Telefonovani matce

helena123
Uživatel(ka) fóra

Telefonovani matce

Příspěvek od helena123 » 10 bře 2017 11:57

Dobrý den,
jaký máte názor na telefonování druhému rodiči v čase, kdy je s tím druhým?

Zrovna řešíme, že matka chce volat dítěti každý den, kdy je dceru u otce. Dítě telefonovat nechce což ve 4 letech není nic divného. Narušuje to chod celé rodiny. Nezabírají hry, nic. Dítě si nestyska, nemá potřebu. Pořád věřím, že když je schopno říct, že chce zavolat babičce, tak by taktéž řeklo, že chce zavolat matce.

Matka si našla pravnicku a řeší, že zamezuji dceři kontakt s matkou. To samozřejmě není pravda. Pokud by dítě řeklo, tak jí nemám problém vytočit. Domnívám se, že matka má jen potřebu se dceři připomínat a řeší své potřeby. Nehledě na to, že matka volá pravidelně po 7 hodině vecer , kdy už dítě má klidovy režim a akorát by to dceru zbytečné rozrusilo. Matce v takových chvíli je odpovidano, jak se dcera má, co dělala, jak jí to šlo apod. To jí nestačí a dožaduje se hovořit s dcerou. Kolikrát je to i 10 neprijatych hovoru a několik sms. Dítě pak v době, kdy je u matky, taky nevolá každý den. Nechávám to na potřebách dítěte a přišlo by mi divné, kdybych měl každý den volat.

Lama
Stálice fóra

Re: Telefonovani matce

Příspěvek od Lama » 10 bře 2017 13:01

Mě by to chod rodiny nenarušilo, takže kdyby to pomohlo přispět ke klidu druhého rodiče, tak proč ne. Nastvit tomu nějaká pravidla, aby neotravovalal furt, večer...

helena123
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od helena123 » 10 bře 2017 13:42

Bohužel u nás to naruší. Je několika hodinové přemlouvání, kdy dítě kolikrát brečí, schovává se, prosí. Ptá se proč musí. Pokud už svoli, tak poslouchat matku, jak spustí, proč dítěte nevolala každý den, když to řekla. Že ze spaní křičela jméno dítěte. Samotné dítě je po takovém hovoru smutné a další hodinu tě a než se vzpamatuje.

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 10 bře 2017 14:32

Souhlasím s tím, že to narušuje chod rodiny. My jsme si to zažili a bylo to hrozné. Matka s dětmi manipulovala na dálku. Dokonce, když byl nemocný a byl u mě jako u babičky, tak mu řekla ať odejde. Najednou jsem zjistila, že je chlapec oblečený a sbalený. Stál u dveří! ... a kdyby se Ti něco stalo tak prý má matce zavolat.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 10 bře 2017 17:58

Ja na to mam take nazor takovy, ze to rusi, a ze to nikdo normalni nedela a dite k tomu nenuti. Kdyz chce s druhym rodicem mluvit, proc ne, neni problem, ale domahat se toho jako rodic - me by to nikdy nenapadlo. Ano, jasne, vetsimu diteti zavolat kdyz je treba neco domluvit, atp .. Ja pouzivam treba textovky a messenger (deti maji vlastni mobily), atp. Je tak na nich, zda a kdy si to prectou, a jak a jestli budou na neco reagovat.
Opravdu jak pise Antonie, takove telefonovani je vetsinou spis na zlost, dite vetsinou spokojene u jednoho rodice s druhym telefonovat nechce, vytrhne ho to z rytmu a rozhodi. Druhy rodic si takovymi telefonaty resi svoje styskani, ujistuje se ve sve dulezitosti a nenahraditelnosti (nezapomen ukol, svacinu, na vylet ..) a nezridka dite vedome ci nevedome manipuluje (mamince se strasne styska, uz to nemuzu vydrzet ...).
Otazka ale je co s tim, kdyz druhy rodic odmita respektovat, ze dite s nim mluvit nechce. Nezridka to pouziva jako "zaminku" proti SP, nebo k omezeni pece otce, viz situace u heleny. Tady kazda rada draha, u kazdeho funguje neco jineho.
Ja bych zkusil tohle
- ve stejne frekvenci jako to dela matka, k ni zkusit telefonovat a dozadovat se kontaktu s ditetem. Treba pochopi, ze to uplne fajn neni.
- Vsude, kam si matka "stezuje" ze branim kontaktu, durazne napsat, ze to pravda neni, ze volat muze kdykoli, ale dite s ni nechce mluvit. Nekolikrat pro jistotu zdokumentovat a nechat si zalozene, jak dite telefonovani s matkou odmita. Naopak, v situci heleny hned kontrovat, a napsat ze naopak matka brani otci v kontaktu s ditetem, kdy dite si preje aby u otce bylo casteji, nez je soucasna situace. Soucasne navrhnout poradnu k tomuto tematu, ze na tom rad budes s matkou spolupracovat, napr. ze muzete vytvorit jasne dana "okenka", kde se telefonuje s druhym rodicem, dite na to pripravit a vest ho k tomu ... ale bohuzel, ze pokud to je necekane a uprostred hry, nebo uspavani, tak ze dite proste nechce.

