Prosím o pomoc a o radu ....

Peta009
Nováček fóra

Prosím o pomoc a o radu ....

Příspěvek od Peta009 » 02 úno 2017 16:19

Dobrý den,prosím o radu...vůbec nevím kde se ptát tak sem našel tento web..
Jedná se o rozpad mé rodiny,kdy jsme se s přítelkyní rozešli, nebyli jsme svoji, ale mame spolu malou devítiměsíční holčičku. Při našem rozchodu byli malé čtyři měsice...tedy v srpnu. Bývala přítelkyně se odstěhovala 100km daleko. Za malou jezdim každý týden a jednou za čtrnáct dni ji mam na dva dny , posilam ji 2000,- + 200,- malé na spořeni . Je to dost naročné takhle cestovat tam a z pět, ale na druhou stranu dělám to pro dítě. Malou nemužu mít celý víkend protože mam směny pracuji u HZS takže ji jednou za čtrnáct dní přivezu a druhý den zpět. Nemam vůbec možnost svou holčičku vychovàvat a jsem jako striček od vedle...je to pro me dost težké , když bývalá přitelkyně bude mit nového pána ,který s malou bude víc než já..... Zvažoval jsem možnost střídavé péče.Kdyz bych byl v práci tak by mi jí mohli pohlidat moji rodiče(pokud to tedy jde)....ale o tom matka nechce ani slyšet. A pokud prý požádam tak mi vyhrožuje že má narok na 2000,- jako výživné pro sebe do dvou let věku dítěte a že to bude požadovat zpětně. Bydli u svych rodičů. Finačně je to dost náročne mam nějakou pujčku a po tom co odešla odešel i jeden plat. A sem na to sám. Ale o to až tak nejde...i kdyby suchej rohlik mel jist....
Jaké kroky bych měl podniknout (případně pro tu střídavou péči), abych něco nezanedbal, ted mi vyhrožuje že mam čekat soudní obsílku. Vubec nevím co v tehle situaci dělat..... A jak se bránit... Chtěl bych vidět svou holčičku víc.....
Moc děkuji za jakoukoliv pomoc.....

forU
Stálice fóra

Re: Prosím o pomoc a o radu ....

Příspěvek od forU » 02 úno 2017 17:40

Předně - tím požadavkem na 2000 nevyhrožuje, na to prostě má právo. Pokud už jste strpěl odstěhování, pak střídavá péče půjde obtížně. Zejména pokud si nemůžete uzpůsobit práci tak, abyste se mohl souvisle starat. Tady si musíte rozhodnout, co chcete a co si můžete i finančně dovolit. Při časové flexibilitě je možné převzít péči o dítě na delší dobu, pokud není kojené, pak zase předat mamince a nastolit nějakou formu širší péče bez rozhodnutí soudu. Počítejte s tím, že jak se obrátíte na soud, skončil jste definitivně. Obrátíte-li se na soud s žádostí o ochranu práv, využijí to k tomu, aby vás práv zbavili. Další možností je přestěhování se do místa bydliště matky a tam se starat co nejvíce o dítě. Každopádně, pokud nemáte možnost si přizpůsobit práci nebo se přestěhovat za matkou, o dítě jste přišel tím, že jste strpěl její odstěhování.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

peprenka
Nováček fóra

Příspěvek od peprenka » 02 úno 2017 19:40

Asi takhle... Dopustit rozpad vztahu ctyri mesice po porodu vytouzeneho miminka muze jen totalni ignorant.
Zena je zranitelna a citliva, staci ji trochu pomoct, at se stihne v klidu umyt, parkrat denne ji pohladit, obcas vyznat lasku, nechodit do hospod a za devkama a bude vdecna jak stene. Zena, ktera sve dite dobrovolne vystavi chudobe, k tomu ma vetsinou velmi dobry duvod.
Zkazil jsi ten vztah, nechal jsi ji odstehovat. Devitimesicni dite ti nikdo do stridavky neda. Matka ma na vyzivne na sebe narok, ale uklidnim te, ze nejde vymahat zpetne. Kdybys byl co k cemu, tak ji penize nabidnes automaticky. RP plus alimenty 2000 Kc neni na uziveni ani pro jednoho cloveka.

Peta009
Nováček fóra

Příspěvek od Peta009 » 03 úno 2017 00:30

Prosil jsem o radu od nekoho, komu se stalo neco podobneho..Tatinkove,co byli ve stejne situaci. Zakomplexovane pani mi,prosim,nepiste.Tento nazor, pokud me neznate a nevite nic o mem souziti s byvalou pritelkyni, nepiste!

