Absence v ZŠ

Odpovědět
dalik16
Stálice fóra

Absence v ZŠ

Příspěvek od dalik16 » 02 lis 2017 12:28

V probíhající střídavé péči po týdnu se stává, že matka velmi často ve svých týdnech jezdí s dětmi na prodloužené víkendy a děti mají pravidelné absence v ZŠ v pátek, někdy i čtvrtek či středu. Jedno z dětí má potíže se soustředěním, diagnostikována lehká porucha, nic vážného. Nebudu to rozebírat více, není to podstatné.
Podstatné je to, že absence v ZŠ dítěti rozhodně neprospívá. Dohání potom učivo ve stresu. Vypadává ze školního rytmu. Má horší známky, ale zas ne tak výrazně a těžko bych prokázal souvislost. S matkou není řeč, víkendy bere jako svou ukázku světu, jak je vyjímečná.
Zatím to beru tak, že když je jeden rodič blb, bohužel má právo škodit i dítěti a já to musím jako druhý rodič tolerovat, pokud to nepřekročí únosnou míru.
Je nějaká možnost, jak se absencím bránit?

tulen2
Stálice fóra

Re: Absence v ZŠ

Příspěvek od tulen2 » 02 lis 2017 12:46

A kolik je detem? Ja bych se s tim proste smiril,a venoval se s detmi uceni o ten kousicek vic. Myslim si, ze i dalsi zazitky s rodicem jsou pro dite dulezite. Tak pokud by to nemelo tak negativni vliv, ze by protestovala skola, bral bych to jako jeji pravo rozhodovat o vychove deti. Ono koneckoncu by ta skola opravdu protestovala, a deti odmitala omlouvat, pokud by to presahovalo nejakou rozumnou mez a melo vyraznejsi vliv na prospech/chovani deti.
Urcite se najde neco, co zas straslive vadi matce, ze s detmi delas/nedelas ty.
Trochu respektu.

VladimirZlamalik
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od VladimirZlamalik » 02 lis 2017 14:33

Tak můžete jít na rodičák, nebo za ředitelkou a dotázat se, jestli s tím má škola problém, nebo ne. Jestli ovšem máte SP proti vůli matky a tohle je jediný problém, co byste s bývalou manželkou měl mít, tak spíš skákejte radostí metr nad podlahu.

dalik16
Stálice fóra

Příspěvek od dalik16 » 02 lis 2017 15:52

Střídavka proti vůli matky, a to dost zásadně. Matka používala všechny prostředky včetně manipulací dětí, křivých posudků, lží, trestních oznámení z DN, zakrývání příjmů apod. Takže ano, teď řeším jen relativní detaily.
Pokud jsem se něco během opatrovnických soudů poučil, tak je to předcházení problémům včas. Jestliže by dítě mělo zhoršený prospěch a škola to začala řešit, budou na vině oba rodiče nerozdílně a bude s tím zase spousta práce a běhání po sociálce. K čemu mi bude říkat, že já s těmi absencemi nesouhlasil? Je potřeba vzniklý problém řešit a nehledat viníka.
Proto se zde ptám na zkušenosti ostatních. Nevadí mi občasné absence. Vadí mi, že toho je moc a já vidím, jak to spěje k průšvihu.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 02 lis 2017 20:28

Pravidlo c. 1 je, ze kdyz stridavka existuje, nestoura se do toho :).
"zhorseny prospech" (sam pises, ze neni nijak vyrazne) skola neresi. To je kompetence rodicu. Resila by pripadne jen rychly vyrazne zhorseny prospech, nebo vyrazne kazenske problemy.
Na me to proste pusobi jako ze zasahujes do neceho, do ceho ti zasahovat uplne neprislusi, neco podobneho, jako kdyz matky pisou sahodlouhe dopisy na ospod, ze dite prijelo od tatinka prilis unavene, protoze byli na celodennich zavodech ... Ze proste chces odsouhlasit, ze je spatne ze je matka bere ze skoly a ma s nimi i jine aktivity. Ja to jako spatne nevidim, pokud se to vyrazne neprojevi na zvladani skoly. A asi ani matka nechce aby skolu deti nezvladaly, ne? Jako vic spatne pro deti vidim ne to, ze se to deje, ale to, jestli vidi tvuj nesouhlas, a tve svadeni pripadnych skolnich problemu na tyto "vylety".

dalik16
Stálice fóra

Příspěvek od dalik16 » 03 lis 2017 17:08

Pánové, máte v něčem pravdu, ale podstatu otázky obcházíte.
1. "buď rád, že máš střídavku a nerýpej do toho" - pokud si vysoudíte střídavku proti vůli matky, není to konec. Je to začátek toho, že musíte udržovat funkční a poklidný průběh. Hysterická matka jakýkoliv problém vydává jako ukázku "jak ta střídavka nefunguje". Proto se musím s předstihem zabývat tímto zdánlivě malicherným dotazem. Jakmile to bude řešit škola nebo sociálka, je už pozdě.
2. Trochu spekulujete, že chci matce kazit víkendy s dětmi - to ani náhodou. Pokud se zabývám matkou, tak jen proto, abych děti od ní dostal v pohodě a zase je tam v pohodě předal. Prostě dobré prostředí pro děti je na pvním místě.
3. "matka nechce, aby děti školu nezvládaly" - to je opět vaše spekulace. Jak jsem napsal výše, matka bojuje proti střídavce a konflikty považuje za přínosné. Kdybyste věděli, k čemu všemu zneužívala děti proti otci, tak byste pochopili. Naštěstí si tím popudila děti proti sobě a to je to, co ji dnes brzdí v kreativitě.
4. Napravovat a motivovat - v tomto souhlasím. S dětmi doháním učivo, dělám s nimi úkoly, neházím na nikoho vinu.

Rikitan
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Rikitan » 03 lis 2017 22:51

V celku dobré. Jen to poslední...ano, neházet na nikoho vinu, ale otevírat dětem oči.
Musíš se víc učit, protože jezdíš na víkendy atd. Ne že za to může matka, ale aby to dítě pochopilo kde je problém a čí je to vlastně vina.
Otec dvou dospělých dětí a jednoho menšího syna /2005 /

Odpovědět