě postupovat s trvalým bydlištěm, které je zaspané i v rozsudku? Předpokládám, že s ex nebude možná dohoda na tom, aby zůstalo v místě, kde bydlím já. A to ani kdyby zůstalo stejné město... Co když ho změním a tím vlastně půjdu proti rozsudku? Díky za odpověď.
venousek
Nováček fóra

Příspěvekod VladimirZlamalik » 21 čer 2018 22:47

Nestane se absolutně nic. Ty si dceru můžeš nahlásit k sobě, bejvalka zase po týdnu k sobě na Šumavu. Dokonce se můžete navzájem udat na OSPOD a nestane se nic - hovořim z vlastní zkušenosti
VladimirZlamalik
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod venousek » včera, 09:06

Vladimíre, díky za odpověď. Ale platí to, i když trvalé bydliště dítěte je výslovně uvedeno jako jeden z bodů rozsudku? Tedy ne pro identifikaci, ale vyloženě bod X: Trvalé bydliště nezletilé se stanovuje na adrese bla bla bla... Fakticky bych přehlášením porušil rozsudek...
venousek
Nováček fóra

Příspěvekod Hugo76 » včera, 09:42

Pokud se nemění město (škola), tak bych to vůbec neřešil. A kde není žalobce, ta, není soudce. A kde je soudce tak bez problémů přijme, že jsi se přestěhoval - to je přece každého právo, nikdo tě nemůže nutit že budeš bydlet do konce života v jednom baráku :-)
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » včera, 14:11

Hugo76 píše:A kde není žalobce, ta, není soudce

No tak to ja bych se zase obaval. Kde je problemova SP (rozumej takova ze s ni matka nesouhlasila), neni k zalobci nikdy daleko. A kde je soudce, dokaze vymyslet neuveritelne kraviny.
Nicmene sel bych tise do toho - prestehoval se, tise detem zmenil bydliste. A doufal ze zalobce nebude, nebo ze pak bude rozumny soudce.
tulen2
Stálice fóra

Předchozí

Zpět na Fungování střídavé péče