Střídavá péče

Odpovědět
Libor1
Nováček fóra

Střídavá péče

Příspěvek od Libor1 » 23 úno 2017 23:33

Dobrý den. Nyní se rozvádím a požaduji střídavku. Moje je proti, protože ví že může přijít o výživné. Pracuje na směny krátký a dlouhý týden. Což jí vychází 15 pracovních dní. Já jsem OSVČ, takže si čas udělám kdy potřebuji. Mám šanci získat střídavku?
A ještě jedna věc. Moji polovičce byla určena diagnóza F432 porucha přizpůsobení. Může to mít na ni nějaký vliv u soudu?
Moc děkuji za odpověď.

tulen2
Stálice fóra

Re: Střídavá péče

Příspěvek od tulen2 » 24 úno 2017 10:14

Co deti, jak jsou stare? A co ony na to? A jak to probiha ted?
Jako prvotni a nejdulezitejsi vec - v obdobi mezi rozchodem a soudem si NESMIS nechat matkou vnutit vyrazne omezeni pece o deti, musis se starat podobne jako ona. Tomu musis prizpusobit vsechno.

Libor1
Nováček fóra

Příspěvek od Libor1 » 24 úno 2017 10:19

Klukovi je 8 let a je raději se mnou. Snažím se mu maximálně a co nejvíce věnovat. Když je s matkou tak tu poslouchá minimálně a odporuje jí. Rozmazlila si ho.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 24 úno 2017 10:51

Libore, proč řešíš jí, ne sebe? Jsi vůči matce strašně konfrontačně nastavený. Stále píšeš, co ona, jaké diagnozy, jak jí dítě poslouchá/neposlouchá, jak pracuje...
Připomíná mi to většinu matek, které bojují proti zlým otců, kteří blábláblá...
Nedělá to dobrý dojem, nebude ani na OSPOD, soud... Co napsat něco o sobě, o svých možnostech v práci, jak často jsi se synem ted,

Libor1
Nováček fóra

Příspěvek od Libor1 » 24 úno 2017 11:05

Ze synem jsem teď několikrát do týdne (2-5 krát). Možnost mám s ním být kdikoliv. Jak jsem s ním tak se snažím vymýšlet různý program, ať je to individuální nebo různé akce pro děti. Dělám veškeré domácí práce. Domácí kutil. Nevím co ještě o sobě napsat.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 24 úno 2017 13:12

Libor1 píše:...Ze synem jsem teď několikrát do týdne (2-5 krát). Možnost mám s ním být kdykoliv....
A prespava u tebe taky nekolikrat tydne? Jestli si to dopustil tak, ze nekolikrat tydne s nim stravis odpoledne, tva sance na sp je ztracena (pokud syn vyslovne a jasne nebude trvat na tom, ze SP chce - a to se obavam, ze matka ohlidat dokaze).
Dulezite je vyvazenou peci opravdu pred tim nez zacne probihat soud praktikovat - a nic se neohlizet na to, ze to matka nechce, ze to matka "nedovoli". Prava mate naprosto stejna, a dite potrebuje oba. Nemusi to byt nutne presne 50/50, ale odpoledne nekolikrat do tydne fakt nestaci.
Zbytek to co pise lama - nikdy se to nesnaz stavet tak, ze se mu matka nevenuje, nema cas, ma takovou diagnozu - to se konfrontacne bude obracet proti tobe .. ale mluv jen o tom, ze ty se venujes, staras, umis se starat, a dite v tve peci je spokojene a prospiva.

Libor1
Nováček fóra

Příspěvek od Libor1 » 24 úno 2017 13:21

Zatím bydlime společně. Přes týden odpoledne po škole a víkend celý jednou za čtrnáct dní.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 25 úno 2017 11:30

Když matka nebude opravdu chtít a nebude blbá, pak střídavky dosáhneš jen velmi těžko. Pokud cítíš, že bude klást velký odpor a nebude si brát servítky, je nutné se velmi důkladně připravit. Psychicky, finančně a důkazně.
Optimální je pokusit se dosáhnout dohody, třeba na společné péči.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 25 úno 2017 14:41

Jen par bodu, ktere by ti mohli pomoci
- nemluv s matkou o stridave peci. Ze to slovni spojeni existuje, zapomen. Pri rozhovorech s matkou, ale i odpod, atd. Pouzivej "pece spolecna", a ze se chces starat podobne jako matka, ze se s ditetem chces pripravovat do skoly, do skoly ho vypravovat ..
- uz ted si presne ved diar, jak si s ditetem, a co delate. Nejlepe nejak barevne prehledne.
- nenech matku aby se s ditetem jen tak odstehovala a cas s ditetem ti po kouskach "pridelovala"
- s klukem to opatrne prober, proc je podle tebe spravne a spravedlive (spravedlnost deti silne vnimaji), abyste se s mamkou starali oba, oba podobne. Ze i kdyz si s mamkou nerozumite, ani jeden ho proto nemate o nic min radi.
- pokud se bude cokoli dit (predvolani na ospod, stehovani matky...), dalsi postup prober nez se do neceho po hlave vrhnes.

Odpovědět