Co bude pro dítě nejlepší?

Rikitan
Uživatel(ka) fóra

Co bude pro dítě nejlepší?

Příspěvek od Rikitan » 28 srp 2017 10:59

Syn 12 let ve výlučné péči matky. Ta to zřejmě pomalu přestává zvládat. Syn si na ní trvale stěžuje /a myslím že většinou oprávněně /. Nyní matka s ním navštívila psycho poradnu, která pozvala i mě a dohodli jsme se, že to syn na měsíc zkusí u mě.
JENŽE : pracuji na nepřetržitý a nepravidelný provoz, takže během 11 dní spím 1x mimo domov, 2x přijdu o půlnoci a 3x vstávám hodně brzy ráno.
V současné době je u mě dospělá dcera, která mi pomůže, ale za měsíc tu nebude.
Otázka: Svěřil by mi soud syna za těchto podmínek? Nebo dala by se alespoň dohodnout střídavka?
Syn chce jít ke mně. S tím problém není. Peněz je taky dost. I místo v bytě.
Otec dvou dospělých dětí a jednoho menšího syna /2005 /

tulen2
Stálice fóra

Re: Co bude pro dítě nejlepší?

Příspěvek od tulen2 » 28 srp 2017 17:47

Rikitan píše:... Nyní matka s ním navštívila psycho poradnu, která pozvala i mě a dohodli jsme se, že to syn na měsíc zkusí u mě....
... Svěřil by mi soud syna za těchto podmínek?... Nebo dala by se alespoň dohodnout střídavka? ...
No a proc jste rovnou SP v te poradne nedomluvili? Nemyslim ze by byl dobry napad jit do druheho extreme, vyrazne omezit peci matky.

Nemyslim, ze by soud sveril dite tobe, pokud matka nebude souhlasit. Proc bys to take mel chtit? Ano, pokud chce syn, sance na SP je velika. Jenomze vas muze cekat vlekly a narocny soud (I financne), kdyz matka nebude souhlasit. Bylo by proto dobre v poradne to s ni domluvit a soud pouze nechat schvalit dohodu.

A o co vlastne jde? Pokud matka je ochotna nechavat syna u tebe dele (dokonce vyrazne dele nez u ni), moc bych do toho nestoural, aby to neomezila. Pak uz vidim jako uskali pouze vyzivne, co platis jen ty matce. Tam si myslim ze by to take slo domluvit v poradne a mimosoudne. Ty bys ho dal posilal, a ona posilala naopak tobe na ucet domluvenou castku ktera bude reflektovat fakticky stav pece. Mela by po porade s pravnikem souhlasit - bude to pro ni I pro tebe levnejsi nez vlekly soud o SP a urcovani vyzivneho. Jde koneckoncu jen o 6 let.

Rikitan
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Rikitan » 28 srp 2017 19:40

To navrhla paní v poradně ať si ho na měsíc vezmu. Myslím, že jde matce o to, aby synovi spadly růžové brýle a já se mu zprotivil. Jenže to se nestane.
Proč jsem nechtěl SP už u soudu? Syn byl malý a nechávat ho samotného doma nebylo možné.
Bohužel nic mimosoudně nechci. Matce nevěřím.
Jedno dítě už kdysi od ní odešlo /to nebylo moje/. Ona opravdu vychovávat neumí.
Uvidím co bude po tom měsíci.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 28 srp 2017 20:11

Rikitan píše: Bohužel nic mimosoudně nechci. Matce nevěřím.....
Pokud uzavrete dohody mimosoudni, pisemne, a budete v podstate SP praktikovat, nasledne schvaleni soudem bude o dost snazsi. Matku nevydesis soudem hned, nezacne se cukat a cas opet omezovat, budes mit dostatek casu na dite a jeho vychovu. Navic proc stridani neudelat tak, aby to bzlo sladene i s tvoji praci, aby dny kdy nemuzes byl u matky? Prece je blbost najednou z extremu (temer vsechen cas s matkou) vlitnout do extremu druheho - to fungovat opravdu nemuze, zvlast na pocatku puberty. Az se neco synovi libit nebude, tak zas rekne cau, ja ted jdu k mame? A u mamy za par dni totez?

Rikitan
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Rikitan » 28 srp 2017 21:11

O syna se starám hodně. Bydlí 200 m ode mne. Bohužel je to naprosto neorganizované. Takže žádný extrém. Matka je docela nalomená ke změně. Myslím že má chlapa, co ji s dítětem nechce. Jen prostě nevím jestli jít do SP nebo rovnou do výlučné péče. Asi to nechám na synovi co by bral radši.

