Dítě nechce k matce, otec dítě očkuje proti matce

Dítě nechce k matce, otec dítě očkuje proti matce

Příspěvekod holkahnědooká » 08 srp 2017 13:43

Ahojky všem,
doufám že mi tu někdo poradí... začínám být zoufalá.
Máme střídavou péči od dubna 2017, máme 2 syny (3 a 5 let).
Problém je v tom, že když si přijedu pro děti, starší syn ke mě nechce jít. Vůbec nechápu proč, normálně jsme spolu, beru kluky na výlety, hrajem si apod. prostě normální život.
Takže si myslím, že exmanžel děti očkuje proti mně! Jsem o tom přesvědčena, protože na otázku PROČ nechce jít, mi odpoví - protože by se tatínek zlobil, nebo protože miluju tátu. Byla jsem i svědkem, jak dětem říkal, že mu bude velký smutno ať zůstanou s tátou, což je podle mě jasně špatné chování vůči dětem. Otec je je povinen připravit dítě k předání. Dítě u toho brečí a nechce. Pak už je to dobrý, ale to předávání je teda šílený, už jsme se i několikrát domluvili, že ho teda nebudu brát násilím a nechá si staršího otec. Ale strašně se bojím, že kě mě ztratí vztah. Nevím co dělat, řešili jsme to na OSPODu i v poradně pro rodiny s dětmi.
Exmanžel mi dělá i další naschvály, naopak - když si on má přijet pro děti a vzít si je k sobě, tak nepřijede a nedá mi to ani vědět. Čekáme na něj jak idioti a kluci jsou pak zmatení, ptají se kde je táta, proč nepřijel apod. Tohle se stalo už několikrát, řešila jsem to na OSPODu, ale nic moc se nevyřešilo... Od toho dubna toto udělal cca 10 krát.
Předávání je strašně problematické, přijedu v daný čas pro děti, oni si třeba ještě hrají na dvoře, takže je vytrhnu ze hry, tudíž je jasný, že se mnou nechcou jít, když si hrají a mají rozehranou hru - exmanžel je vůbec nepřipravuje na předání, nemá je připravené, oblečené, vždy ještě čekám, než se dochystají. Když je předávám já, mám je psychicky připravené, všechno jim řeknu a čekáme před domem v danou hodinu.

Ex bohužel nemuže překousnout fakt, že mám nového přítele (rozvod nebyl kvůli němu) a dělá naschvály a problémy kde může.
Je podle mě strašně manipulátorský, mám pocit že mu to snad dělá dobře dělat problémy a naschvály.

U předávání je taky vulgární a několikrát mě napadl. Jenou hráli hokej na dvoře s míčkem, když jsem přijela pro kluky, oháněl se na mě tou hokejkou, chtěl mě praštit do hlavy, ale naštěstí jsem to vykryla rukou. V červnu mi u předávání pěstí dal do nosu a zlomil mi nos, tohle řeším přes policii. Jednou napadl u předávání i mého otce, protože já už u předávání nechci být sama ze zkušenosti. Jde se mnou buď otec nebo bratr. Agresivní, a velmi smutné je že i před dětmi se nekrotí. Jednou na mě vylil kofolu, rozštěchal kofolu a vycákl ji na mě, nikdy nepochopím tohoto zahořklého a zlého pána.

Nutno dodat, že děti má rád, tráví s nimi čas, chodí si s nima hrát.
holkahnědooká
Nováček fóra

Re: Dítě nechce k matce, otec dítě očkuje proti matce

Příspěvekod tulen2 » 08 srp 2017 14:58

Jaky byl prubeh cesty k SP? Je to dohodou, nebo nekdo z vas byl proti?
Z jakeho duvodu a kdo inicioval nyni zminovane schuzky na ospod?
Jsi se SP smirena a bers ji jako dobro pro deti, ze maji stale mamu i tatu, nebo ?

