Telefonovani matce

Kotletka
Stálice fóra

Re: Telefonovani matce

Příspěvek od Kotletka » 16 kvě 2017 12:54

"Vaše názory na střídavku a rodičovskou rovnost jsou dobře známy hlavně z diskusí na idnes. Vy se sice často prezentujete jako stoupenkyně rovnoprávnosti obou pohlaví, ale když dojde na konkrétní případy, kdy matka s podporou režimu otcům brání ve výchově vlastních dětí, začnete kličkovat jako zajíc před myslivcem."

E? Čili jaké názory a postoje vás vedou k tvrzení, že jsem odpůrkyně stejných práv rodičů? Rozumíte vůbec tomu, co jste napsal? To, že neumím poradit někomu, kdo si vzal cvoka, je nějaký názor či postoj, který znamená, že jsem odpůrkyně stejných práv? Citujte konkrétní názor či postoj, ze kterého vyplývá, že jsem odpůrkyně stejných práv rodičů.

(jen tak mimochodem se koukněte na tu diskusi, kolik z těch "odboček" je ukončeno mým příspěvkem, na který jste již nereagoval a kolik vaším)

Ke konkrétnímu:

"stoupence střídavky obviňujete z předpojatosti vůči ženám" - já stoupence střídavky obviňuji z předpojatosti vůči ženám? Citujte prosím. (Dohledala jsem si konkrétní výrok, že mi nesedí na střídavka aktivistech (to nejsou stoupenci střídavky), jak hrubě a soustavně se vyjadřují vůči feminismu, když právě tam, kde feminismus není sprosté slovo, je největší procento dětí svěřováno do střídavky)

"viz diskuse k blogu AH, kde vykřikujete proti střídavé výchově" - co si pod tímto představit skutečně nevím. Můžete například citovat nějaký "výkřik" proti střídavé výchově?

"viz naše poslední diskuse o právech rodičů, kde jste asi po hodině názorové výměny přišla s argumentem, že v případě odložených dětí stoupenci střídavky nepožadují právo dítěte na oba rodiče a tak jim nevěříte, že to myslí vážně." - To si snad děláte srandu. Proč takto hrubě klamete? Nic takového jsem rozhodně nenapsala. Odstartoval to Váš výrok:
"Pokud zvedne kotvy chlap a znemožní střídavku, bez diskuse říkám, že ať dítě zůstane matce, která v původním bydlišti zůstala."

Na to jsem odpověděla mimo jiné: "No potěš:-D A co kdyby i ona se chtěla angažovat v práci, nechat dítě, aby si od ní "odpočinulo"? Jako když má otec zájem, tak střídavka a když nemá, tak má matka smolíka:-) To je mi rovnoprávnost.

O odložených dětech jste později začal vy: "Myslím si to stejně. Bohužel naše smýšlení nemá oporu v zákoně. Honila byste štětky, co dávají děti do babyboxů, aby se staraly a pomohly vypátrat otce? A ten by se staral?", z této odnože vlákna však můj výrok, že Vám tu touhu po spravedlnosti tolik nevěřím, vůbec nevzešel - lze dohledat.

Já jsem napsala toto: "Ne vážně, právě kvůli takovýmhle dírám Vám tu touhu po spravedlnosti prostě tolik nevěřím. Takže žena (muž) se má sama (sám) starat o dítě a pak si takový vykuk přijde třeba po pěti letech a bude chtít střídavku, protože na to má přeci dítě právo...:-("

Takže toto: "viz naše poslední diskuse o právech rodičů, kde jste asi po hodině názorové výměny přišla s argumentem, že v případě odložených dětí stoupenci střídavky nepožadují právo dítěte na oba rodiče a tak jim nevěříte, že to myslí vážně." je prostá, bezostyšná lež. Někdo mi řekl, že se tím ze mě snažíte udělat pitomou slepičku, se kterou se lze snadno vypořádat tak, že jí budete bez podkladů obviňovat z naprostých nesmyslů a nebude třeba jediného validního argumentu. Nevím... dává mi smysl i to, že se Vám prostě nechcete korektně citovat diskusi, kde označujete za extrém, když matka usiluje o to, aby se nezajímající se otec o děti staral.

