První návštěva OSPODu

KM87
Uživatel(ka) fóra

Re: První návštěva OSPODu

Příspěvek od KM87 » 05 led 2018 15:23

tulen2 píše:No a co ta poradna? Povedlo se ti tam s matkou zacit chodit? Tohle bych tam probral, prespavani u tebe by uz melo zacit nastavat, zvlast kdyz jezdi na cely tyden s tvymi rodici pryc - to si v poradne matka neobhaji, proc to tedy nejde s tebou.
Nicmene ja osobne bych soud ani ospod jeste nehonil - pockal bych si na tu skolku, aspon na 3 roky.
Staras se super, jsi s ditetem casto. Dokumentuj, zapisuj, a tlac, na matku i tvoji matku, aby slo prespavani. Pouzij otce jako spojence, dokaze hodne, i kdyz u tvych rodicu asi vladne zena.

Ospod se soudem by nyni mohl znamenat vyrazne omezeni tve pece, a nasledne argumentaci ze si dite zvyklo.
Poradna nic. Já jen nevím jak to časově prostě udělat, abych dosáhl alespoň SP. Mám totiž strach, abych se nestal jedním z mnoha otců, kteří dojeli na svoji ;dobrotu;. Počkat do 3 let mám strach právě z toho, že manželka nahlásí syna do školky tam kde jí to vyhovuje. Nejsem schopen jí vysvětlit, že až bude syn chodit do školky, tak ona jej nebude schopna vyzvedávat a já ano. Jenže bych se chtěl rozvézt a soud v tomto případě řeší nejdřív děti.
Pro mě je rozvod důležitý v mém dalším fungování(založení firmy, rekonstrukce bytu). Manželce jsem navrhl zúžení SJM, ale na to mi napsala akorát, že se musí poradit s právníkem a od té doby nic. Rozhodně vím, že pokud bych měl rozvodem byť jen o něco málo přijít o dceru tak raději vyčkám. Co jsem si za tu dobu uvědomil je fakt, že pokud bych se mohl teď rozhodnout, vzal bych si syna do péče já, protože vím, že bych to zvládl a moc bych si to přál, na druhou stranu bych tohle synovi ani matce nechtěl udělat.

Ještě bych rád řekl, pokud to má do budoucna na cokoliv vliv, že bydlím ve velkém bytě 3,5+1 s partnerkou, která má 2 děti ve společné péči s jejím bývalým partnerem(nesezdaní)a střídají se v péči(týden/týden - pá-pá, svátky se střídají rok/rok). Děti mají vlastní pokoj, každý má vlastní postel, skříň,atd. Dochází od nás do MŠ a ZŠ(5 a 8 let).

KM87
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od KM87 » 05 led 2018 15:28

Pseudonym píše:OSPOD v tomhle věku fakt určitě odkládat. Zrovna včera jsem měl zajímavý a pro mě přínosný rozhovor s jednou brněnskou psycholožkou (mimochodem s názorem SP = absolutní nesmysl), která má díky své práci osobní zkušenost s cca 80 brněnskými ospoďačkami. Pamatuje si prý jednu, která svou práci dělala fakt dobře - tj. která se snažila jít trochu pod povrch případu. Ostatní jedou podle zavedených šablon.
Chápu, že řešit cokoliv do určitého věku dítěte může být silně kontraproduktivní(zejména pro otce), jen nevím, kdy je ten správný čas. Protože mezi 2-3 věkem dítěte je prostě 365 dní čas na to, aby matka začala řešit cokoliv bez vědomí otce. Např.: změna adresy, přihlášení do školky, doktorky, stěhování...však víte. Ano mohu to kdykoliv napadnout, ale jak mi řekla advokátka už někdy v létě...co uděláte když si přehlásí bydliště? A za jak dlouho to zjistíte? Ano můžete si ji přehlásit zpět a co dál? Není to prostě lehké...pro mě je teď priorita udržovat matku v bezvědomí, neprovokovat jí, ale zároveň hlídat, aby nezačala cokoliv řešit bez mého vědomí(třeba školka). A ještě větší priorita je samozřejmě stále a čím dál častěji vídat syna včetně přespání

