Příjmení

Odpovědět
HolPa
Nováček fóra

Příjmení

Příspěvek od HolPa » 18 úno 2017 11:53

Dobrý den,
rád bych zde získal radu v následující otázce. Bývalá manželka si po rozvodu změnila příjmení na své rodné, což je její právo amě to vůbec nevadí. V současné době však začala toto příjmení používat i u našich dcer. S tímto nesouhlasím, několikrát jsem bývalou paní požádal, aby tak nečinila. Ale maminka dětí i jejich babička trvají na používání příjmení, které děti nemají v rodném listu a manipulují dětmi, aby si změnily příjmení na maminčino současné.

Co s tím?

Díky za názory a rady.

Jurka
Uživatel(ka) fóra

Re: Příjmení

Příspěvek od Jurka » 19 úno 2017 11:29

To je běžná praxe, chtějí tě jako otce vymazat ze života dětí. Je jen na tobě zda s tím budeš souhlasit. Moje malá má taktéž moje jméno, matka si vzala zpět svoje a tak to i zůstane.

HolPa
Nováček fóra

Příspěvek od HolPa » 19 úno 2017 15:37

Souhlasit s tím samozřejmě nebudu, vadí mi takováto manipulace s dětmi, vyvolávání pocitu v nich, že je to špatně a měly by se přejmenovat. Zajímá mě, jestli je vhodné to řešit na nějakých úřadech nebo jen dokola (neúspěšně) apelovat na matku, aby tak nečinila.

Jurka
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Jurka » 19 úno 2017 17:32

Ani apelovat na ni nemusíš, bez tvého souhlasu nic dětem nezmění. Pokud však chceš běhat po úřadech, běhej.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 20 úno 2017 08:17

Jurka píše:..Pokud však chceš běhat po úřadech, běhej..
Asi tak. Proti manipulaci, pokud se matka rozhodne tohle delat, je jedina obrana - moznost travit s detmi dostatek casu. Zadny urad to matce nezakaze, a bohuzel v CR asi ani nebude mit snahu. Mozna by mohla pomoci poradna, pokud by se ti tam povedlo matku s tebou dostat. Rozumna psycholozka by to mohla rozpoznat a pokusit se vas vest tak, aby to bylo lepsi. Ale nesmis tam nakracet s tim - ona je manipuluje, koukejte, potvrdte mi to a neco s tim delejte.

Odpovědět