problem s ex pritelkyni

Odpovědět
stony03
Nováček fóra

problem s ex pritelkyni

Příspěvek od stony03 » 20 čer 2017 19:27

Dobre odpoledne ,
mám problém s ex po 6 letech co jsme spolu žili a narodila se nám narodila dcera 14.4.2015 .. ted po 2 letech začala vyšilovat a hádat se kvůli maličkostem. Ja jakožto řidič s povolaní jsem býval PO až PA v praci a víkendy jsem strávil doma vařil a hrával si s malou. Když jsem se vratil domů 26.5 tak náš společný byt ,byl způlky vyklizen a veskerý náš společný nabytek co jsme do bytu kopili byl pryč.Odstěhovala se k rodičům a přestala komunikovat semnou a schovávala se s malou abych ji nevyděl. Po 14 dnech mi zavolala a začala se omlouvat a řekla ,že si můžu vzít malou od PA do PO 16-19.6 .Ale to jsem ještě nevěděl ,že se bývalá odstěhovala podruhé a ještě dál, ted' je 210km daleko od původnich 18km když bydlela u radičů.Když se ,ale približilo 16 tak mi zavolala a řekla ,že si můžu pro malou přijet, a konečně přiznala kde je. Tak jsem sedl do auta a jel za ni,když jsem tam přijel tak mi napsala ,že se mám otočit a jet domů. Po cca hodině co jsem zkoušel se ji dovolat co to má znamenat mi akorád řekla,že malou neuvzdím ani nedostanu a že pokud chci prijde a můžeme si promluvit. Přišla bez malé a ani nevim kde byla malá ,ale jsme nevyřešili. Jen začala víc křičet a vykladat že malou už neuvydím. Dnes jsem byl na uřadě ,dozvěděl jsem se,že bývalá už přehlásila malé adresu. Děla vše proto abych malou neviděl .... k dnešnimu dni to je 30 dní co jsem nevyděl dceru. RÁD BZCH PORADIL CO DÁL... k soudu už jsem podal Návrh na úpravu rodičovské odpovědnosti a navrh na úpravu styku

tulen2
Stálice fóra

Re: problem s ex pritelkyni

Příspěvek od tulen2 » 21 čer 2017 12:45

Vzhledem k tomu, ze male jsou 2 roky, budes to mit tezke. Koji jeste matka? Nejdriv si to sam musis srovnat, jak se nadale o ni chces starat a pecovat o ni, a za tim si jit.
Vzhledem k tomu, jak jeji matka s tebou (ne)jedna, asi to abyste se sesli, o situaci promluvili, zacali chodit po dohode do poradny .. neprichazi v uvahu? K tomu ji nepresvedcis?
Bydliste diteti hned prehlas zase zpatky - matka nema pravo jednostranne bez souhlasu otce diteti bydliste menit. Jen co budes mit bydliste zpatky prehlasene, bez na mistne prislusny ospod v bydlisti deti (u tebe) a se situaci je seznam. Nech o cele zalezitosti sepsat protokol, jak se matka odstehovala a znemoznuje ti kontakt s ditetem. Chtej, aby odpod matku kontaktoval, a aby naridil v zajmu ditete rodinnou poradnu. Aby matku poucil, ze jeji jednani, upirat diteti kontakt s druhym rodicem, mozne neni. Chtej, aby Ospod podal navrh na PO - dle zakona o zvlastnich rizenich soudnich toto muze udelat POUZE ospod. PO by melo obsahovat aby se matka zdrzela zmen bydliste ditete, a aby umoznila peci otce v mire odpovidajici veku, a dite otci predavala v miste dosavadniho bydliste ditete.
stony03 píše:... k soudu už jsem podal Návrh na úpravu rodičovské odpovědnosti a navrh na úpravu styku
Jak presne a co si podal?? Kdo ti to sepisoval, advokat?

Judikaty US i casto soudni praxe nizsich soudu uz zacina zohlednovat, kdo a kam se z puvodniho bydliste deti odstehoval. Ten kdo se odstehoval, casto ma povinnost vozit deti tomu druhemu, i je vyzvedavat. To pro matku, kdyz se prestehuje daleko, znamena nemalou zatez casovou i financni. Toho se da nasledne vyuzit k jednani o rozsahu pece, rada za to kdyz nebude muset jet nejaky ten den prida.

Postupuj rychle, dusledne, ale opatrne, o kazdem kroku se rad. Nespolehej na advokata. A precti si ve spouste prispevku tady jak jednat, jak to vypada u ospod, soudu ....

stony03
Nováček fóra

Příspěvek od stony03 » 21 čer 2017 13:14

Jo s advokatem jsme to sepisovali ... ted jsem byl na urade a prepsal jsem zpet adresu tak kde byla a zasel jsem na ospod a sepsali jsme zapis o tom vsem a rikala ze ji bude volat a ze se sni domluvi n nejakem terminu a ze se sejdeme vsichni. My bydleli v podnajmu spolu ale kdyz se odtehovala tak ja sem nepotreboval tak velky byt 4+1. Tak jsme ukoncili pronajem a ja se odstehoval z FM do Ostravy coz neni daleko. Ale ona sla nejprve k rodicum St.Ves n.O. a ted je St. Mesto pod Sneznikem. presneji 190km demne.. Ja vim ,ze to nemuzu nechat jen na pravnikovi cokoliv se resi tak jsme tam oba spravnikem , svoji byvale nedam nic zadarmo jak se ke me zachovala a chova. Ja skoncil jako ridic spovolani o tom vedela i ona s 1.6. protoze jsme se na tom domluvili a ted delam v Ov a mam pracovni dobu jakou si urcim ja a muzu odejit kdy chci dulezite je ze musim mit vse hotove onic jineho zamestnavateli nejde. Takze jsem si podal navrch i ze chci malou do sve pece.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 21 čer 2017 21:24

stony03 píše:My bydleli v podnajmu spolu ale kdyz se odtehovala tak ja sem nepotreboval tak velky byt 4+1. Tak jsme ukoncili pronajem a ja se odstehoval z FM do Ostravy coz neni daleko.
Velika chyba, ktera se ti vrati. Do ukonceni sporu o dite si mel setrvavat v dosavadnim bydlisti ditete. Takhle jste se vlastne odstehovali oba a nejde dost dobre rict, ktere bydliste ze je tim pokracovatelem :(

S matkou se spis chtej domluvit na nejakem kompromisu, nez to brat takhle
stony03 píše:svoji byvale nedam nic zadarmo jak se ke me zachovala a chova

Odpovědět