Co poradili v te poradne? Predpokladam, ze kdyz jste tam byli, otec neni proti tam s tebou chodit - doporucil bych pokracovat.
V SP setrvat a nedelat zadne pokusy o zruseni - to by otce opravnene rozzlobilo, a oplacel by ti take zlem.
Detem neustupovat - musi vedet ze stridani funguje a vyjimky neexistuji - teprve potom muzete delat vyjimky, ale z nejakeho duvodu, ne protoze "ja nechci".
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod holkahnědooká » 08 srp 2017 17:46

Děkuji za odpověď.
Ano, SP byla dohodou, návrh jsem udělala já (přizpůsobila jsem to své práci, pracuju ve školství na poloviční úvazek a chodím do práce různé dny) a on s tím souhlasil. Jenže pak začal tvrdit, že se mi přizpůsobil, vnitřně s tímto mým návrhem nesouhlasil a uspěchal to kvůli tomu, že se se mnou potřeboval rychle rozvést, protože kupoval pozemek na stavbu domu. Když mu řeknu ať udělá tedy nějaký návrh jak by to vyhovovalo jemu, tak to už bohužel není schopný. Dělám všechno jen já špatně podle něj, ale on s ničím nepříjde. Řekla jsem mu, že není problém z mé strany to změnit (změnila se situace, ten mladší začne chodit do školky, takže už ty dny nepotřebuji přizpůsobit mojí práci.

Na OSPOD jsem volala já, z toho důvodu, že mi nedával děti, nebo si pro ně naopak nepřijel když měl, z čehož jsem měla problémy, protože jsem musela do práce v den, kdy měl mít děti on. Starší ve školce, to je oky, ale mladší ještě do školky nechodil v té době, takže s ním musel někdo být i dopoledne.

Ano přesně tak, já jsem s tím smířená, jak píšete, beru to pro děti jako plus, že jsou stejnou dobu s mámou jako s tátou.

V poradně jsme měli zatím jednu schůzku, právě na doporučení paní z OSPODu, museli jsme tam jít, aby se to někam posunulo, já jsem tam objednala sebe i exmanžela, zatím na té první schůzce jsme se jen poznávali. Příště už jdeme každý zvlášť.

Ano, já právě chci pokračovat ve SP, i kvůli moji práci, kvůli penězům na živobytí, můj exmanžel je totiž držgrešle a jeho alimenty by nám předpokládám moc nestačili. Podniká totiž na černo a přiznává minimálně příjmů.

Děkuji moc za rady, také si myslím, že jen proto že dítě nechce, tak se mu nemuže ustoupit. Jenže on mi pořád říká že nemá to srdce ho dát ke mně, když nechce. A že si ho musím získat srdcem. Jenže problém je v tom, že je naočkovaný od otce.
holkahnědooká
Nováček fóra

Příspěvekod tulen2 » 08 srp 2017 18:34

holkahnědooká píše:..že nemá to srdce ho dát ke mně, když nechce. A že si ho musím získat srdcem..

Kecy v kleci, pokud se k predani deti oba rodice nepristoupi jasne a nekompromisne, je to vzdy problem. Pokud dite musi prerusit cinnost co je mu prijemna, zadne "ziskat srdcem" fungovat nemuze. (maly povzdech - cim to je ze presne tyhle cancy casto ospody matkam zerou). Lekem na tohle je predavani neutralni - rano jeden rodic vezme do skolky/skoly, druhy vyzvedne. To je i lekem na neprevzeti deti - kdyz je nevyzvedne, je to jeho problem, je doba jeho pece, at si honi jeho.

holkahnědooká píše:Jenže pak začal tvrdit, že se mi přizpůsobil, vnitřně s tímto mým návrhem nesouhlasil

A jak by si usporadani predstavoval on? Deti v jeho peci a ty vikend za 14? To ale moc nekoresponduje s tim ye jak pises si je nekdy nevyzvedne...

A jak stridate? 7/7, nebo nejak silene rozkouskovane? Jestli se situace v poradne neuklidni a nevyjasni (meli byste asi chodit spis dohromady, sezeni zvlast vyjimecne), doporucil bych podani na soud, chtit zachovat SP ale ujasnit predavani, tak aby bylo neutralni, jak pisu (mnozi psychologove i soudci tvrdi, ze to nejde, ze musi rodice mezi sebou - jde to a mozne to je, v pripadech konfliktnich predavani je to naopak vhodnejsi, vede ke zklidneni).
A zatim, nez k nejake shode a zklidneni dospejete, presne dodrzovat to co stoji ve stavajicim rozsudku.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod holkahnědooká » 09 srp 2017 13:01

Přesně jak píšete, já jsem k SP přistoupila přísně a nekompromisně, což je mi i otcem někdy vyčítáno, že nechci být s dětima víc než musím, že nejsem matka, že každá matka chce být s dětima co nejvíce. Řekla jsem mu, pokud s dětima nechce být, vezmu si je do výhradní péče. To taky nechce, prostě můj exmanžel je věčně nespokojený člověk, nic mu nevyhovuje ale svůj vlastní návrh není schopen říct.