Kotletka
Stálice fóra

Příspěvek od Kotletka » 16 kvě 2017 13:15

Lama píše:Pak bych to ale nenazyvala 3. rodicem. Ta role je jina a je treba, aby si to uvedomili vsechny strany.
Jinak samozrejme, oddelovat prostory je blbos. Sama rik, ano, partner ma velky vliv na dite. Ale jeho role je jina, nez rodocovska.
:!: :!:

Jo a na tohle jsem zapomněla: "Zkrátka a dobře jste pro rovnost jen, když se to hodí, a pokud Vás někdo náhodou dovede do slepé uličky, zmlknete nebo přijdete s nemístným argumentem. Tím bohužel svému přesvědčení o naprosté rodové rovnosti moc dobrou reklamu neděláte."

Prosím citujte nemístné argumenty místo toho, abyste si vymýšlel, že jsem argumentovala něčím, čím jsem neargumentovala.

Nemám žádné přesvědčení o naprosté rodové rovnosti, opět lež od Vás:-( Žádná žena nepředběhne Usaina Bolta, žádný muž neporodí dítě. Věřím v rovnou hodnotu lidí, v žádnou naprostou rodovou rovnost.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 16 kvě 2017 13:59

Ja pouze zopakuji co uz jsem psal:

Napisete snad v dalsim prispevku "Podporuji i po rozchodu vyvazenou peci obou rodicu o dite, to , aby u kazdeho z rodicu dite bylo podobny cas" ?? Bez jakehokoli ale, pouze kdyz ... Pokud ano, omluvim se a budu to brat jako nedorozumneni.

a dodam:

Pokud podobnou vetu napsat odmitate, pro me pusobite jako clovek co apriori odmita SP, a plati co jsem napsal. Zbytek jsou jen kecy za ktere se snazite (nejen vy, ale predevsim ospody a soudy a psychomatky) schovat.

Me by velice zajimalo, proc citite takovou potrebu se k tematum tykajicim se SP vyjadrovat. Profesni zajem?

Kotletka
Stálice fóra

Příspěvek od Kotletka » 16 kvě 2017 16:05

tulen2 píše:Ja pouze zopakuji co uz jsem psal:

Napisete snad v dalsim prispevku "Podporuji i po rozchodu vyvazenou peci obou rodicu o dite, to , aby u kazdeho z rodicu dite bylo podobny cas" ?? Bez jakehokoli ale, pouze kdyz ... Pokud ano, omluvim se a budu to brat jako nedorozumneni.
Tak co jiného jsem taky mohla čekat žejo :mrgreen: Vy mne obviníte z něčeho závažného a na žádost, abyste to podložil jen trváte na něčem, co jste napsal až po tomto obvinění. Opět doplním příkladem ("To je jakobych vás nazvala neonacistou a kdybyste chtěl vědět z čeho jsem usoudila, že jste neonacista, tak bych odpověděla, že z vašich názorů a postojů... :roll:") - je to stejné, jako bych Vám řekla, že se omluvím za nepodložené obvinění z neonacismu, až uděláte proklamaci, kterou Vám nadiktuji. Čili - neomlouvejte se, jste lhář a zřejmě vám to nevadí no.

