Střídavá péče proti vůli otce

Střídavá péče proti vůli otce

Příspěvekod MMaceška » 28 čer 2017 12:01

Dobrý den, existují někde informace o tom, kolik matek žádalo o střídavou péči proti vůli otce? Moc děkuji za případné návody, kde takové informace mohu najít.
MMaceška
Uživatel(ka) fóra

Re: Střídavá péče proti vůli otce

Příspěvekod tulen2 » 28 čer 2017 12:32

Myslis tim zpusobem, ze otec chce vylucnou svoji? Nebo tim zpusobem, ze se starat moc nechce? Nemyslim ze by takova statistika existovala, u druheho pripadu predpokladam 0, u prvniho par pripadu rocne. Lze pozadat o tyto informace soudy, pokud se sikovne formuluje a specifikuje postupne kratke casove interval, mohlo by to byt i zdarma. Proc se ptas?
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod MMaceška » 28 čer 2017 12:51

Myslím tak, že otec chce výlučnou péči matky a matka chce střídavou péči. Nikde se nemohu dopátrat, jestli existují matky, které nechtějí výlučnou péči ve svém směru a chtějí raději střídavou péči proti vůli otce. Ptám se, protože pro střídavou péči proti vůli matky soudy rozhodují a hodně se o této tématice píše. Naopak jsem se s tím nikde nesetkala.
MMaceška
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod VladimirZlamalik » 28 čer 2017 13:32

Střídavá péče proti vůli matky, kdy matka chce svoji výlučnou péči a otec chce SP ale není OPAK toho, na co se ptáte. Opak by byl např. takový, že otec požaduje striktně svojí výhradní péči a styk matce 1xvíkend za 14 dní to vše na základě jemu jdoucímu na ruku ospodu a soudkyně a matka by chtěla alespoň střídavou péči, aby nebyla víkendovou "stykačkou" . Takový tedy případ vzhledem k našemu soudnictví a sociálkám asi neexistuje -:)
VladimirZlamalik
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 28 čer 2017 20:48

Ano, jak pise Vladimir, to neni OPAK.

V pripadech, kdy soudy obcas rozhodnou proti vuli matky o SP OBA rodice pecovat chteji a mohou. Zajimave je, ze pripadu, kdy je dite svereno do pece otci, ackoli i matka chce a muze pecovat, je jako safranu, opak je obvykly.

Pripad, na ktery se tedy ptas, je ten, ze otec pecovat moc nechce, staci mu "navstevy" 2/14, a matka si preje, aby pecoval a deti u nej byly vic.

Nevim o tom, ze by to nekdy nejaka matka u soudu zkusila. Zpravidla jsou odrazeny postojem ospod, ackoli by ospod mel vest otce k peci. Uz nekolika zodpovednym matkam, ktere chtely, aby se otec staral vic, aby se staral pravidelne a ne jen jak mu vyhovuje jsem doporucoval zkusit i tuhle cestu. Asi by byla bez soudniho uspechu, ale otec by si v prubehu rizeni mohl uvedomit, ze je rodic, stejne jako matka, a sebereflexi zacit opravdu pecovat vic, pravidelneji. Soudy i ospody by si lepe uvedomily, jak je to s pravy a povinnostmi, a s potrebou ditete obou rodicu. Pokud je to Tvuj pripad, opet rikam - nejdriv se zkus s otcem rozumne domluvit, a kdyz k dohode nedospejete, smele do toho.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Pseudonym » 28 čer 2017 22:19

Problém, na který narážíte vidím v následujícím rozporu: "duch zákona" o SPOD, o rodině a NOZ, říká, že by měla být presumována střídavá péče (u nálezů ÚS už to není o "duchu", ale zcela explicitně se to tam ukládá - a těch už je opravdu mnoho). Kdežto když si přečtete metodické pokyny OSPOD, vydané MPSV, tam je presumována výhradní péče (matky), tedy střídavá péče je možná, ovšem je třeba velmi důkladně ... (možno doplnit téměř cokoliv).
Pseudonym
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod MMaceška » 29 čer 2017 08:52

Moc děkuji za Vaše reakce. Myslela jsem si to, jen jsem byla zvědavá. Není to můj případ. Jen jsem se o to zajímala z prinicipu. My střídavou péči máme už rok. Jistě, že bych raději chtěla, aby nebyla... spíše nemám nic proti SP, ale synek se střídá po týdnu a jezdí tedy každý týden hodinu a půl (přejezd mezi městy). No a v září půjde do 1. třídy a střídání škol není možné. (nechceme to ani táta ani já) tak vymýšlíme teď jinou formu střídání, aby byla SP zachována a při tom zachována i docházka do jedné školy. Máte nějaké nápady? Sem s nimi :-)
MMaceška
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 29 čer 2017 14:18

