střídavka na 50km - dvě školky, ale bez kroužků

střídavka na 50km - dvě školky, ale bez kroužků

Příspěvekod Iva » 09 zář 2017 15:17

je tu někdo kdo střídá na větší vzdálenost a má dvě školky ? A co potom dvě školy ? Do kroužků nemůže chodit, protože se střídá po týdnu . Do školky chodí a těší se u matky, je to "její" školka a o té školce u otce kde je přihlášená vůbec nemluví a ani neví kde je. Jak v tomto případě nejlépe zrušit střídavku? Otce by viděla pokud by měl zájem v rozšířeném kontaktu. Má někdo zkušenosti ?
Iva
Nováček fóra

Re: střídavka na 50km - dvě školky, ale bez kroužků

Příspěvekod tulen2 » 10 zář 2017 11:49

Iva píše:...o té školce u otce kde je přihlášená vůbec nemluví a ani neví kde je. .... Otce by viděla pokud by měl zájem v rozšířeném kontaktu. ..

To uz tak byva, ze dite, kde jsou mezi rodici spory, o tom co zaziva u druheho rodice moc nemluvi. Je dost mozne, ze u otce naopak mluvi o "jeji" skolce u nej.
Ze otec zajem ma, je videt z toho, ze dokazal ziskat sp. Predpokladam, ze to dohodou nebylo?
Nejsem moc velkym priznivcem dvou skol - tady by meli rodice byt soudni, a vymyslet takove reseni (prestehovat se) aby skola mohla byt jedna. Nicmene je mozne fungovat i se dvema - jen to vsechny, vcetne ditete, stoji vic usili. Jako klicove v tomhle bych videl kde byla puvodni domacnost - tp misto by melo byt pokracovatelem skoly ditete, a ten rodic co se odstehoval dal, by se mel pristehovat bliz.
Rusit SP a vyrazne omezovat peci jednoho rodice je ale podle me horsi, nez dve skoly.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Pavel Soukup » 01 pro 2017 16:23

Iva píše:je tu někdo kdo střídá na větší vzdálenost a má dvě školky ? A co potom dvě školy ? Do kroužků nemůže chodit, protože se střídá po týdnu . Do školky chodí a těší se u matky, je to "její" školka a o té školce u otce kde je přihlášená vůbec nemluví a ani neví kde je. Jak v tomto případě nejlépe zrušit střídavku? Otce by viděla pokud by měl zájem v rozšířeném kontaktu. Má někdo zkušenosti ?

Ahoj Ivo,
ano, střídám na větší vzdálenost také po týdnu. Dcera chodí do dvou MŠ a se mnou chodí i do tří kroužků. Prvně by sis měla uvědomit, co pro Tebe dcera vlastně znamená. Zda ji skutečně nesobecky miluješ a záleží ti na ni. Pokud ano, měla bys respektovat, že pro tvou dceru jsou nejdůležitější na světě její rodiče otec i matka. Že Ty, jako věci neznalá osoba jí nikdy nedokážeš nabídnout to, co jí do života může dát otec (pokud o ní stojí) a vzhledem k tomu, že o ní stojí, tak by ses měla hodně rychle srovnat se svým egem, protože tímto jednáním škodíš vlastní dceři.
Pavel Soukup
Stálice fóra

Příspěvekod pepakutil » 06 pro 2017 23:34

Dobrý večer,mám velké zkušenosti se střídavou péčí po 14 dnech.Dcery 6 a 3 roky a funguvalo to 2 roky až ted je soud přiřknul matce do výlučné péče z důvodu psychologického posudku.Dcery jsou na sebe velice vázány a střídavou péči nedoporučují.Vzdálenost mezi náma je 25 km.Jsem velice zklamán z tohoto rozhodnutí.
pepakutil
Nováček fóra

Příspěvekod Hugo76 » 07 pro 2017 04:46

pepakutil píše:Dobrý večer,mám velké zkušenosti se střídavou péčí po 14 dnech.Dcery 6 a 3 roky a funguvalo to 2 roky až ted je soud přiřknul matce do výlučné péče z důvodu psychologického posudku.Dcery jsou na sebe velice vázány a střídavou péči nedoporučují.Vzdálenost mezi náma je 25 km.Jsem velice zklamán z tohoto rozhodnutí.

Bylo by více informací? Druhé dceři jsou teď 3, střídali jste od roku?
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvekod PabloRadegast » 07 pro 2017 11:09

Hugo76 píše:
pepakutil píše:Dobrý večer,mám velké zkušenosti se střídavou péčí po 14 dnech.Dcery 6 a 3 roky a funguvalo to 2 roky až ted je soud přiřknul matce do výlučné péče z důvodu psychologického posudku.Dcery jsou na sebe velice vázány a střídavou péči nedoporučují.Vzdálenost mezi náma je 25 km.Jsem velice zklamán z tohoto rozhodnutí.