Co rozhodne nedelat -
- nehrat mrtveho brouka
- neodmitat, ze telefonovat u tebe proste nebude, a hotovo.

ferko
Stálice fóra

Příspěvek od ferko » 10 bře 2017 18:09

zdravím
v minulosti jsme to řešili také
telefonáty s matkou byly dlouhé , rozhodili program i dítě
vyřešilo se to následovně
info matce : rozumím , že si chceš dítěti zavolat , večer ale máme své aktivity , večeři , koupání atd jsou situace kdy tel ruší ( sama to jistě znáš ) navrhuji , že zavoláš v pondělí -pátek v 18 50 ...................a td aby jsi zabránil dlouhým telefonátům , dej čas že třeba za 5 min s dítkem budete něco dělat , poběží pohádka atd...
vezmeš tím vítr z plachet matce , že bráníš

helena123
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od helena123 » 10 bře 2017 20:18

My jsme právě zkusili navrhnout, že uprostřed týdne vždy ve středu zavoláme. Že dokážeme odhadnout, kdy je vhodná doba, ale bohužel to bylo odmítnuto, že matka má právo mluvit s dítětem kdykoliv bude chtít.
Matce podáváme info. Opakujeme, že dítě mluvit nechce, že se má dobře.
Řešili jsme to s dětskou psycholozkou. Navrhli jsme, aby tam šla i matka, ať už společně s otcem nebo sama, ale opět odmítnuto, že sama ví, co její dítě potřebuje.
Například dnes opět několik neprijatych hovoru po 1 minutě. Otec byl jen na záchodě. 2 sms. Dítě si akorát hrálo s bratrancem a tetou, telefonovat odmítlo. Napsalo se matce, co dítě dělá a že nechce. Že se má dobře. Na to hned reakce, že ona s ní chce mluvit a ať okamžitě dá dítěti telefon k uchu. To už jsme neodpovidali. Kolem 18 zase telefonovala. Otec ztratil nervy prostě to zvedl a dát dítěti. To neřeklo ani půl slova. Pak řeklo vetu, že bylo s taťkou na pivu a dalo se džus. Matka se zeptala, jaký je lepší, zda pomerančový nebo jahodový. Dítě mlčelo. Matka řekla, tak snad mi aspoň pošleš pusu ne? Dítě poslalo pusu, řeklo čau a podalo otci, který zavěsil. Smysl hovoru? Žádný.
Naše právnička říká, že ještě nezažila, aby něco takového soudce povolil, že říkají, že v čase otce je s otcem a matka do toho času nemá zasahovat. A pokud ji otec informuje, tak je vše v pořádku. Nicméně přesto si říkám, že vůbec nevím, jaký je vhodný způsob reakce.
Přeci nemůžeme třeba celý týden na horách řešit každý den, že volá máma, pojď ji něco říct..

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 11 bře 2017 12:44

Taky to řešíme, ale u nás to souvisí už s předáváním. Na víkendy matka odmítá předávat skrz školku. Po školce vezme dítě třeba na kolo ven, otec přijede pro "nepřipravené" rozehrané dítě, matka začne: "musíš už zavést kolo, musíš jet s tátou". Dítěti se to samozřejmě nelíbí, chce si hrát (v zimě se otec zkrátka přidal ke koulovačce a odjížděl s vyhraným dítětem o 1,5hod. později - proč ne, ale ne vždy to jde, kor když matka např. kolo v tu chvíli otci nepůjčí s tím, ať ho třeba potom vrátí), matka ho začne "motivovat" - až se vrátíš domů, budeš tady mít ty dobré jahůdky, večer Ti ještě zavolám a když mi řekneš, že je Ti smutno, přijedu si pro tebe" apod. I přesto, že tohle probírali v poradně pro rodinu. Do telefonu mu často říká, tady ty "smutné fráze" a přijde mi, že dítě už tak nějak automaticky naučeně (podle mámy) taky říká, jak je mu smutno, přesto že když matka volá a my mu předáváme tel. tak s ní mluvit ani nechce a v první větě třeba i zazní něco jako, nechci s tebou mluvit. Pak si s mámou popovídá, ale na konci hovoru má dítě úplně jinou náladu. Teď to dokonce končilo pláčem (který by možná přešel v hysterický hodinový). Matka dala slib, nemá cenu dítěti narušovat důvěru v rodiče, ani nic lámat přes koleno. Takže otec nakonec dítě zavezl k matce, jako parťáci se domluvili, že ráno si pro něj zase přijede, domluvili se, kde chce syn posnídat, apod. Vracel spokojené dítě, které se už vlastně těšilo, až táta zase ráno přijede (nehledě na to, že v nepochybuji o tom, že v normálních vztazích, by se nic nestalo, kdyby zrovna dnes dítě chtělo být s otcem (mimo jeho čas) a bylo by s ním a naopak a nemuselo by se vše řídit "tabulkami", které potřeby dítěte nemohou zohledit). Ranní předání už naprosto v pořádku. (že by jiná příprava?)

