Telefonovani matce

tulen2
Stálice fóra

Re: Telefonovani matce

Příspěvek od tulen2 » 17 dub 2017 19:19

helena123 píše:....byť nerozumím tomu, co Vás vede k zesmesovani...
Vase nazory jsou rozumne, Heleno. Kotletka je odpurkyne SP, a stejnych prav obou rodicu, co si vzdy prijde zakricet par svych zlosti ...
Kotletka píše:..za pokus nacpat se někam, kam nepatříte. Rodiče jsou oni dva, mají právo dítěti říkat, že svět vznikl za 7 dní, vzdělávat ho doma,...
Castecne lze souhlasit, pokud rodice ditete jednaji ve shode. Pokud si oba mysli, ze je pro dite nej domaci vzdelavani, novy partner by to respektovat mel. I tak ale ma pravo o tom mluvit, kdyz ma nazor odlisny. Ne ale pravo to rozhodnout.
Pokud ale ve shode nejednaji (pripad Heleny) pak by sice bylo vhodnejsi aby se radil predevsim otec co s podivnym chovanim matky ale kdyz partneri shaneji informace oba, problem v tom nevidim.

Kotletka
Stálice fóra

Příspěvek od Kotletka » 25 dub 2017 21:53

"A její rada zněla, abychom ji pokud možno od toho ubranili." - a proč to teda neřeší tatínek?

"Jsem pro ni třetím rodičem a do jejího života patřím." - jako really? Takže všichni se tu můžou zvencnout, když si najde matka dítěte partnera, který se o dítě na rozdíl od otce stará, ale třetí rodič, když má dítě fungující oba reálné rodiče nic? Nejste její rodič. Ne, nejste. Nejste její rodič.

"Vase nazory jsou rozumne, Heleno." :-D Jakože je týrání, když matka dítěti řekne, že bude smutná, když nezavolá? To si snad už vážně děláte.. legraci. Chápete vůbec, že ta ženská není matka té holčičky a myslí si, že má nárok dítě bránit před máminýma zvláštníma řečma? Kdyby to bylo alespoň NĚCO. Alespoň málo.. Ale ona chce volat večer malý dceři. Jako dokážete vůbec domyslet, kam to vede? Aby z ní dělala nová partnerka otce cvoka, protože jí chce telefonovat a ptá se jí, jakej džus je lepší?

"Kotletka je odpurkyne SP, a stejnych prav obou rodicu, co si vzdy prijde zakricet par svych zlosti ..." Já jsem odpůrkyně stejných práv rodičů? A můžete mi říct, co vás k takovému nařčení vede?

"Pokud ale ve shode nejednaji (pripad Heleny) pak by sice bylo vhodnejsi aby se radil predevsim otec co s podivnym chovanim matky ale kdyz partneri shaneji informace oba, problem v tom nevidim." Můžete mi SAKRA vysvětlit, jak by mohli jednat ve shodě, když máma říká své pocity? Myslíte, že i táta se radí s mámou, jestli řekne nebo neřekne před dcerou, že podle něj je Kalousek (Bělobrádek, Babiš, Sobotka..) vůl? Jako to je věc každého jednotlivého rodiče, jakým (legálním) chováním dává dítěti příklad. Vaše zvrácená logika by pak vedla například k tomu, že maminky se SP by mohli říct, že partner se neměl na dítě nakrknout, že si bez dovolení vzalo.. jogurt a ony s oním nakrknutím nesouhlasí a je to divné a nepřiměřené a jejich nový partner si jde hned zjistit, jak tomu dítě ubránit (doufám, že uznáte, že nakrknout se na dítě, že si bez dovolení vzalo jogurt, je taky trochu divný a přesto není žádný zákonný ani morální důvod, dle kterého by do toho měl nový partner matky zasahovat).

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 26 dub 2017 07:28

Kotletka píše:..Já jsem odpůrkyně stejných práv rodičů? A můžete mi říct, co vás k takovému nařčení vede?..
Vase nazory a postoje. Napisete snad v dalsim prispevku "Podporuji i po rozchodu vyvazenou peci obou rodicu o dite, to , aby u kazdeho z rodicu dite bylo podobny cas" ?? Bez jakehokoli ale, pouze kdyz ... Pokud ano, omluvim se a budu to brat jako nedorozumneni.

helena123
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od helena123 » 26 dub 2017 08:07

Otec dítěte to samozřejmě řeší! Psala jsem, že jsme byli u dětské psycholožky, sám si vyhledává informace a snaží se diskutovat s matkou dítěte na toto téma. Bohužel bez úspěchu. To, že já, nová manželka otce se snažím sehnat nějaké zkušenosti jiných a najít možnosti řešení přeci není špatné.