Rikitan
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Rikitan » 03 zář 2017 15:55

Tak syn chce výlučnou péči a já už taky. S ex se nedá v podstatě na ničem domluvit. Byla by to hrůza. Tak nám držte palce.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 04 zář 2017 08:27

Rikitan píše:...Asi to nechám na synovi co by bral radši...
Tohle v zadnem pripade neni vec, co by si mely ROZHODOVAT deti. Nemyslim, ze delas dobre. Argumentujes uplne stejne, jako bezne matky, co nechtji, aby se otec staral.

- dite to tak chce
- neni s nim na nicem domluva (radeji budu vse rozhodovat a ridit ja)

Navic pokud matka bude proti ...
- nebudes to mit snadne toho soudne dosahnout
- zpusobis dalsi vyostreni konfliktu s nedobrym dopadem na dite, domluva na cemkoli bude jeste horsi.

Rikitan
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Rikitan » 04 zář 2017 10:19

Už jsem v roce 2000 v podobné pozici byl a zvládl jsem to. Dostal jsem dceru a dnes je v pohodě a nedá na mě dopustit. A to měla ex advokátku, kdežto já byl sám. Děti musí vědět co chtějí a pak se to dá udělat. Nehodlám je tahat k sobě, pokud jim bude u mámy lépe. Proto tohle nechávám na nich.
Není moje vina, že se s ní nemohu dohodnout. Psycholožka dala určité mantinely a pravidla jak to dělat, ale ona nic nedodržuje.
Velká výhoda je, že bydlíme opravdu blízko, takže syn se může stavit kdykoli i bez posvěcení matky. Tím pádem se to moc vyostřit nemůže.
Nechci vše rozhodovat bez matky, ale musí fungovat určitá pravidla.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 04 zář 2017 11:23

Rikitan píše:... Děti musí vědět co chtějí...

Tohle spojeni je tak trochu oxymoron. Porad jsem presvedceny, ze chtit po diteti aby si vybiralo mama NEBO tata je zverstvo. Vubec rozhodovat, jestli je u mamy NEBO u taty lepe. Mama je mama, tata tata, a dite potrebuje oba, dostatecny kontakt s obema.
Rikitan píše:...Není moje vina, že se s ní nemohu dohodnout....
Myslis ze tohle ty matky co deti nechteji nechat i s otcem take nerikaji? Dohodnout se neznamena aby to udelala jak chces ty, nebo jak chce dite. Pokud svoji peci chces abys mohl dupnout a rict ted to bude tak jak chci, protoze u tebe ma byt az za dva tydny o vikendu, je to spatne.

Rikitan píše:...Velká výhoda je, že bydlíme opravdu blízko, takže syn se může stavit kdykoli i bez posvěcení matky...
Tak dulezita otazka - proc tedy trvas na soudne urcene tvoji peci, kdyz se muze stavit kdykoli? Co od toho ocekavas, jaka "pravidla" zacnou platit, co najednou budes moci dohodnout, co driv neslo?
Rikitan píše:..Tím pádem se to moc vyostřit nemůže. ...
Ale muze. To, ze ty za nevyostreni budes pokladat to, ze najednou budes moci dupnout a rozhodnout z pozice "vlastnika casu" neznamena, ze k vyostreni nedojde. Nemusi poskodit tebe - ty budes najednou rozkazovat a uzivat si to. Muze poskodit "jen" vztah matky k tobe, ditete k ni a ji k diteti.

Rikitan
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Rikitan » 04 zář 2017 11:43

Ad1 ..jasně že chtít po dítěti, aby si vybralo mámu nebo tátu je zvěrstvo. Jenže když ti dva nedokáží žít spolu, musí se o něj starat jen jeden, nebo střídavě oba. Dětská duše je opravdu křehká a je lepší když se to nechá na ní, než něco dítěti rozkazovat. Každému dítěti je vždy jeden rodič bližší. A já rozhodně nejsem ten, kdo chce dítě vlastnit a zakazovat mu styk s matkou. Opačně to tak bohužel není. Proto je lepší, když tak trošku budu rozhodovat já.

Ad2..Je mi jedno co říkají matky. Já svoje dítě miluju a naschvály nedělám.

Ad3..Co očekávám od svěření do péče? Hodně. Syn je ve zlomovém období. Přechod z prvního na druhý stupeň ZŠ. Dohled nad učením, dbaní nad pořádkem, pomoc v domácnosti, správná a dostatečná výživa, projevy lásky. To vše mu doma chybí...bohužel.

Ad4.. Nejsem despota abych rozhodoval z pozice síly, ublíženosti či nadřazenosti. Na všem se dá dohodnout a pokud druhý nechce, jeho chyba. Takhle bohužel nemám žádná práva. Jen povinnost platit.

Odpovědět