ovlivněné děti

Odpovědět
david35
Nováček fóra

ovlivněné děti

Příspěvek od david35 » 08 kvě 2017 18:38

Dobrý den, měl bych dotaz zda mi někdo poradí. Nemám střídavou péči, zatím mám jen klasiku každý druhý víkend, střídavka mi u soudu před rokem nevyšla. Nicméně mám soudem dané, že bych měl mít každý druhý víkend děti u sebe od pátku do neděle. Realita je taková, že děti mám vždy jen v sobotu, kdy matka mi je přiveze na 12hod a v 17hod si je odveze a v neděli zas na 12 přiveze a večer odveze. A je to z toho důvodu, že holky nechtějí u mě spát. Jedná se o dvojčata. Na otázku proč nechtějí u mě spát mi řeknou že si to maminka a babička nepřejí, že by maminka byla smutná atd. Holky doma u matky spí v ložnici s maminkou i babičkou, neumí spát sami v pokojíčku. Nicméně je to jasné ovlivnění matky. a já nevím co s tím. Vím, že by holky byly přes noc u mě úplně v pohodě, když jsou se mnou přes den ani si na maminku nevzpomenou. Můžu udělat to, že matce řeknu že jí je večer prostě nedám,at si přijede až v neděli a nezmůže nic, protože to mám soudně dané. ale je mi jasné, že pak až děti vrátím tak bude do dětí hučet různé věci a bojím se, že pak další víkend už nebudou ke mě chtít vůbec. Další věc je, že mě matka neinformuje o žádných věcech, např. jsem jí několikrát říkal, že chci jít s dětmi a být přítomen u zápisu do 1. třídy. Samozřejmě že tam byly beze mě a já ani nevím do jaké školy chodit budou. OSPOD mám špatný, když jsem to tam řešil, co se děje, tak mi řekli, že moudřejší ustoupí, a že jde o zájem dětí. a že to nemám hrotit to spaní u mě, když děti nechtějí, ale já pak s dětmi nic nemůžu ani pořádně odjet třeba za mými rodiči apod... A tím, že chci aby děti byly v pohodě tak ustupuji, ale vím že je to špatně a chci s těmi dětmi být více. Poradí mi někdo jak se zachovat ( asi jsem velký srab postavit se matce). Děkuju moc

tulen2
Stálice fóra

Re: ovlivněné děti

Příspěvek od tulen2 » 08 kvě 2017 21:26

david35 píše:...Můžu udělat to, že matce řeknu že jí je večer prostě nedám,at si přijede až v neděli a nezmůže nic....
Sam si odpovidas ... Takhle to nepujde, tim ze je nenutis jim davas najevo i svuj nezajem. V tomhle si deti diktovat nemohou a nemely by. Nechapu, ze si vybojoval tak strasne malo casu s nimi, a jeste se ho dobrovolne bez nahrad vzdavas. Cim vic se casu budes vzdavat, tim mene chtit budou, budou chybet spolecne zazitky, cteni pohadek a povidani v posteli ....

Za me by pres to nejel vlak, od patku do nedele jsou deti u me. Muzeme se domluvit na vyjimce - ale ten cas se hned nahradi jindy. )

Obrati se to proti tobe (to ze se casu s detmi vzdavas), jak vztahem deti k tobe (a tebe k nim), tak v budoucnu pokud pripadne cas budes chtit rozsirit (proc by ti ho mel nekdo rozsirovat kdyz ani nevyuzivas co mas?), a v rizeni o zvyseni vyzivneho (vzdyt on se o ne ani tolik kolik by mel nestara. Proc si vlastne SP chtel, kdyz ca co s detmi byt muzes jen tak z niceho nic poustis??

Zbytek res jako otec - nevyzaduj informace po matce, ale proste si je zjisti. Kam asi tak muze jit do skoly, kolik skol pripada v uvahu? Zavolej tam, preptej se .. a k zapisu proste bez. To same doktor, kdyz budes cokoli chtit, zavolej si. Atd.

Kotletka
Stálice fóra

Příspěvek od Kotletka » 16 kvě 2017 11:04

Tak pokud to nechceš vyžadovat a děti nutit, nabízí se otázka, proč to děláš mamince tak pohodlné. Co brání tomu, přivážet je v sedm a odvážet v osm? Jen si to představ, kdybys měl výlučnou ty a chtěl dělat mámě zle - přivážet je ve 12 a odvážet v 17 se dá dvakrát za 14 dní zvládat a ještě máš slušnou šanci, že z toho děcka budou otrávený. Nevím jak daleko od sebe bydlíte, ale i na ten pátek by sis je mohl brát třeba od čtyř do osmi.

A nechci tě navádět k nepravostem, ale základ přespávání může být i v tom, vytvořit takové podmínky, aby děti nechtěly zpátky k mámě na přespání a ona si pro ně nemohla jednoduše dojet. Slyšel jsi třeba o Tropical Islands? Je to aquapark v Německu, když tam dojedete tak, abyste tam byli například ve 12, tak to pro tebe sice nebude nejvýhodnější, ale za to si to tam děti nestihnou do večera celé ani prohlédnout a může se stát, že budou žadonit, abyste tam mohli zůstat přes noc (přespává se tam přímo na pláži na lehátkách). Otázka je, jestli mamku neklepne pepka po takovém telefonátu a nevyhlásí po vás pátrání v celé EU..

Takových možností je celá řada, když máš fantazii. Myslím, že pokud se bojíš direktivně to nařídit, nejlépe by to bylo skoulet tak, aby chtěly přespávat děti a vysvětlovaly to mamince ony.

