Střídavá péče syn/dcera

Jaruška
Nováček fóra

Re: Střídavá péče syn/dcera

Příspěvek od Jaruška » 09 dub 2017 13:26

Vše nahlásil na OSPODU a ten byl víceméně při matce.Žádal alespoň o úpravu styku s dětmi do té doby,než rozhodne soud.

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 09 dub 2017 14:44

Horale, především s OSPOD jednej přes podatelnu. Tj. své požadavky a návrhy jim sděluj písemně. Pokud ti do měsíce neodpoví řeš to přes vedoucí sociálního odboru a tajemníka úřadu.
Je zvláštní, že matka se odstěhovala ze dne na den a to plánovaně. Aby se nevytasila s "domácím násilím".
Nechápu proč jsi souhlasil s tím, že syna budeš vídat každý druhý víkend. Bez milosti bych chtěl většinu odpolední v týdnu. Matce stranou říct, že pokud ti bude vycházet vstříc, ty ji budeš vycházet vstříc s alimenty, případně budeš dětem platit víc na stavebním spořením. Na finance slyší.

Horal77
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Horal77 » 09 dub 2017 15:54

Jednám pouze s vedoucí odboru.Samozřejmě že to bylo plánováno tak že od určité doby nastoupila zpět do práce po MD a má již nějaký příjem.Jak jsem psal,vše bylo pečlivě naplánováno tak abych jim u toho nepřekážel a podílela se na tom její sestra,švagr a stěhovací firma.Když jsem ji po několika urgencích řekl,zda-li je normální že bez mého souhlasu si odvezla celé vybavení domu,tak mi řekla,že jsou to i její věci a potřebuje je pro děti.Těžké vysvětlit,že se to prostě tak nedělá.Domácí násilí ani alkohol u nás nebylo,jen dohady.Pracuji na směny 12 hodin,krátký/dlouhý týden.V krátkých týdnech zakončené volné víkendy s pátkem mám zatím děti.V dlouhém týdnu jezdím za dětmi 1x týdně.Platím dětem spoření a úrazovky.Na soudě má návrh na alimenty 11 tisíc(6let,3 roky).S advokátem jsem pochopitelně podal proti návrh na úpravu styku a střídavou péči.U syna proběhl pohovor s ospodem,soud zatím nebyl.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 09 dub 2017 16:16

Prosim neber to jako svoji kritiku, zes delal malo, zes to delal spatne. Dela to tak velka spousta otcu. Nechteji vystavovat deti stresu z pretahovani o ne, doufaji, ze urady rychle zakroci a ze SP je prece dnes uz normalni, ze oni se prece vzdy starali a starat chteji ... Ja to beru jako jejich pozitivum. BOHUZEL - praxe ukazuje, ze s timhle pristupem, kdy otec "rozumne ustoupi", pocka, ... nema nejmensi sanci. S timhle skonci jako vikendovy strycek, 2/14. Proste to tak je. Proto ti to na tvuj prvni dotaz pisu. Zamysli se nad tim, preber si to, zacni konecne cist diskuze a ver tomu, ze situace tak vypada.

Pokud chces se SP uspet:
- nauc se spravne jednat s ospod, jednani nahravat, spravne protokolovat. Chtej aby ospod zprostredkovaval mediace, rodinnou poradnu, aby k tvemu pripadu existovala pripadova konference a aby se snazil rodice vest k dohode v souladu s dobre osvedcenou cochemskou praxi.
- prestan ustupovat, nesouhlas se zapisem syna v novem bydlisti matky, pokud by se matka snazila detem zmenit bydliste, men ho hned zpet do puvodniho.
- zacni o deti pecovat +- vyrovnane, nech je u sebe (i za cenu vyraznych omezeni v tve praci), holku davej do puvodni skolky.
- snaz se s matkou na takovem rozlozeni, ktere vam obema bude vyhovovat, domluvit. Ale v zadnem pripade neakceptuj 2/14, jestlize to tak nechces.
- never svemu pravnikovi, nespolehej se na to ze ti radi dobre, pouzivej ho pouze jako prostrednika k tomu, abys vykonal to co opravdu chces.
- o konkretnich krocich se porad, napr. tady, treba i SZ, aby ses nenechal vmanipulovat do nejake neuvazenosti, z ktere tezka cesta zpet (napr. ta tvoje "dohoda" :( na ospod )

