kapesné

Odpovědět
ananha
Stálice fóra

kapesné

Příspěvek od ananha » 12 bře 2017 09:13

Jak to máte vy?Já dávám dětem kapesné,které si můžou buď štřit do kasičky nebo použít dle vlastního výběru.Ovšem otec (když jsou u něj)jim pravidelně nic nedává.Jen nárazově,ale nesmějí si to vzít ke mne,nesmějí s tím nakládat dle vlastní vůle.Pouze pokud jim dovolí si peníze vzít a ještě jim určí na co je můžou použít.Vlastně si sebou ke mne nesmějí brát nic.Mají každý dva mobily,jeden tablet u táty ,jeden u mne,kola mají každý dvě.Na školní pomůcky od táty nedostanou,ani jim do školy niíc nepořídí.Nedostanou od táty nic ani na výlety(kapesné),na zájezdy se školou,tábory.I ty platím jen já.Protože otec chce,abych mu před zaplacením poslala smlouvu o tom,že dítě tam skutečně jede.Jenže nic takového se dopředu nedává.Potom chcezaslat potvrzení o zaplacení.Ale ne takové,jak obyčejně zasílají,ale takové jaké chce on.To,co mi pošlou je prý nedůvěryhodné...:-)

tulen2
Stálice fóra

Re: kapesné

Příspěvek od tulen2 » 12 bře 2017 11:01

Myslim si, ze vetsina tvych problemu souvisi s tim, ze si nesouhlasila se stridavou peci, a ze se vyrovnane o deti nestarate, ze u otce jsou deti mnohem mene. Zcela samozrejme se citi tebou i systemem ponizen, podveden, a trpi tim, ze u nej deti jsou vyrazne mene. Zcela samozrejme ti to vraci kde jen muze, nekde i ke skode deti (stejne jako si ty ke skode deti omezila kontakt s jejich otcem). Co zkusit SP, a starat se vyrovnane, jestli to pomuze? Co treba nejdriv bez soudu, na zkousku?

chloe98
Nováček fóra

Příspěvek od chloe98 » 13 bře 2017 19:35

Střídavá péče není pro děti dobrá, ikdyž se budou rodiče snažit sebevíc.

Josef
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Josef » 14 bře 2017 13:41

Tak určitě :D
hlavně pro maminku majitelku, že?

Luke
Stálice fóra

Příspěvek od Luke » 14 bře 2017 13:44

chloe98 píše:Střídavá péče není pro děti dobrá, ikdyž se budou rodiče snažit sebevíc.
A jaka pece je podle Vas pro deti vhodna? Dite ke svemu zdarnemu vyvoji ve vsech oblastech zivota potrebuje stejnou merou matku i otce. Pokud je kontakt dite s jednim z rodicu omezen pouze na styk, 1/14 vikend, tak nemuze byt zadna rec o vychove a peci o tyto deti ze strany stykajiciho se rodice. Diteti pak v jeho zivote chybi cas straveny prave s timto rodicem.

Rikitan
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Rikitan » 30 srp 2017 13:48

Oživil bych toto téma zpět ke kapesnému. Kolik by v jakých letech měly děti dostávat? A za jakých podmínek? U střídavky je to asi jinak?
Otec dvou dospělých dětí a jednoho menšího syna /2005 /

ferko
Stálice fóra

Příspěvek od ferko » 30 srp 2017 21:30

ahojte
dřív jsem synovi dával do ruky finance ,cca rok zpět dostal kartu ,viz níže odkaz
za dobrý prospěch , pomáhání , a třeba co dá i babička atd dám na kartu
syn má přístup , má kartu u sebe(dnes 15let)

vše je dohledatelné a kdyby náhodou i průkazné

https://www.coolkarta.cz/ck

ferko
Stálice fóra

Příspěvek od ferko » 30 srp 2017 21:35

citace ..Střídavá péče není pro děti dobrá, ikdyž se budou rodiče snažit sebevíc.

daleko lepší je ...když je matka na dítě sama

např když jde do práce , na rande ,kamkoliv... zavře dítě samotné doma - s velkou pravděpodobností doma nemá plyn ,nemá elektriku ,nemá noc ostrého ,nemá chemické prostředky ,nejde otevřít okno... dítě je samotné naprosto v bezpečí !!

matka je perpetum mobile ...

Rikitan
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Rikitan » 30 srp 2017 22:12

6 kč za výběr z bankomatu pro dítě se mi zdá hodně.
Otec dvou dospělých dětí a jednoho menšího syna /2005 /

Odpovědět