SP máme právě že hodně divokou - různé dny a ještě trochu jinak sudý a lichý týden, víkendy se střídáme.
Naštěstí bydlíme v jedné vesnici, což to trochu ulehčuje (asi).

Ano také mě to už napadlo, napíšu na soud, že otec nedodržuje stanové dny a časy. Jak ho soud může donutit, aby v tu a tu hodinu pro kluky přijel? Nevo naopak aby mi je dal?

Včerejší případ předávání: ex chtěl předávku na hřištátku, s čímž jsem teda souhlasila, ale možná to byla chyba. Vysvětlila jsem jim, že půjdou teď se mnou domů, budeme spolu 2 krát spinkat, že si budem spolu hrát atd. Mladší je OK, ale starší syn (5 let) se zeptal táty: Tati, nepůjdu s mámou? Už jen ta otázka mě přijde divná, otec ho musí očkovat (mám i důkazy, slyšela jsem to na vlastní uši, jak už jsem psala výše). A otec na tu otázku nereaguje, tak mu povídám, ať mu to vysvětlí a řekne, že teď s mámou půjde. Otec nic. Nereaguje, neodpovídá mu. A pak řekne po chvíli: Ty půjdeš asi se mnou předpokládám že.... V té chvíli už zuřím, protože mu neřekl ani slovo o tom, že by měl jít ke mně, nevysvětluje mu to. Otec mi teda tvrdí, že mu to říkal předtím a že nechtěl za mnou, ale nechápu tedy proč to neřekne i v tu chvíli, kdy tam jsem už já a čekám. Chlap na přesdržku. No a vzal ho za ruku a šli.... Měla jsem ho vzít násilím? Strčit do auta ikdyby brečel?
Později mi došlo proč chce na hřištátku, aby to všechno neslyšeli a neviděli jeho příbutní u něj doma. Aby neslyšeli, že mu to zas absolutně nevysvětlil. Co dělat, jak se bránit?
holkahnědooká
Nováček fóra

Příspěvekod forU » 09 srp 2017 13:24

Takže zkuste změnit předávání tak, že rodič vždy dovede děti tomu druhému. Předávání si nahrávejte na diktafon, klidně skrytě, v případě problematických předání pak lze použít. Pokud nedodržuje rozsudek, lze se bránit návrhem na výkon rozhodnutí, kdy by mohl dostat pokutu, kterou pak lze čerpat na potřeby dětí, takže je to taková refundace péče navíc.
Předání dětí v takovém vztahu by mělo být co nejrychlejší nebo přes třetí osobu (škola, babička apod). Je potřeba nedávat najevo, že vás to štve, protože to je jen důvod, proč se chlap bude chovat právě tak, aby naštval. Je povinnost předat, takže v případě komplikací je potřeba jej na to upozornit, že on je povinen předat, nechť tedy tak učiní.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 09 srp 2017 15:57

holkahnědooká píše:Ano také mě to už napadlo, napíšu na soud, že otec nedodržuje stanové dny a časy. Jak ho soud může donutit, aby v tu a tu hodinu pro kluky přijel? Nevo naopak aby mi je dal?

Nyni mate pred sebou poradnu. Tak se uklidni, nikam nepis, a dej tomu sanci domluvit se v poradne. Zakladem pro domluvu bych bral 100% dodrzovani rozsudku - tak, ze nebude existovat neco jako "tak ty k mamce/tatkovi ted nechces? Tak nemusis, pojd se mnou. Presne dodrzovat casy i mista predani podle rozsudku, nebo si domluvit jine, ale stale. Samozrejme ze zmena mozna je - ale musi s ni vzdy souhlasit oba. Pokud jeden nesouhlasi, ma jasne pravo rict nezlob se, ne, radeji to udelame tak jako vzdy, jako to je v rozsudku, a ten druhy povinnost to dodrzet.