Ano, jsem třetí rodič. A kdybyste trochu času věnovat odborným studiím z posledních let, ať už například v Německu nebo ve Spojených státech, tak se dozvíte, že dítě po rozvodu žije v patchworkové rodině, kde má rodiče 4, pokud si matka i otec najdou nové partnery. A není možné je separovat od této role, pokud nové rodiny mají fungovat. Dítě v prostředí té či oné nové rodiny se stane součástí na nějaký čas, týden, dva... o prázdniny i měsíc, tak prostě není možné, aby na dítě působil jako rodič pouze jenom jeden z nich, protože je BIOLOGICKÝM rodičem.

Psychické týrání to je. Rozumná, vyrovnaná matka by tohle dítěti neudělala. Přenáší na dítě své emoce, protože v nízkém věku toto děti opravdu přebírají. A její úzkosti pak dopadají na dítě. Dítě pak v čase kdy je u matky, tak je plačtivé, neposlouchá a vymýšlí si. A jestli máte pocit, že práva dítěte mohou hájit pouze biologické rodiče, pak je to na hlavu postavené. Stejně tak může dítě bránit teta, strejda, sestra, babička, dědeček... a všechny tyhle lidi jsou s dítětem méně než já jsem s partnerovým dítětem. Tak z jakého důvodu bych měla stát mimo a jen přihlížet?! Každý normální člověk bude chránit dítě, kterému je ubližováno. A není to pouze o telefonování. Matka neustále dítě přivádí do stresových situací. Říká jí, jak je nemocné, jak je chudáček a dítě potom u tatínka brečí, jak nechce být nemocné, jak to nezvládne. Přijde vám normální říkat dítěti že mu musí umýt hlavu protože tatínek to neumí. Že do školky na výlety může dítě odvádět jen maminka? Že když je dítě nemocná tak jen maminka se o něj umí postarat? A když si matka našla nového partnera, tak víte s čím dítě přišlo? Že si koupily nového tatínka protože tatínek s nimi už nechtěl být. A k tomu bych dodala pouze to, že v tomto případě přišla matka s tím, že se chce nechat rozvést, sbalila dítě a odstěhovala se od otce dítěte. Do té doby bylo dítě spíše poutané na otce. On se staral více než matka, dítě v noci volala tatínka, ne maminku. Matka neměla problém v jenom roce dítě odložit na týden a odjet si na dovolenou. Stejně tak každý druhý týden na služební cestu, odkud dítěti ani nevolala, nesháněla se po informacích, jestli je v pořádku. Její nový partner smí s dcerou chodit do bazénu, může jí večer koupat, dávat jí najíst, ale opačně to nefunguje a vyžaduje, abych já se o dítě nestarala. Prý je zvrácené, aby dítě koupala cizí ženská, stejně tak chodilo s nim do bazénu. A v době nemoci nesmí dítě k otci, pokud tam budu já. I to vám přijde naprosto normální že? Chápala bych postoj matky, kdyby mě dítě nemělo rádo, ale tak to není.

Závěr několika sezení u dětské psycholožky, kdy si prostudovala písemné reakce matky (emaily, sms) bylo, že se pouze snaží obrátit dítě proti otci. Telefonování tímto stylem je psychické vydírání dítěte. Rada od ní zněla, abychom nebo pokud chcete OTEC uchránil dítěte tomuto týrání tím, že omezí telefonický kontakt na jednou za týden. Samozřejmě pokud dítě bude chtít zavolat matce, tak ho nechat. A to bychom dodrželi, ale za poslední rok to nepadlo ani jednou.

Váš příklad s jogurtem je dost mimo. Kdyby šlo o banalitu typu jogurt, tak asi ok, ale psychické týrání není sranda.

Očividně bude pravda v tom, že jste proti SP a dle vašich příspěvků soudím, že budete zastávat názor, že dítě patří matce. O matkách mluvíte jako o maminkách a otec je otec. Nevím, co se vám v životě stalo. Ale než citově nevyrovnanou až vyšinutou matku, tak to snad radši žádnou.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 26 dub 2017 10:02

Heleno, s konceptem 4rodicu nasouhlasim. Zavani to pro me rovnosti vsech 4 stran. A to zkratka nejsou. Rodic je rodic . Partner ma s ohledem na mnozstvi straveneho spolecneho casu taktez velky vychovny vliv, hraje v zivote ditete dulezitou roli. Ale podle me jsou ty zalezitosti, kde partner muze vyjadrit svuj nazor, ale rozhoduji rodice (2, ne 4 se stejny "hlasovacim" pravem). Myslim tim treba vyber krouzku pro deti, zpusobu vzdelavani deti, zdravotni zalezitosti, ockovani, vyber skoly, kazenske problemy ve skole maji podle me resit 2rodice, na rodicaky chodi taky vlastni rodice...