Peter Pan
Nováček fóra

Příspěvek od Peter Pan » 17 kvě 2017 13:53

Tak to mi přijde spíš jako ovlivňování dětí z jeho strany

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 17 kvě 2017 14:55

Peter Pan píše:Tak to mi přijde spíš jako ovlivňování dětí z jeho strany
To jiste. Ale me neprijde tenhle navod kotletky tak blby. Otec, ktery ma soudem urceno takhle vyrazne min casu, kdyz navic matka (jako v tomhle pripade) vyvolava uzkosti z pobytu u otce a spani tam, nema moc moznosti co s tim delat. Klicovy je tady ten CAS, dosahnout toho aby alespon tenhle minimalni cas u nej deti byly rady. Musi necim programovani matky prebit, silne pozitivnim zazitkem, aby deti namely cas myslet na to jak mamince bylo smutno, a ze se maji u tatky v noci bat. Az tenhle jejich blok odstrani, bude mozne se s nimi i normalne ucit, pracovat, nechavat je myt nadobi (zapojit i "neprijemne" vychovne prace a "neprijemne" zazitky z normalniho zivota). Rozhodne ale neuplacet drahymi dary (aby se k tatkovi tesili, koupi jim mobil, atp). Uplacet jen zazitky (ano, tropical islands je v cene mobilu - ale to vedet nemusi), legraci, smichem, pohodou.
Kotletka píše: aby chtěly přespávat děti a vysvětlovaly to mamince ony.
Naopak tuhle cast u takhle starych deti nevidim jako realnou, ani jako moznou. V detech by timhle vyvolaval obrovitansky konflikt loajality, mely by si samy rict ze chteji k tatkovi, ackoli vedi ze matka nechce ... A stejne by to nepomohlo, pokud matka nebude mimo soudem urcene casy chtit (a matka tohoto typu asi chtit nebude), stejne je nepusti. Argument "tak to urcil soud" ji postaci, prida k tomu treba i "ja bych rada, ale nejde to .. " :(. Tohle muze byt funkcni az u pubertaku, nekde kolem 15-ti let, kdy uz se v situaci zacinaji sami orientovat.

Trvat alespon na tom case, co se povedlo u soudu ziskat, ale nerezignovat, detem rikat ze s nimi rad budu i vic, a stale se pokouset s nimi vic byt a vic se o ne starat - to co david "dostal nadeleno" je opravdu zoufale malo.

Kotletka
Stálice fóra

Příspěvek od Kotletka » 17 kvě 2017 16:06

Peter Pan píše:Tak to mi přijde spíš jako ovlivňování dětí z jeho strany
Jo, je to tak. Však tam taky píšu, že je to "nepravost". Podle mě jde o tohle a klidně mě opravte, pokud je můj pohled zkreslený. Manipulace s druhým člověkem je dlouhodobě vždy nežádoucí, protože krom možného dosažení nějakého cíle si zároveň budujeme bariéru a navíc toho druhého tím i něco učíme. Myslím ale, že valná většina lidí, někdy manipuluje, lže, skrývá své zájmy. V konfrontaci s dětmi to je z dlouhodobého hlediska nežádoucí, pokud však jde o konkrétní případ, kde jde o dobro dítěte, uchýlí se k tomu někdy, řekla bych, skoro každý. (Například určitě jste někdy viděli v obchodě - dítě něco chce, rodič mu řekne "na to už nemáme penízky" - není to pravda, je to zjednodušené, není to od toho rodiče ani správné, ale pozorovatel už neví například, že dítě třeba má jít na kroužek, pokud přijde pozdě, nezahraje si úvodní hru a rodič místo sáhodlouhého vysvětlování proto radši sáhl k této zkratce.)

Tady jde podle mě navíc o to, že to je manipulace jen pokud připustíme, že tatínek ví, že maminka děti manipuluje proti spaní u něj (a tedy ví, že ona to nechce) a podle mě prostě v takovýhle situaci má právo hrát blbýho. Zdá se mi to stejné jako když si Vám někdo řekne o úplatek a Vy (přestože by nejlepší bylo veřejně deklamovat, že nic takového a ještě to začít řešit s policií), radši děláte, že jste to nepochopil a umožníte tak sice "zlu" proklouznout, ale zároveň se nemusíte vystavit nepříjemnostem, které by z konfrontace plynuly. Není to hrdinská cesta, není to ani správné, ale za jistých okolností je to pochopitelné.. (pro mě)

Kotletka
Stálice fóra

Příspěvek od Kotletka » 17 kvě 2017 16:20

tulen2 píše: Uplacet jen zazitky (ano, tropical islands je v cene mobilu - ale to vedet nemusi), legraci, smichem, pohodou.
Tak já jsem to myslela hlavně z toho důvodu, že tam se například jaksi nabízí tam přespat a touha dětí by podle mého byla velmi silná. Co si pamatuju z dětství, tak ty nejlepší zážitky vůbec nebyly o penězích, ale o zájmu (rodičů, příbuzných, kámošů) a z tohoto hlediska stejně bude ten otec "uplácet" zájmem, který je v současné konstelaci koncentrován do deseti ( :shock: ) hodin za 14 dní...
tulen2 píše: A stejne by to nepomohlo, pokud matka nebude mimo soudem urcene casy chtit..
Tak já jsem mluvila právě o soudem určených časem, které otec nechce vymáhat direktivně, protože se bojí..

Odpovědět