My taky matce nevoláme a nenatáčíme dítě, kdy nám opakovaně říká, že nechce domů za maminkou. Snažíme se ho lidsky motivovat (rozhodně ne na jahůdky, spíše "nevýchova", jestli je Vám ten pojen známý) a domluvit se s ním, jak to uděláme, všechno končí dohodou a pohodovým dítětem. Myslíte si, že matky vidí tuto hloubku? Ze všech situací samozřejmě vychází špatně otec. Nebyl celý ten návrat kvůli jednomu telefonátu zbytečný? Dítě si do té doby hrálo a bylo naprosto spokojené. To aby matka nevolala, když už se pomalu čte pohádka před spaním jsme taky zarazili už dřív. Děti zrcadlí svoje rodiče, už psycholožka v poradně řekla, že matka na něj předává svoje pocity/strachy apod. Je tenká hranice mezi tím, "nenechat" dítě vyjádřit jeho emoce a rozpoznat, kdy jde jen o přenesené emoce matky. Pro mě jako 3. osobu zvenku to sledovat je velice těžké, vidím, i jak těžce si to bere otec, přece jenom to podrývá nějakou vnitřní jistotu, že dělá věci správně, že pro své dítě dělá to nejlepší. Nevím, jak to řešit. Teď když skončil soud a atmosféra je mezi rodiči lepší, výrazně se zlepšilo i předávání. Stalo se to po dlouhé době, aby kdyby se to mělo začít opakovat, tak nevím, jak to řešit, když všichni víme, jak se k takovým věcem postaví OSPOD/soud apod. je to jenom munice pro matku "dítě s otcem nechce být", ať už to má hloubku jakoukoliv. Paradoxně právě v tento den si převzala doporučený dopis s prázdninovým stykem - náhoda? Asi ano.

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 12 bře 2017 09:02

Tak tohle řešíme už taky delší dobu.Když jsou děti u mne,tak jim táta volá denně.A běda,když nejsou na telefonu!Nebo ho mají vypnutý.Tak to je potom zle.Jenže oni si telefon vypínají záměrně.Protože nechtějí.....Jednomu bude 14 let a druhému 11 let.Takže už mají svůj názor.....
Ovšem,pokud jsou u táty,a volám já,tak odpovědí je sms od táty,abych jim dala pokoj a neotravovala.A že je omezuji.ovšem já nevolám denně.Jen zavolám,abych věděla,jak dojeli a jestli je vše v pořádku.Jinak jim volám pouze,pokud mi děti prozvoní.To znamená,že se mnou mluvit chtějí.Ale i tak to od jejich táty potom schytám.Naposledy velký problém-vánoce.Chtěla jsem mluvit s dětma(byli už od 22.12. u táty).Nedal mi o vánocích šanci s nima mluvit.Až potom mi volal syn,že má velký problém.Ale při rozhovoru mu táta sebral telefon...

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 12 bře 2017 09:53

A nejhorší zážitek mého syna-telefonování otce na tábor.Telefonoval tam denně!!!Vedoucímu tábora.A jak ten mi potom řekl,že i v nevhodnou dobu.Ale proč tak otec činil,mi není známo.Toho vedocího nikdy neviděl,neznal ho.Denně se vyptával na syna a téměř vždy ho chtěl k telefonu.Syn mi pak říkal,že se cítil velmi trapně.Je mu přece jenom 14.
Já toho vedoucího znám.Děti jezději od Skauta.A tam znám všechny.A já podle otce nesmím dětem volat ani o prázdninách,kdy jsou na půlku u něj.Že si to nepřeje,abych je otravovala.Ale pokud se nedovolá on jim sem ke mne,tak vyhrožuje soudem,že bráním v kontaktu s dětmi.

Odpovědět