Dostane střídav. péči agresivní otec v 3 stup. invalidity?

Odpovědět
Dana23
Nováček fóra

Dostane střídav. péči agresivní otec v 3 stup. invalidity?

Příspěvek od Dana23 » 28 bře 2017 22:16

Dobry den, chtěla bych se zeptat zda můj otec, ktery je v 3. invalidním stupni a je agresivní může dostat mého 6letého brášku do střídavé péče? V lednu byl můj otec podat na mou matku stížnost, za zanedbaní péče, jen kvůli tomu, že jsem svého brášku přestala vozit k tátovi, který je v invalidním 3 stupni. Bývá dost často agresivní, jak mile není po jeho všechny žaluje a uváda, dokonce i mě vyhrožoval, že přijdu o svoji rodinu, že mi nechá sebrat mého ročního syna. Jen proto, že nechci svého 6 leteho brášku vozit k němu. Nechci, aby muj mladší bráška viděl agresivního, sprostého tátu. OSPOD zahajil šetření a nenašli žadné známky zanedbaní. Bráška chodí do školky, řadně oblečen, atd. Otec před cca 4 roky u soudu nejevil zajem o syna a nechtěl ani navštěvy. Soud svěřil mého brášku do péče matky bez navštěv a styku s dítětem. Před 3 roky otec prodělal operaci mozku a začal byt hodně agresivní všichni se s ním přestali bavit, když nebylo po jeho tak byl agresivní, hodně často zapomíná ztrací se ve městě, zabouchne si kliče, když jde z bytu atd. Ipřesto, že jsem OSPOD žádala o ověření důkazů v lednu tohoto roku, do dnes nic nezjistili a trvají na tom, aby otec se s bráškou stykal. Bráška má z něj strach, byl u několika jeho agresivních vybuchu, před kterými jsem ho chánila a riskovala potrat sveho syna. Podle doktorů mozek funguje správně, pry otec jen necvičí pamět a radši řekne že si to nepamatuje. OSPOD tvrdí že je nezajíma minulost, že je nezajíma že otec bil moji matku a nas. Byl policista a vše mu prošlo kdysi a nikde bohužel o tom není záznam, jsou svědci, ale ty OSPOD prostě nechce. Posední dobou otec začína psat urážlivé sms a mamka se mi hroutí psychicky před očima. Máte někdo prosím podobnou zkušenost a můžete poradit? Děkuji

forU
Stálice fóra

Re: Dostane střídav. péči agresivní otec v 3 stup. invalidit

Příspěvek od forU » 31 bře 2017 11:48

Pokud je to tak vážné, je třeba sbírat postupně důkazy a až jich bude dost, pak podat návrh na soud.
Samozřejmě je i druhá cesta, brát ho jako nemocného člověka a podle toho se snažit tomu přizpůsobit, bude-li to možné. Ale samozřejmě to závisí na tom, jak to vše je, to se takhle na dálku posoudit opravdu nedá.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Kotletka
Stálice fóra

Re: Dostane střídav. péči agresivní otec v 3 stup. invalidit

Příspěvek od Kotletka » 16 kvě 2017 13:02

forU píše:Ale samozřejmě to závisí na tom, jak to vše je, to se takhle na dálku posoudit opravdu nedá.
Ne, to se dá takhle na dálku posoudit jen pokud by to psal nějaký pán o své ex...

Odpovědět