A vlastně ještě něco, tohle nelze vydávat za nedorozumění, opakovaně jste byl mnou upozorněn, takže "nedorozumění" je naprostý nesmysl.
tulen2 píše:Pokud podobnou vetu napsat odmitate, pro me pusobite jako clovek co apriori odmita SP, a plati co jsem napsal.
Vy jste nenapsal, že na vás PŮSOBÍM jako člověk, co a priori bla bla.. napsal jste, že jsem odpůrkyně SP a stejných práv obou rodičů - to je lež a váš názor na tom nemůže nic zvrátit.
tulen2 píše:Me by velice zajimalo, proc citite takovou potrebu se k tematum tykajicim se SP vyjadrovat. Profesni zajem?
Částečně. A mnoho dalších faktorů.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 16 kvě 2017 17:09

Kotletka píše:... jako bych Vám řekla, že se omluvím za nepodložené obvinění z neonacismu, až uděláte proklamaci, kterou Vám nadiktuji....
Ale ja s takovou proklamaci problem nemam, jen do me .. :). Co mam rict :-)? Nemam problem s tim, aby si moje dcera vzala cernocha, araba ...? Jsem odpurce xenofobie? Nekteri mi kamaradi jsou gayove a lesby? ... tesim se na fer zadani proklamace (vylucujici neonacismus) a omluvu.
Nevim jak jinak v diskuzi prokazat sve postoje, nez proklamaci. Pokud se nekomu zda ze jsem odpurce trestu smrti, neni nic prostsiho nez proklamovat "trest smrti schvaluji" . Kazdy rozumi tomu, ze to neznamena ze schvaluji trest smrti na nevinnem, trest smrti za politicke nazory....

Nerozumim tomu, proc mate problem s tim jasne sve nazory vyjadrit.
tulen2 píše:Me by velice zajimalo, proc citite takovou potrebu se k tematum tykajicim se SP vyjadrovat. Profesni zajem?
Částečně. A mnoho dalších faktorů.[/quote]

Proto ceska opatrovnicka zumpa vypada jak vypada, pokud jsou profesne angazovani lide zaujati proti vyvazene peci obou rodicu jako preferovanemu primarnimu reseni.