Pseudonym
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Pseudonym » 05 led 2018 15:35

VladimirZlamalik píše:A jak vám tato psycholožka zdůvodnila že SP je absolutní nesmysl? Můžete to trochu rozvést? Asi neuvedete její jméno?
Nechci tady moc plevelit vlákno kolegovi ve zbrani, navíc kauza mé dcerky je živá, takže nemůžu být konkrétní. Tu psycholožku jsem si vybral záměrně, protože potřebuju pochopit druhou stranu. Byla první z opačného názorového tábora (za ty dva roky, co se tím zabývám), kdo se konkrétně ptal a zajímal se podrobnosti případu. Debata byla z části i teoretická - o attachmentu. Jsem si jistý, že na rozdíl od ospodnic opravdu četla Bowlbyho, Ainsworthovou, atd., a tak neargumentovala stylem: "dítě matce, protože attachment". Podařilo se mi, díky ní, najít jeden závažnější argument proti SP v mém případě, který zde pochopitelně zatím nemůžu rozvést.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 05 led 2018 16:12

Pseudonym píše:...Podařilo se mi, díky ní, najít jeden závažnější argument proti SP v mém případě, který zde pochopitelně zatím nemůžu rozvést.
Dobry zpusob jak "rozebrat" attachmentove argumenty a utly vek, je stridat obecne s konkretnim, a nechat mluvit a reagovat ospod/psychologa, snazit se otacet role jinak nez jsou zvykli, oni mluvi, ty chapave prikyvujes a ptas se.
Aha, jasne, chapu, attachment, utly vek, kojeni, atd ... urcite.. Takze myslite, ze vhodnejsi by bylo kratsi interval, casteji .... Aha. A jak casto? A kdy si tak myslite ze by bylo vhodne prodluzovat... aha, individualni, chapu, dalo by se zobecnit? A kdyz uz tedy v peti letech dostatecne prodlouzime interval, je neco co brani prodlouzit ho jeste vic? Myslite ze by bylo vhodne domluvit tohle prodluzovani intervalu a rozsirovani pece otce domluvit uz ted v konkretnich obrysech, aby nedochazelo k dlouhodobemu konzervovani kratkych intervalu, ve vyssim veku nevhodnych? Je neco co by tomu branilo, kdyz jak rokate prodluzovani vhodne je?

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 05 led 2018 16:27

KM87 píše: Protože mezi 2-3 věkem dítěte je prostě 365 dní čas na to, aby matka začala řešit cokoliv bez vědomí otce. Např.: změna adresy, přihlášení do školky, doktorky, stěhování...
Ale to same prece plati pro tebe, ne? Proste ho prihlasis do skolky ty. A doktorka - tak tam s ditetem urcite nekdy zajdi, az bude mit vyrazku, teplotu ... je dulezite aby te doktorka znala a ty ji, aby videla ze se staras. V tomhle se musis chovat jako rodic a otec, nenechat to vsechno na matce - kdyz to na ni nechas, nemuzes se divit ze se pak chova tak ze rozhoduje o vsem bez tebe.
Jak daleko ted tedy bydli?

Jestli si s ditetem tak 15x v mesici, tak pravdepodobne az uvidi ze chces SP tvoji peci omezi. Budes si muset projit fazi ze si to bud do rozhodnuti soudu nechas libit (pak je SP skoro jiste ztracena) anebo ji dite proste nevydas (po snaze domluvit se i na ospodu na peci jako dosud a prespavani), budes se ho snazit mit u sebe podobne jako ona a starat se - pak si asi vykoledujes PO vyrazne omezujici tvoji peci, a budes se ho muset snazit odstranit, a cekaji te roky boju.