Pul roku od rozsudku neni moc dlouho, a deti jsou male. vse se zmeni az bude skolka a budou mit i ony jasny rezim. Pokud se vam do te doby nepovede to uklidnit a domluvit, dal bych podani na soud na zmenu na 7/7, at to maji pravidelne, a predavani napr v patek ve 3 "pres skolku". Oduvodnene pocatkem dochazky do skolky, starsim vekem, a problem s funkcnosti dosavadniho "modelu".

holkahnědooká píše:se zeptal táty: Tati, nepůjdu s mámou? ...A otec na tu otázku nereaguje, tak mu povídám, ať mu to vysvětlí a řekne, že teď s mámou půjde. Otec nic. Nereaguje, neodpovídá ...

Nerozumim proc ale nereagujes ty, proc hned jasne nereknes Ano, ted jdes se mnou, tak to mame rozdelene. Proc ho jen tak nechas odejit? A pak doma mu vysvetlis "pravidla hry" a budes je obcas opakovat a vyzadovat dodrzovani ... Vysvetlis i ze vyjimka mozna je, ale po predchozi domluve.
.. a ano, je nutne ho strcit do auta i kdyby brecel. Ukazat i otci, i jemu, ze pravidla plati. Neboj, za pul hodiny nebude po breku ani pamatky. Take jsem cpal do auta :).

Tohle vsechno je nutne v poradne probrat, a pravidla tam domluvena dodrzovat.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 09 srp 2017 15:59

holkahnědooká píše:Ano také mě to už napadlo, napíšu na soud, že otec nedodržuje stanové dny a časy. Jak ho soud může donutit, aby v tu a tu hodinu pro kluky přijel? Nevo naopak aby mi je dal?

Nyni mate pred sebou poradnu. Tak se uklidni, nikam nepis, a dej tomu sanci domluvit se v poradne. Zakladem pro domluvu bych bral 100% dodrzovani rozsudku - tak, ze nebude existovat neco jako "tak ty k mamce/tatkovi ted nechces? Tak nemusis, pojd se mnou. Presne dodrzovat casy i mista predani podle rozsudku, nebo si domluvit jine, ale stale. Samozrejme ze zmena mozna je - ale musi s ni vzdy souhlasit oba. Pokud jeden nesouhlasi, ma jasne pravo rict nezlob se, ne, radeji to udelame tak jako vzdy, jako to je v rozsudku, a ten druhy povinnost to dodrzet. Tady je pro oba dulezite vedomi, ze kdyz vstric nevyjdu - muze se mi to vratit a asi i vrati az budu potrebovat ja. Proto ani jeden nebude casem zmeny zneuzivat jen tak, ale jen kdyz opravdu potrebuje.

Pul roku od rozsudku neni moc dlouho, a deti jsou male. vse se zmeni az bude skolka a budou mit i ony jasny rezim. Pokud se vam do te doby nepovede to uklidnit a domluvit, dal bych podani na soud na zmenu na 7/7, at to maji pravidelne, a predavani napr v patek ve 3 "pres skolku". Oduvodnene pocatkem dochazky do skolky, starsim vekem, a problem s funkcnosti dosavadniho "modelu".

holkahnědooká píše:se zeptal táty: Tati, nepůjdu s mámou? ...A otec na tu otázku nereaguje, tak mu povídám, ať mu to vysvětlí a řekne, že teď s mámou půjde. Otec nic. Nereaguje, neodpovídá ...

Nerozumim proc ale nereagujes ty, proc hned jasne nereknes Ano, ted jdes se mnou, tak to mame rozdelene. Proc ho jen tak nechas odejit? A pak doma mu vysvetlis "pravidla hry" a budes je obcas opakovat a vyzadovat dodrzovani ... Vysvetlis i ze vyjimka mozna je, ale po predchozi domluve.
.. a ano, je nutne ho strcit do auta i kdyby brecel. Ukazat i otci, i jemu, ze pravidla plati. Neboj, za pul hodiny nebude po breku ani pamatky. Take jsem cpal do auta :).

Tohle vsechno je nutne v poradne probrat, a pravidla tam domluvena dodrzovat.
tulen2
Stálice fóra

Zpět na Fungování střídavé péče