Bylo by více informací? Druhé dceři jsou teď 3, střídali jste od roku?

Taky bych se připojil s prosbou o více detailů. Já mám střídavku přes 9 měsíců a předtím jsme střídali už 12 měsíců a ze strany bývalé manželky narážím stále na nevstřícnost a snahu střídavku zrušit. Tento týden jsem se vypravil na OSPOD jenom ze zvědavosti nakouknout do spisu a nestačil jsem se divit, kolik mailu plných lží, špíny, výmyslů, žalování apod. na mě bejvalka od soudu na OSPOD napsala. Cílem je mě zobrazit jako nezodpovědného rodiče a prohlásit, že střídavá péče nefunguje.
Měl jsem za to, že když střídavá péče funguje takto dlouho, tak pokud se nic neposere, dětem to vyhovuje, ve škole a školce s tím nemají problém a děti samy říkají, že to tak chtějí, tak nikdo (matka, OSPOD či soud) toto nemůže změnit, ale je vidět, že se musím stále učit.
PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod dalik16 » 07 pro 2017 12:35

I u probíhající střídavky je potřeba občas zaběhnout do spisu OSPOD a kontrolovat to. Pokud je matka konfliktní a bojuje proti střídavce, tak si bude neustále vymýšlet, lhát a zaplavovat s tím okolí.
Otec na to může reagovat v klidu, stačí stručné protivyjádření do spisu OSPOD. Prohodit s OSPODačkama pár vět, uklidnit to. Matka se pak svým hereckým výkonem odrovná sama.
dalik16
Stálice fóra

Příspěvekod pepakutil » 07 pro 2017 23:26

Rád odpovím na více detailů,není problém.Co se týče OSPODu tak to je velice špatná zkušenost a hlavně pořád upřednostnují matku i když otec zvládá péči lépe.Chodil jsem do práce a matka byla na MD a brala celí příspěvek a ještě ji musím doplácet peníze.CHci podat odvolání proti rozsudku.
pepakutil
Nováček fóra

Příspěvekod katka1 » 29 bře 2018 08:49

Iva píše:je tu někdo kdo střídá na větší vzdálenost a má dvě školky ? A co potom dvě školy ? Do kroužků nemůže chodit, protože se střídá po týdnu . Do školky chodí a těší se u matky, je to "její" školka a o té školce u otce kde je přihlášená vůbec nemluví a ani neví kde je. Jak v tomto případě nejlépe zrušit střídavku? Otce by viděla pokud by měl zájem v rozšířeném kontaktu. Má někdo zkušenosti ?

ahoj, kamarád má SP vydřenou, děti se střídají 7/7, matka se odstěhovala 40km, mají jednu školku i školu, prostě zůstali tam kde už chodili, že se matka rozhodla odstěhovat 40km daleko je její rozhodnutí, takže proč 2 školy a školky? proč rušít SP? Ona prostě dojíždí každý den do školy (ted už jsou oba ve škole) a odpo zase zpátky, do kroužků chodí kluci jen u táty, protože by to bylo hrozně dlouho než by dojeli...občas sice řeknou, že by tam chtěli chodit i v týdnu u mámy, ale prozatím to není taková tragedie a mají i kroužky, ty děti nemůžou za to, že se máma zamilovala a rozhodla jít za hlasem svého srdce o 40 km dál? tak se musí MÁMA přizpůsobit prostě jim a hotovo, tak bude dojíždět, její věc, proč by se musely přizpůsobit děti?????

po rozchodu jsem bydlela 12,5km od ex...přesto starší syn chodil do stejné školy a mladší do stejné školky, prostě jsem je vozila...tam a zpátky jako pakoši s přítelem 50km denně ( ráno do školky a pak zpátky do práce, odpo totéž)...do školy jsme se dohodli, že bude chodit taky do stejného místa jako starší...a tak jsme se prostě přestěhovali my!! a kluci to mají do školy od nás jen o 2km dál jen od ex...1 zastávku navíc...přítel se přestěhoval o 40km dál než bydlel původně bydlel protože nás miluje všechny i moje děti a tak prostě dojíždí z okresu do okresu za prací, přítelkyně ex totéž...chodila málem pěšky do práce, teď jezdí 40min autem, přestěhovala se ona.....NAŠE děti si rozvod nevybraly, ani dvě školky, 2 školy atd...takže my si vybrali rozvod,my se přizpůsobujeme...
katka1
Uživatel(ka) fóra

Zpět na Fungování střídavé péče