Střídavá péče proti vůli otce

Re: Střídavá péče proti vůli otce

Příspěvekod tulen2 » 29 čer 2017 21:04

Pochopitelne. Bohuzel si to pro me Ty, kdo by se mel pristehovat bliz. Dukladne to zvaz, podle me by to dite ocenilo, zvlast kdyz mas v blizkosti byt, ktery pronajimas.
Nevim, jestli bych ti byt otcem nechal vsechny vikendy, dokonce ani nevim jestli opravdu pravidelne 3 ze 4. Volny cas je take dulezity, stejne jako reseni skolnich povinnosti.
Toho, ze "dite nebude k rodici chtit" bych se nebal. Ony to zkousi, hend u jednoho, hned u druheho. S uspechem se to setkava jen kdyz nejsou oba rozumni a nevedi, ze se o tom nediskutuje, odjezd, a hotovo. Kdyz jeden rodic dite v takovem jednani podporuje, nebo dokonce ponouka aby nechtelo, a to vidi ze mu tim dela radost, muzou se z toho vyvinout nepekne veci :(. U tatinka take bude mit kamarady, dokonce vic nez u tebe, vytvori se nove skolni party, a spis bych rekl ze to muze byt opacne.
Pro me by bylo poradi rozhodovani tohle:
1. prestehovat se
2. prestehovat se.
3. prestehovat se.
4. Zkusit dve skoly a postupne delsi intervaly
5. Smirit se s mensim podilem pece a casu s ditetem a vzdanim se ukolu, svacin, ....
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod MMaceška » 29 čer 2017 21:35

Jak už jsem psala, přistěhování jsem zkusila a nedopadlo to dobře. A jsem si na 100% jistá, že ani syn by se necítil lépe, protože to bylo velmi těžké.
Tedy přestěhování blíž než jsem nejde.
Dvě školy nechce ani táta ani já.
O volné dny otec příliš nestojí. Vyhovuje mu, že bude dítě chodit od 8:00 do školy a poté do družiny do 17:00.
A musíme dojít k nějaké dohodě, protože pokud se nedohodnu (nepřistoupím na požadavky táty) nebude to fungovat. Odneseme to všichni tři. Už mám dost soudů a OSPODů atd.
To přeci neznamená, že se synem nebudu psát úkoly o víkendech... obzvlášť, pokud ty víkendy budu mít od čtvrtka do neděle. Nebo?
MMaceška
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod MMaceška » 29 čer 2017 21:50

Jen mě ještě napadlo, proč si myslíš, že jediným a nejlepším řešením je, abych se přestěhovala?
MMaceška
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 30 čer 2017 06:35

Kdyz budete blizko sebe, neni problem si pro to skocit (kousek dojet) kdyz dite neco zapomene, neni problem sac pruzne prizpusobit, kdyz si to vsichni budou prat, neni problem s tim, aby dite bylo v jedne skole, melo jeden okruh stalych kamaradu, neni problem aby melo moznost byt u obou rodicku i ve skolni i v mimoskolni den.
Velka vzdalenost prinasi pro vsechny mnoho komplikaci (i pro dite), skola je jen jednou z nich. Proto prestehovani bliz povazuju za primarni reseni.
Moc neverim ze otes s ditetem nechce byt, dokazu si predstavit, co vse musel podstoupit, aby si dokazal uhajit a dosahnout SP, kdys si mu nabizela vyrazne nizsi podil casu.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod MMaceška » 30 čer 2017 07:37

Já jsem sem přišla hledat odpovědi na své otázky. Pročíst si příběhy mužů, abych pochopila i druhou stranu, ke které nemám žádné emoce. Mrzí mě, že mi nevěříš. Nicméně je to tady anonymní, proto nemám důvod cokoli přikrášlovat nebo lhát.
Ten byt u Prahy je vzdálený 32 km. Tedy ani dojíždění do školy z mého bytu by pro syna nebylo pohodlné. A o kamarádech ani nemluvím. Na Pražském sídlišti to funguje jinak než v menších městech nebo vesnicích. No a i když jsem tam bydlela, otec chtěl syna vidět pouze jednou za čtrnáct ní čt-ne. O širší styk zájem neměl. Vůbec si nedokážeš představit, co všechno udělal aby dosáhl svého. A to si myslím, že by žádný dospělý člověk dělat neměl.(ani žena ani muž)
Neznám důvod, proč o SP tolik usiloval. Každopádně, pokud má opravdový zájem o výchovu a péči syna, všechno dobře dopadne a zvládneme to všichni, hlavně dítě.
MMaceška
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod MMaceška » 30 čer 2017 07:51