Ja bych postupoval tak, ze kdo se z puvodni spolecne domacnosti odstehoval takhle daleko, by se mel pristehovat bliz puvodnimu bydlisti ditete, pokud chce aby SP byla dal bez problemu zachovana. Tak aby stale mohlo dite navstevovat jednu skolu.
Ackoli je mozne aby navstevovalo skoly dve, nevidim to uplne jako vhodne, kdyz se na tomhle reseni rodice neshodnou a oba nedelaji vse proto aby to fungovalo. A u vas nechcete stridani skol ani jeden.
Pokud z nejakeho zavazneho duvodu neni mozne stehovani ani jednoho z vas, zvazil bych zkusit ve shode ty 2 skoly, nasledne postupne prodlouzeni intervalu stridani aspon na mesic. Jine reseni neni, pripravit dite o peci jednoho z rodicu by bylo spatne. Pokud by to opravdu nefungovalo a neslo (zde rozumny rodic vidi jestli to jde, nebo ne), bylo by namiste aby ten, co se odstehoval daleko, nechal dite v peci u toho, co zustal v puvodnim bydlisti. Naoplatku by mel vic volnych dni, vyssi podil prazdnin, alespon kazdy druhy tyden pa ze skoly /po do skoly ... bohuzel to je malo, neni to plnohodnotna pece (ukoly, svaciny, atd - to vse je dulezite).

Ted premyslim ... hodinu a pul trva jedna cesta autem? Tam, nebo tam i zpet? Jak to je ve skutecnosti daleko?
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 29 čer 2017 14:23

.. ale netahas nas Macesko trosku za nohu? Vzdyt prece kdyz jde v zari do skoly, uz musi byt nekde zapsany, uz jste se na nejakem reseni museli shodnout? Navic tvuj popisovany problem nema vubec nic spolecneho s puvodnim dotazem.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod MMaceška » 29 čer 2017 17:18

Nikoho rozhodně za nohu netahám. Je zapsaný v obou školách. No a s tím odstěhováním to také není úplně jednoznačné. Když bylo synovi 2 roky, vyhodil nás taťka z domu. ( Důvody byly velmi intimní, které jsem si zpracovala a nerada bych je rozebírala a v tuto chvíli vůbec nejsou důležité, potřebuji řešit budoucnost.) Po tom co jsme se se synem odstěhovali z Prahy na Moravu na žádost otce, jsem zvažovala další kroky. Na žádost taťky a po mém dobrovolném souhlasu jsem se nastěhovala do bytu téměř u Prahy. Byla jsem na rodičovské dovolené :-) Pobírala jsem pouze příspěvek na rodičovskou dovolenou a musela jsem hradit náklady na hypotéku a náklady spojené se synkem. Táta slíbil, že pomůže... nepomáhal. Naopak ještě nasadil drsnější přístup než před naším vystěhováním ze společného bytu. Bohužel mi nezbylo nic jiného, než byt pronajmout a odstěhovat se pryč. Po pár letech soudů bylo rozhodnuto o SP (já jsem žádala o rozšířený styk s otcem, prodloužené víkendy + 1, 2 odpoledne v týdnu). OK, srovnala jsem se s tím. Sice péče byla na mě (lékaři, zubaři, stříhání vlasů a nehtů, nákupy obleční a obuvi odpovídající velikosti... bla bla bla... to se zvládnout dalo). Nicméně vím, že nezvládnu zařizovat výuku ve dvou školách. To je nad moji kapacitu, což přiznávám. Na základě tohoto rozhodnutí, jsem se přistěhovala blíž, abych zkrátila cestu dojezdu (teď dojíždíme HK-Praha). Do Prahy zpět opravdu nemohu, protože jsem to už jednou zkusila a nešlo by to. Jsem ráda, že se konečně shodneme aspoň na jedné věci-jedna škola. A vzhledem k tom, že táta jinou školu než v Praze nepřipustí, musí dojít k dohodě, aby syn chodil do školy v Praze a u mě byl ve dnech volna a o prázdninách. Teď řeším jak bychom to mohli nejlépe nastavit, aby to pro malého bylo to nejjednodušší. Táta chce, aby u mě byl všechny víkendy. Já přemýšlím nad třemi víkendy v měsíci a většinou prázdnin. Beru to tak (po dlooouuuhém zpracovávání), že nechci, aby stále pendloval a měl s tátou i nějaký volný čas. Když však nad tím přemýšlím, nevím... nevím jak se dá motivotat dítě k cestě k tatínkovi, když tam bude mít víceméně jen školní povinnosti a u mě volný čas s výlety a kamarády. Možná předjímám něco, co se nestane, ale myslím, že to tak ve většině případů bývá. Na rovinu, chtěla jsem se do těchto diskuzí dostat, abych pochopila pohledy z druhé strany, protože to pro mě bylo dost nepochopitelné. Úvodem jsem založila diskuzi, protože mě to opravdu zajímalo a nikde jsem se o opačné případu nic nedozvěděla. Kdyby se mě někdo tady nezeptal, o co mi vlastně jde, asi bych se ani nerozepsala. Protože jsem na serveru, který jsem doposud vnímala jako nepřítele ženských, matek.... Je to pochopitelné?
MMaceška
Uživatel(ka) fóra

Další

Zpět na Fungování střídavé péče