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 16 kvě 2017 18:39

Kotletka píše:E? Čili jaké názory a postoje vás vedou k tvrzení, že jsem odpůrkyně stejných práv rodičů? Rozumíte vůbec tomu, co jste napsal? To, že neumím poradit někomu, kdo si vzal cvoka, je nějaký názor či postoj, který znamená, že jsem odpůrkyně stejných práv? Citujte konkrétní názor či postoj, ze kterého vyplývá, že jsem odpůrkyně stejných práv rodičů.
Všechna Vaše vyjádření na Střídavce a Idnes, pokud se týkala rodičovství po rozvodu, zejména blogy AH, ale i články o péči o děti, o únosech dětí apod. Pokud si někdo vzal cvoka (za což samozřejmě nemůžete) a ten přijde s návrhem, jak situaci dítěte rodově spravedlivě vyřešit, tak přicházíte a argumenty typu - a kdo se staral o dítě předtím? (Je asi nám všem jasné, že nejdříve po porodu se o dítě stará matka.), a proč nehájíte právo na oba rodiče u odložených dětí? (Těžko chtít péči o dítě po někom, kdo o ni nemá zájem. Když tedy poradit neumíte, tak nekritizujte to, co jiní navrhují a co by fungovat mohlo.
Kotletka píše:"stoupence střídavky obviňujete z předpojatosti vůči ženám" - já stoupence střídavky obviňuji z předpojatosti vůči ženám? Citujte prosím.
Většina našich diskusí. Už několikrát jsem Vám vysvětlil, že nemám rád chamtivé a sobecké ženy (stejně jako muže, ale u nich se to v péči o děti téměř neprojevuje) a neberu to obecně, viz poslední diskuse na idnes.
Kotletka píše:"viz diskuse k blogu AH, kde vykřikujete proti střídavé výchově" - co si pod tímto představit skutečně nevím. Můžete například citovat nějaký "výkřik" proti střídavé výchově?
Vzpomeňte si na své výroky v diskusích na idnes typu Hodinův cvokhauz a zesměšňování stoupenců střídavky.
Kotletka píše:"viz naše poslední diskuse o právech rodičů, kde jste asi po hodině názorové výměny přišla s argumentem, že v případě odložených dětí stoupenci střídavky nepožadují právo dítěte na oba rodiče a tak jim nevěříte, že to myslí vážně." - To si snad děláte srandu. Proč takto hrubě klamete? Nic takového jsem rozhodně nenapsala. Odstartoval to Váš výrok:"Pokud zvedne kotvy chlap a znemožní střídavku, bez diskuse říkám, že ať dítě zůstane matce, která v původním bydlišti zůstala."Na to jsem odpověděla mimo jiné: "No potěš:-D A co kdyby i ona se chtěla angažovat v práci, nechat dítě, aby si od ní "odpočinulo"? Jako když má otec zájem, tak střídavka a když nemá, tak má matka smolíka:-) To je mi rovnoprávnost.
Paní Szlauerová, musím Vám znovu připomenout, že základním předpokladem střídavky je, že oba rodiče mají o výchovu zájem. Pokud oba mají zájem - ať je střídavka. Pokud jeden zájem nemá, tomu druhému výhradní péče zbude, případně může dítě také odmítnout nebo ho dávat na letní tábory, k prarodičům, apod. Vaše argumentace, že když otec nemá zájem, matka má smolíka, že se nemůže realizovat v práci podsouvá, jako by to snad obráceně být nemohlo. Pokud má jeden rodič takového bývalého partnera, který nemá zájem o jejich společné dítě, o střídavce nikdo nemluví. To je naopak Váš klam, kdy odvádíte pozornost na odlišnou situaci.
Kotletka píše:Já jsem napsala toto: "Ne vážně, právě kvůli takovýmhle dírám Vám tu touhu po spravedlnosti prostě tolik nevěřím. Takže žena (muž) se má sama (sám) starat o dítě a pak si takový vykuk přijde třeba po pěti letech a bude chtít střídavku, protože na to má přeci dítě právo..."
Můžete říct, jakou díru jste měla na mysli? Dále, stoupenci střídavky ji chtějí okamžitě, nikoliv po pěti letech, jak zde opět podsouváte. Samozřejmě nemohu vyloučit, že i takový případ se někdy někde objevil, ale o jeho upřímnosti lze pochybovat, když roky neměl zájem.
Kotletka píše:Někdo mi řekl, že se tím ze mě snažíte udělat pitomou slepičku, se kterou se lze snadno vypořádat tak, že jí budete bez podkladů obviňovat z naprostých nesmyslů a nebude třeba jediného validního argumentu. Nevím... dává mi smysl i to, že se Vám prostě nechcete korektně citovat diskusi, kde označujete za extrém, když matka usiluje o to, aby se nezajímající se otec o děti staral.
Nevím, kdo jsou Vaši poradci. Za pitomou slepičku Vás nemám, naopak jste poměrně zdatná diskutérka, leč bohužel silně manipulativní. Za pitomé slepičky považuji ty diskutérky, které odmítají střídavku z důvodů typu - dítě má být s matkou, protože je to tak v přírodě. Pokud matka usiluje o to, aby se nezajímající se otec staral, tak to považuji za extrém na straně toho otce, nikoliv matky.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

Kotletka
Stálice fóra

Příspěvek od Kotletka » 17 kvě 2017 16:24

Zjevně vůbec nechápete, že citovat znamená okopírovat nějaké celé tvrzení a ne si interpretovat něco, co si nějak pamatuju a z hlavy to vyťukat do klávesnice...

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 17 kvě 2017 20:59

Paní Szlauerová, znám význam slova citovat, ale buďte trochu trpělivá. Je před koncem školního roku a nemám tolik času jako Vy.

http://hodina.blog.idnes.cz/diskuse.asp ... _blogidnes

Vendula Szlauerová 72678

Despekt k ženám obecně jste prokázal četnými svými výroky (na adresu všech žen). Hlavně v popisech svého případu a diskusi na střídavce.