helena123
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od helena123 » 26 dub 2017 10:43

Nepsala jsem nic o rovnosti. Samozřejmě, že rozhodují ve výsledku pouze ti dva, nicméně myslím si, že svůj názor mohou říct i noví partneři, pakliže v životě dítěte jsou stabilním prvkem a mají k dítěti již vybudovaný stav. Bráním se vyjádření, že nový partner nepatří do života dítěte. Pokud s tím dítětem tráví čas i noví partneři a vztah je mezi nimi dobrý, pak řeší i jeho problémy. Neříkám, že rozhoduje, ale řeší. Kdybychom snad měli držet to, že noví partneři se nemohou ani vyjadřovat ani se nijak zapojovat do těchto věcí, tak v životě nemůže vzniknout nová kompatibilní rodina. Budeme držet v izolované místnosti nového partnera, aby náhodou nepřišel do kontaktu s dítětem?
Zrovna na třídní schůzky chodí i "nevlastní" rodiče... dneska je to naprosto obvyklý jev.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 26 dub 2017 11:38

Pak bych to ale nenazyvala 3. rodicem. Ta role je jina a je treba, aby si to uvedomili vsechny strany.
Jinak samozrejme, oddelovat prostory je blbos. Sama rik, ano, partner ma velky vliv na dite. Ale jeho role je jina, nez rodocovska.

helena123
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od helena123 » 26 dub 2017 16:38

Takový název tomu dali odborníci. Nejsem si jistá, že ta role je významně jiná, ale chápu, že je to citlivé označení.

Kotletka
Stálice fóra

Příspěvek od Kotletka » 15 kvě 2017 22:07

tulen2 píše:
Kotletka píše:..Já jsem odpůrkyně stejných práv rodičů? A můžete mi říct, co vás k takovému nařčení vede?..
Vase nazory a postoje. Napisete snad v dalsim prispevku "Podporuji i po rozchodu vyvazenou peci obou rodicu o dite, to , aby u kazdeho z rodicu dite bylo podobny cas" ?? Bez jakehokoli ale, pouze kdyz ... Pokud ano, omluvim se a budu to brat jako nedorozumneni.
Ale jaké názory a postoje? To je jakobych vás nazvala neonacistou a kdybyste chtěl vědět z čeho jsem usoudila, že jste neonacista, tak bych odpověděla, že z vašich názorů a postojů... :roll:

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 16 kvě 2017 00:48

Kotletka píše:
tulen2 píše:
Ale jaké názory a postoje? To je jakobych vás nazvala neonacistou a kdybyste chtěl vědět z čeho jsem usoudila, že jste neonacista, tak bych odpověděla, že z vašich názorů a postojů... :roll:
Paní Szlauerová, Vaše názory na střídavku a rodičovskou rovnost jsou dobře známy hlavně z diskusí na idnes. Vy se sice často prezentujete jako stoupenkyně rovnoprávnosti obou pohlaví, ale když dojde na konkrétní případy, kdy matka s podporou režimu otcům brání ve výchově vlastních dětí, začnete kličkovat jako zajíc před myslivcem. 1) viz diskuse k blogu AH, kde vykřikujete proti střídavé výchově a stoupence střídavky obviňujete z předpojatosti vůči ženám, abyste pak odpověděla, že nejlepším řešením je společná výchova. Na otázku, jak dosáhnout společné výchovy s matkou, která s otcem nekomunikuje (přičemž v ČR je podmínkou společné výchovy souhlas obou rodičů), už neříkáte nic. 2) viz naše poslední diskuse o právech rodičů, kde jste asi po hodině názorové výměny přišla s argumentem, že v případě odložených dětí stoupenci střídavky nepožadují právo dítěte na oba rodiče a tak jim nevěříte, že to myslí vážně. Na můj argument, že nezbytným předpokladem střídavky je zájem obou rodičů, což u odložených dětí není ani náhodou, jste už nereagovala. Nevím, kolik lidí si propojuje Střídavkovou Kotletku a Váš profil Vendula Szlauerová na idnes, ale tipuji, že pozornému čtenáři ten průnik nemůže uniknout kvůli Vašemu výraznému argumentačnímu stylu i výrokové logice. Zkrátka a dobře jste pro rovnost jen, když se to hodí, a pokud Vás někdo náhodou dovede do slepé uličky, zmlknete nebo přijdete s nemístným argumentem. Tím bohužel svému přesvědčení o naprosté rodové rovnosti moc dobrou reklamu neděláte.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

Odpovědět