Střídavá péče syn/dcera

Horal77
Uživatel(ka) fóra

Střídavá péče syn/dcera

Příspěvek od Horal77 » 08 dub 2017 08:10

Dobrý den,se ženou jsem v rozvodovém řízení.Nic ještě neproběhlo.Máme spolu syna 6 let,se kterým půjdeme společně k zápisu do ZŠ.Ten jsem si vynutil proti matce,která mě ani neinformovla.Dcera,3 a půl.Na Ospodu je předběžně domluveno rozšířený styk v lichém víkendu+den v týdnu u mně.Matka se s dětmi odstěhovala 50km od původního bydliště.Se svým advokátem jsem se domluvil na tom,že syn který je silně fixován na matku a je pod jejím velkým vlivem bude ve výlučné péči matky,u dcery se podal návrh na střídavou péči v režimu 7/7.U dcery je situace naprosto opačná,je zase fixována na mně,sama mi tvrdí,že chce bydlet s tatínkem.Jsem domluvený s ředitelkou školky v místě mého bydliště,že dcerku mi do školky umístí.V týdnu kdy žádám střídavou péči zakončený víkendem i se synem mám vždy ST+ČT šichtu,kde o dceru bude postaráno mou maminkou která je již na penzi a žije ve stejné obci.Jak v tomto mohu očekávat verdikt soudu popř.jak postupovat při zamítnutí.

tulen2
Stálice fóra

Re: Střídavá péče syn/dcera

Příspěvek od tulen2 » 08 dub 2017 11:06

A jak to je ted? Predpokladam deti u matky 50km daleko, ktera ti je "pujcuje"?

Tvoje sance moc dobre nevidim, vidim to na vikend/14 u obou :(. Spatny zacatek, pripustit takove odstehovani matky s detmi. Te male se nikdo na nazor ptat nebude (nemel by se nikdo ridit ani "nazorem" sestileteho.
Predem se u starsiho kluka dobrovolne vzdat SP a chtit ji u mladsi je podle me take predem odsouzene k nezdaru - rozdeleni sourozencu znalec skoro jiste nedoporuci. Tvoje sance byla jen nedovolit odstehovani s detmi, nedovolit zapis 50km daleko, a chtit SP u obou.
Den v protilehlem tydnu u starsiho taky podle me neklapne (max odpoledne) - argumentaci bude skola.

Proste - jestli se ti nepovede s matkou na necem domluvit (terba vymenou za nejaky ten majetek, neco navic k vyzivnemu, atp., nedopadne to pro tebe a pro deti dobre :(.

Horal77
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Horal77 » 08 dub 2017 12:01

Neměl jsem sebemenší šanci zabránit odstěhování ženy i s dětmi v době,kdy jsem byl do 18 hodin v práci.Přijel jsem a pomalu celý dům byl vystěhovaný.14 dní mi neřekla kde děti jsou a kam chodí do školky.Až po schůzce na OSPODu mi vše sdělila.Nyní mám se zápisem ze sociálky děti každý lichý víkend u mně doma.Mimo těchto Velikonoc.Jenže to je pro mně málo,protože syn mi říkal že každý den vstávají v 5 hodin do školky a jsou tam až do 16 hodin.Vím moc dobře že dětem se věnuji jednak daleko více času než matka a také proto,že bydlím v RD se zahradou a děti tu mají vyžití než ve městě.Ještě neproběhl žádný soud,jen si soud vyžádal pohovor sociální pracovnice se synem.O kterém jsem nebyl uvědoměn.O děti jsem se vždy řádně staral a staral jsem se i o domácnost vč.vaření a praní,ženě jsem umožnil jít nepravidelně do práce již v jednom roce dcery.Uvažoval jsem tak,že synovi nechám čas a klid se s tím vyrovnat a také proto že nastupuje v září do první třídy.U dcery která je na mně dost fixována jsem navrhl SP týden/týden.

Horal77
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Horal77 » 08 dub 2017 12:11

Ještě bych doplnil,že mi žena odmítla přijít k zápisu syna do školy,byť si to syn výslovně přál.Protože jsem věděl,kam dle jejich pobytu k zápisu půjdou,kontaktoval jsem ředitelku příslušné školy s tím,že syn se dostaví k zápisu s matkou bez souhlasu otce.Ta mi sdělila že dle seznamu dětí syna na seznamu nemá,tudíž asi nepřehlásila trvalý pobyt a vše si pohlídá a uvědomí mně.Na toto,žena "svolila" že tedy ať přijedu.Začíná syna pošťuchovat,že já když nepřijdu,tak pro něj zbyde ta škola do které nikdo nechce a syn pak bude smutný že mu tatínek zkazil první den jít se podívat do školy,což je nehoráznost.

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 08 dub 2017 12:41

Zabránit jsi možná nemohl, ale cos udělal dál? Pokud něco toleruju a nic s tím nedělám, tak vlastně souhlasím. 14dní jsi čekal, než bude nějaká schůzka na OSPODu bez možnosti vidět vlastní děti, když jsi stejný zákonný zástupce jako matka? Proč jsi na OSPODu souhlasil s tak omezeným stykem, když je to pro Tebe a děti zcela nevyhovující? Jakmile s něčím takovým jednou souhlasíš, už z toho většinou není cesty ven. Snad Ti zdejší zkušení poradí, hodně štěstí.