11.1.2017 16:08

Rady, ať se člověk dohodne, jsou vysloveně (pro zákaz sprostých slov) nesmyslné a naivní. Lze si i vystudovat VŠ (psychologie, diplomacie..) na to, aby člověku došlo, že pokud se jedna strana nechce dohodnout, jakoukoli komunikaci odmítá a jedná z pozice síly (uchvátí dítě), že dohoda (ne "dohoda") nikdy nevznikne.

Já každopádně vystupuji "proti" vám (všem - Hodina, Holek, Ryska, Jadlovský (teď už jsem nakrkla i pana Kováře)) ne proto, že bych nechápala a nepodporovala vaše touhy být co nejvíce se svými dětmi, vychovávat je, předávat jim vědomosti, náhledy na svět, radost. Právě tento bohulibý cíl je důvod, proč "marním" čas sáhodlouhými diskusemi.

Mě se ale hlavně moc nelíbí střídavá péče. To je institut, který bude nejspíše uváděn do praxe stále častěji, takže je to silné společenské téma, proto je to jeden z objektů mého zájmu. Právě nesouhlas s univerzalitou a prospěšností střídavé péče je to, co nás rozděluje. Vy a ostatní se proti lidem s takovým názorem stavíte velmi tvrdě.

Já Vám říkám, že se v některém Vašem vyjadřování podle mého názoru projevuje latentní despekt a opovrhování všemi ženami.

11.1.2017 21:07

Například kvůli (avšak ne výhradně kvůli) argumentačním klamům, kterých se v diskusi dopouštíte. "Vidíte, tak my si vlastně oba přejeme to samé, tak proč na mne a podobně postižené dštíte síru?" - to jsem již naprosto explicitně uvedla a důvody jsou to i pro několik ostatních lidí, jak vidno.

Ne, to, že člověk věří, že děti potřebují lásku a péči obou rodičů, pokud je to jen trochu možné, opravdu neznamená, že bude kývat na ty hysterické výlevy, které se kolem pana Hodiny objevují prakticky nonstop. Divné je, že vždycky obhajujete jen ty méně šílené. (Co třeba - občasná facka ženě není důvod k rozvodu..?)

Víte z mých jasných vyjádření, že způsob, jaký prosazujete k naplnění svých a synových práv (střídavá péče) a způsob, jakým tento způsob prosazujete (kostrbaté, já vím - myslím tím tu "dovču"), jsou věci, které se mi nepozdávají.

Společná péče - to je má odpověď. Nevysvětlovat lidem, u kterých je dohoda možná a pravděpodobná, že by měli chtít střídavku, ale nabídnout všechny alternativy.

12.1.2017 0:57

Důvody, proč mě téma střídavé péče tak zajímá jsou dva -

1) Může se to stát komukoli, kdo si špatně zvolí. Mým známým, mým přátelům mým prarodičům (;-)), mým rodičům, mým dětem, mně.. Proto nemůžu mlčet, když se tady jedou bomby typu "střídavka pro všechny, ať chtějí nebo ne" (Hodina) nebo, "ať se rodiče dohodnou, když se nedohodnou, tak se nedohodnou, dítě ať má klid, střídavě unášené děti mají smůlu" (Vy). Přes mlčící většinu prošly i Norimberské zákony.

2) Mám obavu o děti těch rodičů, kteří se neumí/nechtějí dohodnout a státní aparát na tom jen parazituje. My s těmi dětmi za pár let budeme žít. Ony budou volit. Budou moci vlastnit zbraně. Nebudu jen sedět a koukat, jak tihle jedinci ničí vlastní děti. Tohle nemá se svobodným výběrem výchovy nic společného. To je spíš týrání! Dítě nemůže být konfrontováno s tím, že ho maminka odvezla a už nevídá tatínka a nikdo s tím nic nenadělá, dítě nemůže být konfrontováno s tím, že tatínek znásilňuje maminku a nikdo s tím nic nenadělá..

11.1.2017 19:58

To je zachování péče obou rodičů bez toho Hodinacvokhausu.