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 03 úno 2017 10:03

Pred skolkovym vekem realne bez dohody s matkou na SP sanci nemas. A pri takove vzdalenosti bydliste ani pak v tom skolkovem veku.
Jedina sance je se ted prestehovat do bydliste ditete, a snazit se o takrka kazdodenni kontakt s nim, odpoledne ... A jakykoli soud co nejdele oddalovat. Matku se snazit "uplatit", tak aby ti cele ty roky ten kontakt umoznovala.
Takze - s matkou poradna, vysvetlovat jak jsi pro dite dulezity, prosit, a platit. Na MD je fakt 2k nesmyslne malo, zivis nejen dite, ale mas zivit i matku. Trochu problem je v tom, ze na vic si mozna zvykne, a bude mit pocit ze musis zivit ji i dal kdyz uz bude pracovat .. ale ted to proste tak je.
Jedina rozumna rada u takhle maleho ditete je dohoda s matkou.

Peta009
Nováček fóra

Příspěvek od Peta009 » 03 úno 2017 11:27

Diky za info....tak ja se podilim i na oblekani male a jidlo,pliny atd. Zkratka co je potreba. Takze 2000,- ji dam na ruku a to ostatni bokem. A projezdim dost penez kdyz tam kazdy tyden jezdim. Primo na techto strankach jsem cetl o tom ze vzdalenost az takouvou roli nehraje, a pokud otec prokaze ze se muze o dite postarat stejne dobre jako matka tak soud spise urci stridavou peci. Myslim si pokud matka nekoji jakoze nekoji.... Tak ze si na to dite spis zvykne od mala nez az v pozdejsim veku. A pokud mam smeny tak v te dobe by se o malou postarali babicka s dedou popripade jednou nejaka ma pritelkyne. ....... Soudit se nechci, ale domluvit se s druhou stranou je nekdy dost tezke. Rozhodne to zkusim se nejak domluvit kdyz to pujde ... Me zajimala ta situace pokud by se to dostalo k soudu....v tuhle chvili je to ve stadiu vyhrozovani z jeji strany.

katka1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od katka1 » 03 úno 2017 11:48

Hele u tak malého dítěte to je problém...asi nemá smysl ti říkat,že jsi měl zatnout zuby a vydržet 2r s matkou,než bude vetší...do toho nikdo z nas nevidí,ale opravdu ma nárok na výživné na sebe do 2let dítěte. Máš kde bydlet,kdyby se přestěhovala zpátky? Beru to s pohledu matky na mateřské, kolikrát z existenčních důvodů musíš zpět k rodičům...co vymyslet variantu bydleni menšího pro ni,se kterým by jsi ji pomáhal ve vašem původním městě? Kope kolem sebe...vzij se do jeji situace trošku...dobře nefungovalo to,ok a ted co ona dal? Na mateřské si dovolit sama platit byt nemůže,musí zpět k rodičům...frustrace,vztek,beznaděj...a na někom se musí odpravit,na tobě...klasika...

katka1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od katka1 » 03 úno 2017 11:57

Ber to jen jako můj osobni názor - ja bych navrhla,at se vrátí zpět,že ji budu pomáhat, najit maly byt poblíž tebe,klidně nájem, at si může zažádat o příspěvek na bydleni a trochu ji pomoci finančně nad tech 2tis,to ja fakt zoufale malo...to co ušetříš na jizdnem pak můžeš investovat do male.

katka1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od katka1 » 03 úno 2017 12:01

Už jsem to tu psala...najdi ji v tom něco dobrého, tim,že si budeš brat malou bude mit ona čas pro sebe...na kávu s kamarádkou, na holiče, jen tak pocourat po obchodech,zacvičit si...prostě netlač,sekne se,jsme ješitné! Jen ji nastin ty výhody...ja osobně tomu říkám"lázně" když jsou u tatinka

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 03 úno 2017 15:44

Peta009 píše:... Primo na techto strankach jsem cetl o tom ze vzdalenost az takouvou roli nehraje, a pokud otec prokaze ze se muze o dite postarat stejne dobre jako matka tak soud spise urci stridavou peci....
No tak to se rychle vrat na zem. Zacni cist diskuze a pribehy otcu, jak to ve skutecnosti vypada. I kdybys bydlel v byte naproti, v takhle nizkem veku mas bez souhlasu matky bohuzel sanci na SP mizivou. I ve veku skolkovem to bude hodne tezke.

Odpovědět