Lze zakázat dítěti, aby ze svého mobilu volalo otci?

Lze zakázat dítěti, aby ze svého mobilu volalo otci?

Příspěvekod Mj2 » 11 čer 2017 17:35

Jak řešíte u SP to, když dítě (děti) mají od otce koupené mobilní telefony, jsou jejich osobní majetek, a chtějí si je vzít i k matce, a ta jim to (v rámci trvalých a pokračujících obstrukcí a komplikací vůči prvnímu rodiči, a vůbec, aby i takto torpédovala střídavku) nedovolí (i proto, že sama jim mobily nekoupila a koupit nechce), a chce tedy zhatit i možnost, aby si s druhým rodičem děti mohly samy od sebe svobodně telefonovat?
Mj2
Nováček fóra

Re: Lze zakázat dítěti, aby ze svého mobilu volalo otci?

Příspěvekod tulen2 » 12 čer 2017 14:44

A kolik je detem?
I kdyz to asi neni uplne spravne, zakazat to muze. Chtelo by to vedet vic o duvodech, co ji k tomu vedou. Treba se ji nelibi ze deti misto litani venku sedi s "chytrym" mobilem v ruce a hraji hry. Nebo se ji nemusi libit ze tatka prilis castym volanim v nevhodne casy narusuje jeji aktivity s detmi (chapu, tohle je peklo, kdyz si druhy rodic kompenzuje sve styskani castym "kontrolnim" volanim detem).
To ze deti od tatky dostaly mobil, je to jejich majetek, muzou si s nim tedy delat co chteji, je argument spatny. Staci si misto mobile dosadit vec co se zase nelibi otci, a je to hned videt.
Jestli ale je motivaci matk opravdu pouze v jejim case znesnadnit komunikaci deti s ocem (jimi iniciovanou), dobre to neni. Deti to casem pochopi, mobil patri v dnesni dobe k normalu a je treba s tim umet zit, matka jim ho casem urcite povoli .. do te doby si muzes s detmi domluvit jiny kanal (icq, messenger)...
tulen2
Stálice fóra

Re: Lze zakázat dítěti, aby ze svého mobilu volalo otci?

Příspěvekod ananha » 08 črc 2017 07:25

U nás je opačný problém.Když jsou děti u mne,tak otec jim telefonije denně(i několikrát).Starší syn to někdy bojkotuje.Pokud nejsou na telefonu nebo ho mají vypnutý,tak otec dělá velké zle a vyhrožuje,že to dá k soudu.Ale většinou nejsou na mobilu,když jsou venku nebo na treninku.Ovšem,když jsou u otce(teď o prázdninách na dvacet dní),tak mi volat nesmí.A otec má telefon vypnutý(zřejmě používá jiné číslo).Děti mají taky mobil vypnutý.Takže jsem bez kontaktu.Ale to je vždy,když jsou u něj.Kolikrát jim prý telefon i zabaví.Když se k němu dostanou,volají mi potají,aby táta nevěděl.Já se ohradit nesmím.Ale táta ano?Když jsou u mne,a táta s nima chce mluvit,kolikrát se jim do toho nechce.Tak mu zavolám ze svého a telefon dětem vnutím na ucho.
ananha
Stálice fóra

Zpět na Fungování střídavé péče