Podle meho nazoru je lepsi s ditetem o tom mluvit, vysvetlovat - uz ted, primerene veku, lakat ho na prespani, a tlacit na rodice a matku. A ten boj, bude-li nutny, zacit az se skokou, kdy uz nepujde tvrdit ze koji, ze to nejde.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 05 led 2018 22:00

KM87 píše:Zdravím po delší odmlce. Rád bych se zmínil a podělil o to, co se odehrálo od července do teď a požádal o zpětnou vazbu nebo radu.
...............
Díky
Pokud byl kluk s prarodiči na více dní bez matky, tak bych si o tom pořídil nějaký důkaz, stačí mailová nebo smsková komunikace s prarodiči, jak se jim tam líbilo, jak to s klukem zvládali, jestli si nestýskal po mamince. Až bych toto měl v ruce, tak by dítě sebral a pěkně odjel na ozdravný pobyt (já byl se svou ani ne dvouletou dcerou v "Himalájích" na 3 týdny, tedy v Brdech, ale říkali jsme tomu, že jsme v Himalájích. Zároveň bych zásoboval OSPOD a soud důkazy o prospívání dítěte, samozřejmě i o tom, že dítě už delší dobu bez matky bylo, přesně bych určil termín, kdy se z ozdravného pobytu vrátíme a dítě půjde k matce a pečlivě na dálku hlídal soudní spis, v případě, že by matka podala návrh na PO, aby se dalo obratem reagovat a dát svůj návrh na rovnoměrnou péči do rozhodnutí ve věci. Samozřejmostí je vypovědět plnou moc advokátovi, aby doručování bylo písemné a ne do datovky, to protáhne vykonatelnost PO o nejméně týden. Před předáním matce návštěva psychologa k zachycení pohody dítěte a perfektních vztahů s tatínkem. Tyhle "únosy" prcků občas děláme, 4 děti jsme takhle dostali do střídavky, 3 proti vůli matky, jedno nakonec dohodou, poslední "unesené" mrňavé dítě na 7 týdnů jsme dostali do pravomocné střídavky 14/14 teď ve středu.
V jednom případě jsem to otci navrhl, ten se toho zalekl a po dvou letech sporu se podařilo vydupat jen péči matky a styk 4/14. Důvod - dítě u otce nespalo, pak jen jednou týdně, takže je u matky zvyklé, tak jděte s tou střídavkou do prdele. Teď už ví, že to byla chyba. Chlapi prohrávají děti, protože jsou k nim ohleduplnější než matky.
Chce to ale koule a pořádnou přípravu a neudělat chybu.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

KM87
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od KM87 » 06 led 2018 21:31

Děkuji. Absolutně souhlasím s vyjádřením, že chlapi prohrávají, protože jsou vlastně ohleduplní. Musím se přenést přes ten pocit, že udělám takovou, v mých očích, ,,sviňárnu´´. Ano, budu muset využít svého dobrého vztahu s otcem a natáhnout ho do toho a zajistit si od něj do sms vyjádření ohledně dovolené ze synem. U mě je samozřejmě hlavní strach z toho že o syna příjdu, potřebuji vědět právě to, že jsem 100% připraven a hlavně, že neudělám tu chybu. Ve středu mám první schůzku s advokátkou. Mě zajímá jaký je vlastně ten správný postup. Mít advokáta, pak vzít syna na dovolenou, v ten okamžik zásobovat OSPOD(ten ale o ničem neví), unikají mi ty návaznosti.

Pseudonym
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Pseudonym » 07 led 2018 17:01

Dobry zpusob jak "rozebrat" attachmentove argumenty a utly vek, je stridat obecne s konkretnim, a nechat mluvit a reagovat ospod/psychologa ...
To je dobrý způsob, pokud ho potřebujete přesvědčit. Mně šlo v tomto případě o něco jiného. Byla to psycholožka, kterou jsem si za tímto účelem sám vyhledal, zcela mimo spor. Z části šlo o teoretickou debatu stran teorií attachmentu. Leccos jsem si už nastudoval (a to jak teoreticky, tak interakcí s potomkem), tak jsem byl zvědav. Ten argument, o kterém jsem psal je opravdu jemný a jde v podstatě o akademickou "drobnost". Až bude po všem, můžu to sem dát do pléna.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 07 led 2018 20:38