Horal77
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Horal77 » 08 dub 2017 12:55

Ale já jsem přece konal hned,v pátek odjela a v pondělí jsem byl na OSPODu vše nahlásit.Jelikož i ten pátek podala žádost o rozvod a o svěření dětí do péče,sepsal i já žádost o svěření dětí do péče a jako alternativu SP a dle jednacího čísla jsem to podal u soudu i já.Po odchodu ženy s dětmi jsem neměl jediný kontakt s dětmi,protože mi nikdo nebral telefon,jen jsem dostal sms abych vše nechal že se to vyřeší.Po 14 dnech jsem zjistil,že si pronajala byt se kterým ji pomáhala dát do kupy její sestra a švagr.Tudíž vše bylo plánováno delší dobu.Ze společné domácnosti si odvezla pomalu vše že jsem si nemohl uvařit ani kafe a to jsem byl její manžel.Na sociálce jsem předběžně navrhl péči o děti o lichý víkend,s tím že budu žádat více.Jenže se semnou nikdo pořádně nebavil a víceméně mi bylo sděleno,že mohu být rád za to co mám.Navíc jak to tak bývá,žena pracovnici řekla,že se o sebe bojí abych ji nenapadl a proto odešla potají když jsem nebyl doma.Což je samozřejmě nesmysl.Žádal jsem i kolegu od policie co mám dělat a ten mi řekl,že oni s tím nic nenadělají.Řešit přes OSPOD.Teď v úterý po neděli,když nepřijdu synovi k zápisu a budu to sabotovat,tak mi každý vyčte že ublížím hlavně synovi.A matka to pochopitelně synovi vylíčí tak že mu řekne"vidíš,táta ti ani nepřišel k zápisu a ty jsi se na to tak těšil".A očerní mě jako tátu.Ono je to těžké,na jednéstraně se dožadujete svých rodičovských práv,na straně druhé tím de fakto ubližujete dítěti.Protože to nechápe.

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 08 dub 2017 14:30

Horal77 píše: Na sociálce jsem předběžně navrhl péči o děti o lichý víkend,s tím že budu žádat více.Jenže se semnou nikdo pořádně nebavil a víceméně mi bylo sděleno,že mohu být rád za to co mám. // Ono je to těžké,na jednéstraně se dožadujete svých rodičovských práv,na straně druhé tím de fakto ubližujete dítěti.Protože to nechápe.
Nemůžeš věřit všemu, co je Ti sděleno nějakou úřednicí, za své děti musíš bojovat, vždyť je to úplný nesmysl. Jsi naprosto stejný rodič jako matka. Podle mě to byl z její strany únos a Ty jsi stejně tak děti mohl zase převést zpátky k sobě - tam, ke mají domov celou dobu a matka je mohla vidět 2/14. Jakmile jednou zůstanou děti s matkou a Ty si svůj kontakt s nimi (ještě ke všemu vlastně dobrovolně) snížíš na nějaké víkendy - bývá to konec. Jak psal tuleň - stalo se už spoustu chyb, je škoda, že sis nenechal pomoct ihned od začátku. Takhle jsou karty dost blbě rozehraný. Tu druhou část tady zná většina z nás - bohužel.

Horal77
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Horal77 » 08 dub 2017 14:36

Ale vždyť za své děti bojuju.Jediná možnost hned bylo si je odvést zpět ale nevěděl jsem kdy bydlí,pokud bych to udělal tak by přijela i s Policií a vystavit tomu děti...Udělal jsem si z matriky nové rodné listy,to si je mám nahlásit zpět?Podle toho to vypadá tak,že změnu bydliště žena ještě asi neudělala.Nebo mám přijet do jejich nové školky a odvést si je k sobě?Protože ona změnila dětem školku,lékaře,zubaře,prostě vše.

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 08 dub 2017 15:07

U nás matka nejdříve odešla sama za svým milencem a děti otci doma nechala. Bylo jim 10,5 roku. Matku hledal u rodičů cca 23 km. Nenašel ji. Mezitím se matka vrátila domů pro děti. Když otec zjistil, kde děti jsou, zašel si pro ně a vzal je zpátky domů. Měl je 14 měsíců ve svojí péči. Až soudkyně spolu s babincem (znalkyně, opatrovnice, pí učitelka, svědkyně, kterou si pozval OSPOD) - děti mu vzaly. Vyrvaly je z vlastního domova. To bylo hrozné, neustále byli na přestupkové komisi a volala na otce policii. I do divadla je na nás se svým milencem poštvala. Asi nás tam nechtěli na rozdíl od dětí. Odnášela jsem to i já jako babička. Ani za minulého režimu si policajti nedovolili mě legitimovat v divadle před očima široké veřejnosti bezdůvodně! Považuji to za šikanu! Dnes jsou děti ve SP. Trvalo to 2 a 3/4 roku. Bojuj a nevdávej to. Na policajty si zvykneš. Jsou to Tvoje děti. OSPODnice Tě spíš o děti připraví! ... vlastní zkušenost. Byl to boj, ale děti jsou zpátky. Neustupuj!

Jaruška
Nováček fóra

Příspěvek od Jaruška » 09 dub 2017 13:24

Ono se to dobře radí,ale člověk snad také musí myslet na děti.Jaké by to pro ně bylo trauma přetahovat se o ně,jak o věci.Naprosto chápu ,,Horala",že nechtěl být ,jako matka.On nechce ustupovat,ale syn letos nastupuje do školy,tak jak se měl zachovat?Nemá v ruce,ještě žádné rozhodnutí,komu budou děti svěřeny a jak píše syn je zavislý na matce.Nikdo mu neřekne,zda má matka právo,děti,bez souhlasu otce přestěhovat,změnit jim bydliště,lékaře,školky atd....Je to zapeklitá situace.Tak poraďte.

Odpovědět