Střídavá péče proti vůli otce

Re: Střídavá péče proti vůli otce

Příspěvekod forU » 30 čer 2017 17:12

MMaceška píše:Pokud mám na výběr střídání dvou škol HK a Praha, nebo jednu školu a to u táty v Praze. Mohu volit jen tuto variantu. Nemám právo nesouhlasit, protože potom by musel syn nastoupit do dvou škol, což nejsem schopná sama bez spolupráce s otcem zvládnout. Otec bude spolupracovat pouze za předpokladu, že s jeho navrhovanou dohodou budu souhlasit.
Děkuji za tvé názory a pohled na věc.

K úvodní otázce - ano, vím o případu, kdy matka, co měla děti pravomocně v péči, chtěla kvůli dětem střídavou péči, otec nechtěl. Podala návrh na soud, tam otec zopakoval, že střídavou péči nechce. Po několika měsících otočil a chtěl děti do své péče. Nakonec matka souhlasila se svěřením do péče otce, aby měla klid.
Holky 7 a 9 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod MMaceška » 30 čer 2017 17:32

Tak to je mazec. Četla jsem tady spoustu případů. A závěr.. nikdy nepochopím některé chlapi a ani ženské.
MMaceška
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Otec2016 » 07 črc 2017 12:01

Pěkný den, neodpovídám úplně na otázku, vím o případu SP, kdy v první třídě je při ještě delším cestování po dvou týdnech. A dítě chodí na 2 školy.
Otec2016
Nováček fóra

Příspěvekod MMaceška » 07 črc 2017 13:50

A jak to dítě zvládá?
MMaceška
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Otec2016 » 07 črc 2017 15:54

Myslím, že celkem dobře. Děti jsou obecně hodně přizpůsobivé a přijmou cokoliv rozumného, na čem se rodiče dohodnou. V okamžiku, kdy každý rodič žije z objektivních důvodů jinde, a není to tisíce kilometrů daleko, mi SP s intervalem 2 týdny přijde jako takřka jediné vhodné řešení.
Otec2016
Nováček fóra

Příspěvekod MMaceška » 07 črc 2017 16:07

Děti jsou obecně hodně přizpůsobivé.... Chjooo..
No já jsem spíš toho názoru, že každé dítě má právo na spokojené a šťastné dětství. No aby život začínalo tím, že se musí přizpůsobovat...nevím, nevím jestli je to správné.
A co se týče mého konkrétního případu... bude pro moje dítě lepší, když bude chodit do jedné školy u tatínka v Praze (panelákové sídliště) a se mnou (v domě se zahrádkou a kamarády v sousedství) bude 3 víkendy v měsíci a všechny prázdniny, Vánoce a svátky...
Bude to lepší než střídat dvě školy v jakýchkoli intervalech.
MMaceška
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Otec2016 » 24 črc 2017 22:19

Chápu snahu zajistit pro dítě to nejlepší. To máme stejné. Opravdu by s otcem dítě nebylo ani na den o vánocích a o letních prázdninách? Jak píšete, vše jsou jen názory. Chcete asi potvrdit Váš názor. A jak jsem kdesi četl: "Bez faktů jsi jen další člověk s názorem."
Otec2016
Nováček fóra

Příspěvekod MMaceška » 25 črc 2017 09:12

Ano, chci aby s tátou byl o vánočních prázdninách v podstatě po svátcích až do Silvestra. No a o letních prázdninách by to mělo být tak, že u něj bude každých 14 dní od čt do ne. No a poslední prázdninový týden.
Nechci potvrdit můj názor, o to mi nejde. Jen potřebuji náhledy na věc od lidí, kteří SP praktikují a cítí, že takové uspořádání je to ideální pro ně i pro jejich dítě.
MMaceška
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Iva » 09 zář 2017 15:27

nyní je září a jak jste to nakonec vyřešili ? Kéž by se i náš otec rozhodl pro jednu jedinou školu, ale on bojkotuje vše, naše vzdálenost je 50km a zatím jsme ve školce, vlastně dvou ,ale o té u tatínka malá nemluví a neví ani kde je, její školka je ta u nás.
Iva
Nováček fóra

Příspěvekod MMaceška » 12 zář 2017 09:59

Prošli jsme mediací, tam jsem podepsali dohodu a to víceméně takovou, jakou otec chtěl. V podstatě jsem ustoupila ve všem, aby měl syn jednu školu. Chodí do první třídy jen do jedné u táty. Já ho mám na tři víkendy z měsíce z toho dva jsou prodloužené. Myslela jsem si, že když udělám takto velký ústupek, tak bude klid. Bohužel není. Otec z mediační dohody dodržuje jen to co se mu chce. Vzhledem k jeho známostem mám problém i s komunikací ve škole. Chtějí komunikovat pouze mailem a třídní učitelka nemá zájem se se mnou dvakrát do měsíce na 5 minut vidět. No a synek? Stále opakuje, že je spravedlivé, aby byl stejně u táty a u mámy (léta nácviku od otce) a teď je u mamky hrozně málo a nechápe proč, když taťka říkala, že to musí být spravedlivé a teď to spravedlivé není....
MMaceška
Uživatel(ka) fóra

Předchozí

Zpět na Fungování střídavé péče