KM87 píše:Děkuji. Absolutně souhlasím s vyjádřením, že chlapi prohrávají, protože jsou vlastně ohleduplní. Musím se přenést přes ten pocit, že udělám takovou, v mých očích, ,,sviňárnu´´. Ano, budu muset využít svého dobrého vztahu s otcem a natáhnout ho do toho a zajistit si od něj do sms vyjádření ohledně dovolené ze synem. U mě je samozřejmě hlavní strach z toho že o syna příjdu, potřebuji vědět právě to, že jsem 100% připraven a hlavně, že neudělám tu chybu. Ve středu mám první schůzku s advokátkou. Mě zajímá jaký je vlastně ten správný postup. Mít advokáta, pak vzít syna na dovolenou, v ten okamžik zásobovat OSPOD(ten ale o ničem neví), unikají mi ty návaznosti.
Advokáta nezveřejňovat, nedávat plnou moc do spisu, protože pak PO matky na základě dovolené bude vykonatelné doručením advokátce. Soud a OSPOD je třeba zásobovat informacemi o bezvadnosti péče, jak je vše v pohodě, jak si dítě vše úžasně užívá a zároveň vybudovat na soudu právní ochranu proti předání dítěte do péče matky, až se ozve. Pokud tohle neuděláte, pak se to obrátí proti vám. Tohle se fakt musí udělat pořádně a bezpečně. Včetně komunikace s matkou, v kopii na OSPOD a soud, včetně oznamování návratu z dovolené, ale tak, aby byl neurčitý, např. dítě se mnou bude do XX.XXX. nikoliv dítě ti předám XX.XXX.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

KM87
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od KM87 » 07 led 2018 22:28

forU píše:
KM87 píše:Děkuji. Absolutně souhlasím s vyjádřením, že chlapi prohrávají, protože jsou vlastně ohleduplní. Musím se přenést přes ten pocit, že udělám takovou, v mých očích, ,,sviňárnu´´. Ano, budu muset využít svého dobrého vztahu s otcem a natáhnout ho do toho a zajistit si od něj do sms vyjádření ohledně dovolené ze synem. U mě je samozřejmě hlavní strach z toho že o syna příjdu, potřebuji vědět právě to, že jsem 100% připraven a hlavně, že neudělám tu chybu. Ve středu mám první schůzku s advokátkou. Mě zajímá jaký je vlastně ten správný postup. Mít advokáta, pak vzít syna na dovolenou, v ten okamžik zásobovat OSPOD(ten ale o ničem neví), unikají mi ty návaznosti.
Advokáta nezveřejňovat, nedávat plnou moc do spisu, protože pak PO matky na základě dovolené bude vykonatelné doručením advokátce. Soud a OSPOD je třeba zásobovat informacemi o bezvadnosti péče, jak je vše v pohodě, jak si dítě vše úžasně užívá a zároveň vybudovat na soudu právní ochranu proti předání dítěte do péče matky, až se ozve. Pokud tohle neuděláte, pak se to obrátí proti vám. Tohle se fakt musí udělat pořádně a bezpečně. Včetně komunikace s matkou, v kopii na OSPOD a soud, včetně oznamování návratu z dovolené, ale tak, aby byl neurčitý, např. dítě se mnou bude do XX.XXX. nikoliv dítě ti předám XX.XXX.
Děkuji. Jen mi ještě není jasné jak informovat OSPOD a soud. Takže úplně polopaticky:
1. Vyzvednu dítě a odjíždím na na dovolenou
2. Informuji o tom advokáta, soud a matku
- s matkou zatím soud skrz dítě, nebo rozvod neřešíme, OSPOD jsme doposud nekontaktovali
3. Vrátím se z dovolené a navštívím psychologa
4.?
Omlouvám se, pokud působím jako hlupák, ale tohle je pro mě tak něco šíleného, že se potřebuji ujistit. Nerad bych opravdu neudělal chybu v celkem, pro mě, složitém procesu, kde jde o každý detail.

Odpovědět