Zde máš návrh dohody, kterou jsem od táty dostala:
• V péči matky bude syn po 3 posobě jdoucí víkendy od pátku po konci školní vyuky nebo zájmové činnosti do neděle do 12:30 hodin a z toho každý druhý víkend od čtvrtka po konci školní docházky nebo zájmové činnosti do neděle 12:30 hodin, jinak je syn v péči otce.
• Matka si syna vyzvedává ve škole či školní družině a nebo v místě zájmové činnosti, kroužku (tělocvična, hřiště, ZUŠ....), kde se syn bude nacházet. Matka informuje otce o vyzvednutí syna.
• Otec si vyzvedává syna v neděli ve 12:30 hodin (není li uvedeno jinak) v místě trvalého bydliště matky.
• Syn bude o letních prázdninách v péči matky od začátku letních prázdnin do 20. srpna, pak bude v péči otce. Matka umožní v průběhu letních prázdnin synovi trávit u otce 2 víkendy od pátku do neděle do 12:30 hodin. Otec si syna vyzvedne i přiveze zpět matce.
• O a prázdninách jarních, podzimních, pololetních, o Velikonocích a o Vánočních prázdninách a svátcích bude syn v péči matky. V péči otce bude syn od 26. 12 do 28. 12 od 12:30 hodin do 12:30 hodin, otc sis syna vyzvedne v místě trvalého bydliště matky a přiveze jej zpět.
MMaceška
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 30 čer 2017 08:45

Jeste je reseni ten byt prodat a poridit jiny, nebo najem, jeste bliz.
Byt vami, kdyz uz takhle, misto 3 vikendu s vyzvednutim v nedeli 1230 bych volil dva a treti jen obcas, treba kazdy druhy, ale vzdycky delsi, od patku od skoly, do pondeli do skoly. A o prazdninach bych taky chtel aspon dva tydny, a obcas jarky, at muzu s ditetem za snehem na hory.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod MMaceška » 30 čer 2017 08:56

Copak to nechápeš? Jinou možnost než s návrhem otce souhlasit, nemám. On na nic jiného, než poslal nepřistoupí. Jak sám říká, navrhuje to, co mu nejvíce vyhovuje a já v podstatě budu mít mnohem více času se synem než on. Budu se mu moci věnovat a jezdit s ním na ty hory, koupálka, výlety....
MMaceška
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 30 čer 2017 11:38

MMaceška píše:..On na nic jiného, než poslal nepřistoupí...

No pokud s tim takhle souhlasis Ty, tak proc ne, delejte to tak. Jinak ale samozrejme mas take ty pravo nesouhlasit, chtit to jinak, nebo trvat na presnem dodrzeni rozsudku, nebo vyvolat novy soudni spor. Ja Ti jen nabizim pohledy, jak bych situaci resil ja, a kterym smerem bych pri jednani chtel jit.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod MMaceška » 30 čer 2017 12:07

Pokud mám na výběr střídání dvou škol HK a Praha, nebo jednu školu a to u táty v Praze. Mohu volit jen tuto variantu. Nemám právo nesouhlasit, protože potom by musel syn nastoupit do dvou škol, což nejsem schopná sama bez spolupráce s otcem zvládnout. Otec bude spolupracovat pouze za předpokladu, že s jeho navrhovanou dohodou budu souhlasit.
Děkuji za tvé názory a pohled na věc.
MMaceška
Uživatel(ka) fóra

PředchozíDalší

Zpět na Fungování střídavé péče