Horal77
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Horal77 » 09 dub 2017 16:22

Tak že v pondělí mám zajít na obec a přehlásit zpět děti?V úterý 11.4 pak sabotovat zápis kluka do školy?Do původní školky mi děti již nevezmou,musel bych se poohlédnout jinde.Byl jsem upozorněn,že pokud budu do všeho rejt,ostrouhám.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 09 dub 2017 16:33

Horal77 píše:...,že pokud budu do všeho rejt,ostrouhám.
kym?? Opak je pravdou, ostrouha ten, co se podvoli, souhlasi s "dohodami" 2/14, souhlasi s prestehovanim deti.
Tys je snad z puvodni skolky odhlasil?
Bohuzel, ted us si nasekal tolik chyb, ze cesta z toho bude nesnadna a nesouhlasit se zapisem ve skole za dva dny, s kterym si uz souhlasil - budes za magora. Nicmene stejne myslim, ze to spravny postup je.

Doufat v to, ze se kluk (6 let) "umoudri", je hloupost. Kdyz nebude dostatecne u tebe, maminka bude mit takovy prostor na formovani, ze to nastat nemuze. Je jen otazkou casu (a kratkeho, tydnu), kdy i mladsi holka zacne rikat, ze u tatinka byt nechce, ze ji to tak vyhovuje. Kdovi, zda to tak uz na ospod protokolovane neni. Ty deti rodice potrebuji, oba rodice, a ptat se takhle malych deti na "nazor" v teto otazce je hloupost a zverstvo.

Horal77
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Horal77 » 09 dub 2017 16:40

Já jsem s ničím nesouhlasil,ten podpis po mně chce v úterý 11.4 až dojedu za synem a půjdeme k zápisu.Ona ale argumentuje tím,že syn se moc do zápisu těší a vše mu zkazím a on mě nebude mít rád.Protože maminka mu to vysvětlí po svém.

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 09 dub 2017 17:15

Horale, nechal jsi už udělat sociální šetření OSPOD v novém bydlišti matky?
Neboj se prudit. Klidně pruď u tajemníka úřadu, že vedoucí sociálního odboru nic nedělá. Děvčata na OSPOD se prudičů bojí a také chtějí mít svůj klid.
Se zápisem bych ustoupil, abych nenadělal v citlivé dětské dušičce víc škody než užitku. Dva dny předem není jiná možnost.

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 09 dub 2017 17:16

Naši kluci střídat chtěli, od samého počátku. Vyjádřili se u soudu a u znalkyně. Přesto byla upřednostněna matka. Důvod? ... aby nedocházelo k rivalitě dvou výchovných prostředí. Protože maminka je víc na školu a tatínek na sport.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 09 dub 2017 18:35

Hangman píše:Se zápisem bych ustoupil, abych nenadělal v citlivé dětské dušičce víc škody než užitku...
Ano, jak pise hangman, pokud ospod nepodporuje rozumnou domluvu rodicu, a plati pro nej "dite matce i kdyby cert na koze, otce bud rad za 2/14, taky by ti je nemusela davat vubec .." je potreba prudit, dokazat jeho pochybeni a spatne postupy, a jeste pred soudem nejlepe vymenit.

Se zapisem ted vidim jako rozumnou cestu tam jit, nechat kluka at si to uzije, ale zaroven s matkou promluvit a ve skole predat a nechat si potvrdit papir, ze s nastupem do teto skoly nesouhlasis.

Dulezite je sam pro sebe si definovat, jak se vlastne o deti starat chces, v jake forme, v jakem rozsahu - a toho se snazit dosahnout, za "cenu" pro tebe schudnou. SP na vzdalenost 50km moc udrzitelna podle me neni. Je pro tebe prijatelne pristehovat se matce bliz? Je sance jakkoli ji presvedcit k navratu (ne k tobe, ale blizko puvodnimu bydlisti)? Je mozne a pro oba prijatelne ona v peci kluka, ty holku? Snaz se take prosazovat to, ze ona se odstehovala, za ni jdou naklady na vozeni deti, atd (kdyz uz ti deti sama nepriveze, rozhodne ji je ty nevoz zpatky, nevyzvedne si je - jsou u tebe). Soud (zridka, ale prece) toto hledisko (kdo se odstehoval, vozi deti druhemu) obcas zohledni.

Odpovědět