Telefonovani matce

helena123
Uživatel(ka) fóra

Re: Telefonovani matce

Příspěvek od helena123 »

A máte někdo zkušenost, jak je tohle řešeno u soudu? Naše právnička tvrdí, že by to nemělo mít vliv, protože otec matku informuje. Prý žádný soudce by neodsouhlasil každodenní kontakt s druhým rodičem, protože se spíše zastává toho, že čas s otcem (matkou) je časem otce (matky) a nevzájem si do něho nezasahují...
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Jeste jsem nevidel, ze by to soud upravil. Maximalne otci, v urcene hodiny moznost skypu, atp, pokud dite bylo dlouhodobe v cizine.
Dulezite je jen to, aby druhy rodic nebranil aktivne kontaktu - deti kdy chteji volat mohli, vstricne navrhoval jasne dana "okenka" na volani, atp. Aby to nemohla pouzivat jako bic na otce ,ze on je ten zly, co zakazuje.
helena123
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od helena123 »

Nikdy jsme nebránili, ale bohužel za poslední dva roky přišla dcera pouze jednou s tím, že by chtěla zavolat mámě. Jinak to sama neříká. Prý je to i věkem. A až časem bude chtít, tak ji samozřejmě bránit nebudeme.
Kotletka
Stálice fóra

Příspěvek od Kotletka »

helena123 píše:Matka se zeptala, jaký je lepší, zda pomerančový nebo jahodový. Dítě mlčelo.
Jak tohle víš?
helena123
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od helena123 »

Protože dítě většinou, když s matkou telefonuje, tak si sedne vedle mě a drží mě za nohu, tím pádem vše slyším, i když nechci. Kam touto otázkou míříte?
helena123
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od helena123 »

Dneska přišlo dítě s tím, že musíme zavolat mamince, že jinak bude smutná. Ptali jsme se a Ty to opravdu chceš ? A ona, ne, ale mamka říkala, že jinak bude moc smutná.
Přijde vám tohle normální? To je snad týrání už. Je možné tomuto dítě ubránit?
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

helena123 píše:Dneska přišlo dítě s tím, že musíme zavolat mamince, že jinak bude smutná. Ptali jsme se a Ty to opravdu chceš ? A ona, ne, ale mamka říkala, že jinak bude moc smutná.
Tak na první pohled je to citové vydírání. Na druhý pohled matka sdělila dítěti pravdu - ona opravdu bude smutná, když jí dítě nezavolá a nepotěší ji v tom, že nad dítětem má moc i v době jeho nepřítomnosti.
Takže co s tím - Otužovat dítě: nechat ho pochopit, že to je nedobré jednání, pokud si někdo něco vynucuje pozornost tímto způsobem, ale prezentovat mu to na něčem jiném než na matce. S matkou by si to mělo spojit samo. Z druhé strany, proč v míře přiměřené neuspokojit potřebu matky být s dítětem v telefonickém kontaktu? Pokud to není několikrát denně, nenarušuje to program, tak proč se tomu urputně bránit? Navíc, pokud otec dítě sám povede k telefonování, matka zjistí, že to otce neštve, tak tento motiv se vytratí. A třeba zůstane jen opravdový zájem o dítě. Někdy je potřeba těm iracionálním potřebám jít trochu naproti, pokud to není příliš zatěžující. Je nutné si ale hlídat, aby to nepřesáhlo únosnou mez. Takže jakmile by to nějak zesilovalo, tak nastavit pravidla částečně matku uspokojující.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
Kotletka
Stálice fóra

Příspěvek od Kotletka »

helena123 píše:Protože dítě většinou, když s matkou telefonuje, tak si sedne vedle mě a drží mě za nohu, tím pádem vše slyším, i když nechci. Kam touto otázkou míříte?
No kam asi - posloucháte její rozhovory s matkou, tam otázkou mířím. Proč jí nedáte soukromí?
helena123 píše:Dneska přišlo dítě s tím, že musíme zavolat mamince, že jinak bude smutná. Ptali jsme se a Ty to opravdu chceš ? A ona, ne, ale mamka říkala, že jinak bude moc smutná.
Promiňte, ale mě se spíš zná mírně ehm.. nestandardní , že označujete za týrání, že máma dítěti říká, že bude smutná, když si nezatelefonují:-D A snažit se jako nová partnerka otce před takovýmihle řečmi matky dítě ubránit.. To už bych označila i za pokus nacpat se někam, kam nepatříte. Rodiče jsou oni dva, mají právo dítěti říkat, že svět vznikl za 7 dní, vzdělávat ho doma, posílat ho na dvoufázové tréninky 6x týdně, "léčit" ho homeopatiky a tmou, nechat skočit tandem, dát mu do ruky 20 000,- ať si něco koupí a mimo jiné mu i říct, že budou smutní, když jim nedá pusu, nezavolá, nebo nesesbírá dostatek kartiček pokémonů :roll:
helena123
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od helena123 »

Soukromí? Vy asi nectete, co píšu. Dítě má možnost být samo, ale nechce! To poslední, co bych si přála je slyšet takovéhle rozhovory. A to máme to ubrecene dítě zavřít do pokoje? A nebo až si ke mě příště sedne a bude držet za ruku, tam se mám zvednout a nechat ji samotnou? To mi přijde trochu postavené na hlavu.

Váš názor Vám neberu, byť nerozumím tomu, co Vás vede k zesmesovani. Nicméně o psychické týrání se jedná. Potvrzené to máme i od dětské psycholožky. A její rada zněla, abychom ji pokud možno od toho ubranili. Věřte nebo ne, tak není standardní něco takového dítěti říkat. Dle psycholozky to vypovídá o nezralosti osoby, která vidí pouze svůj zájem.
Domnívám se, že není třeba se tady urážet. Situace nových partnerů v patchworkovych rodinách není snadná. Sama jsem si prošla tím vším. S dcerou svého partnera jsem více než polovinu jejího života. Jsem pro ni třetím rodičem a do jejího života patřím. Má mě ráda a vyžaduje si mou přítomnost. Nevím, jaké Vy máte zkušenosti, ale separovat nového partnera by bylo jen kontraproduktivní a nikdy by nevedlo k vytvoření nové rodiny a už vůbec ne harmonické.
Naposledy upravil(a) helena123 dne 16 dub 2017 22:16, celkem upraveno 1 x.
helena123
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od helena123 »

Váš názor Vám neberu, byť nerozumím tomu, co Vás vede k zesmesovani. Nicméně o psychické týrání se jedná. Potvrzené to máme i od dětské psycholožky. A její rada zněla, abychom ji pokud možno od toho ubranili. Věřte nebo ne, tak není standardní něco takového dítěti říkat. Dle psycholozky to vypovídá o nezralosti osoby, která vidí pouze svůj zájem.
Domnívám se, že není třeba se tady urážet. Situace nových partnerů v patchworkovych rodinách není snadná. Sama jsem si prošla tím vším. S dcerou svého partnera jsem více než polovinu jejího života. Jsem pro ni třetím rodičem a do jejího života patřím. Má mě ráda a vyžaduje si mou přítomnost. Nevím, jaké Vy máte zkušenosti, ale separovat nového partnera by bylo jen kontraproduktivní a nikdy by nevedlo k vytvoření nové rodiny a už vůbec ne harmonické.
Odpovědět