9.1.2017 15:35

Chcete takto postupovat, protože by to zajistilo střídavku i naprosto nemožným (doslova) otcům. Kdyby se totiž měla dávat střídavka jen dvěma normálním lidem (a proč ti by se zase soudili, žejo), vy byste jí nikdy získat nemohl (svěřit dítě do střídavé péče člověku, kterému se domácí násilí, znásilňování dětí, manželky a občasná facka manželce nezdá jako důvod, proč by neměla být střídavka je prostě trochu hardcore).

9.1.2017 12:40

Konec citátů.

1) První výrok podsouváte mně, přestože jsem Vám už několikrát řekl, že mám oblíbené spisovatelky, učitelky, političky, zubařku a nebudu zacházet do vlastní původní rodiny a té možné budoucí, to by bylo laciné. Přesto jsem pro Vás pořád hnusný chlap, který nesnáší všechny ženy. To je z nějakých pouček, že kdo nekýve feminacistkám, je zahořklý a nesnášenlivý k ženám?

2) Na pohled rozumný začátek - chápete, že když se jeden nechce dohodnout, ten druhý s tím nic nenadělá. Ale hned v dalším odstavci potvrzujete, že vystupujete proti vyjmenovaným odpůrcům. Čili Vy teoreticky souhlasíte s jejich přáním, ale v praxi jim jediný možný prostředek, jak ho dosáhnout, vytýkáte. To považuji za největší rozpor ve Vašich výrocích.

3) To je moment, kdy se argumentačně dostáváte do úzkých a začínáte kličkovat. Nejlepší obrana je útok, že? Mohla byste uvést konkrétněji ty mé argumentační klamy a Vaše explicitní vyjádření, jak tedy Vaši odpůrci mají dosáhnout rodičovské rovnosti? Zde se dále projevuje z Vaší strany zesměšňování (tzv. hysterické výlevy) a podsouvání nesouvisejícího blábolu - fackování žen. A na závěr opět Vaše pokrytectví - nejlepší řešení je společná péče. Ta je ovšem v ČR podmíněna souhlasem obou rodičů, a jak sama v citátu 2 přiznáváte, někdy to nejde. Takže co lepšího poradíte nebo budete nadále jedinou schůdnou cestu zesměšňovat a znevažovat?

4) První část opět začíná rozumně a hned poté - hlavně ne střídavka! Tak co jiného, jestli myslíte vážně, že někdy se dohodnout nedá a oba rodiče si mají být rovni? Druhá část - jak dojemně Vám záleží na dětech, které to postihlo? A jak to vyřešíte? Společnou péčí?

5) Opět zesměšňování názorových odpůrců.

6) Toto jste neodpovídala mně, ale obecně to o Vás vypovídá. Předpokládám, že osobně neznáte manželky všech postižených bojovníků za střídavku, ale víte, že nemožní jsou ti otcové. Trochu předpojaté pro teoretickou stoupenkyni rovnosti pohlaví, nemyslíte? A znovu stejná otázka, co jiného byste jim poradila? Nebo kdo spadne do szlauerovské kategorie nemožného otce, třeba proto, že si vymyslíte jeho despekt ve všem ženám nebo jejich fackování, tak práva rodič-dítě přestávají platit?
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 18 kvě 2017 09:00

Tomáš píše:...Mě se ale hlavně moc nelíbí střídavá péče. .... Právě nesouhlas s univerzalitou a prospěšností střídavé péče je to, co nás rozděluje.
Diky ze si Tomas dal tu praci.
Nechapu, proc se tolik kotletka brani memu oznaceni ji jako odpurkyne SP a stejnych prav obou rodicu.

V tom co pise rada operuje s pojmem "spolecna pece", tu dle svych slov podporuje. Ja ten pojem take mam rad. Ano, je super, kdyz rodice po rozchodu o dite pecuji oba, maji ho v peci spolecne, a oba se o nej staraji podobny cas a venuji mu podobnou peci.

Odpovědět