škola ,prospěch

Odpovědět
ferko
Stálice fóra

škola ,prospěch

Příspěvek od ferko » 09 bře 2017 11:31

Zdravím

máme dceru 9 let ve střídavé péči po týdnu .syn 15 let v péči matky ( cca 2 roky) mám h oo víkendu 1/ 14 dní
dcera ve škole prospívá ,syn je v 8 třídě - naprostý nezájem o školu ,výrazné zhoršení prospěch ( zhoršení ze dvojek na čtyři )
trvale nemá domácí úkoly atd
koresponduji z matkou - její vyjádření : tobě se také vždy všechno nepovedlo- nic to s ní nehne
nabízel jsem doučování ,které budu platit -odmítla
mám nějak prostor pro řešení situace ? nebo jsem jen sponzor ?
děkuji za radu

Antonie
Stálice fóra

Re: škola ,prospěch

Příspěvek od Antonie » 09 bře 2017 12:18

Tak to znám. Otec se může přetrhnout a s matkou nic nehne. Obraťte se na OSPOD. Je to dost závažné a měli by se tím zabývat. Doložte to klasifikací. Měli jsme to stejné.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 09 bře 2017 13:38

Tady bohuzel :(, pokud syn sam nerekne ze u tebe chce byt vic... Mluvil bych s nim o tom, snazil se uz kvuli jeho vztahu se sestrou, ale pokud sam nerekne, jakykoli posun bude nemozny. Ani ospod bych nijak nekontaktoval - to je zcela zbytecne.
Velika skoda, ze soud tenkrat nedal sp pro oba - bylo by to spravne a logicke.
Uz je mu 15, kdyz nebude chtit sam, bude (podporovan matkou) na jakoukoli snahu aby u tebe byl vic reagovat vzdorem a opacne.
Takze nabizej doucko a pomoc primo jemu, o moznosti SP take mluv primo s nim.

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 09 bře 2017 14:43

Určitě by chlapci střídavá péče prospěla. Matka nechává kluky povalovat a otec je přísnější hlavně co se týká pohybu. Fakt je, že pokud chlapec neřekne, tak se s tím nic neudělá. ...už teď se bojí např. branné povinnosti.

Odpovědět