Daňová sleva na děti vs. výživné

Re: Daňová sleva na děti vs. výživné

Příspěvekod PabloRadegast » 12 pro 2017 17:11

VladimirZlamalik píše:Jen zopakuju, že jednou z podmínek uplatnění slevy na dani za dítě je žití ve společné domácnosti. Při SP je tedy nenapadnutelné si uplatňovat polovinu z roku a nemusíte se na ničem domlouvat s bývalou manželkou - pokuď s ní není žádná řeč. Naopak, jestliže má ona děti ve výhradní. Tak se může stát, že si i přes vaši ústní domluvu postěžuje na FU a pekne vám to i s pokutou dodaní. Co se týče staveního spoření, jde celkem spolehlivě, byť složitě, vytunelovat stavebko dětí i bez souhlasu druhého rodiče. Tuto medicínu jsem sám okusil.

Problém je ale v tom, že mzdová účetní požaduje potvrzení zaměstnavatele bývalé manželky (25 558 MFin 5558 vzor č. 1), že si daňovou slevu v daných měsících neuplatňuje a bez tohoto potvrzení vám neuzná nárok na daňovou slevu. Řešil jsem to loni, kdy si v té době ještě manželka chtěla uplatňovat slevu na dcery za celý rok a nechtěla přistoupit na to, že si budeme slevu uplatňovat každý půl roku. Nakonec na to přistoupila, ale nechtěla mi dát potvrzení požadované finančním úřadem, že mi dá jenom čestné prohlášení. To ale od roku 2015 nestačí. Nakonec jsem bejvalce řekl, že když mi to potvrzení od zaměstnavatele nedá, tak ho nedostane ani ona a zajdu si za její mzdovou účetní, abych ji informoval, že si nemůže bejvalka uplatnit slevy na děti v ročním zůčtování. Do 2 dnů jsem ho měl a mohl si v ročním zúčtování uplatnit slevu na 6 měsíců. Čekám, že mě to příští rok čeká zase.
PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Re: Daňová sleva na děti vs. výživné

Příspěvekod katka1 » 29 bře 2018 08:31

ahoj, a co se domluvit, že ty odpočty na děti budete posílat dětem na účty? Oba? je to pro vás likvidační poslat tu částku dětem a nenechávat si ji oba?...my po dohodě necháváme odpočty na děti do ročního z)účtování a pak je používáme třeba na dovolenou nebo tábory pro děti...nikdo z nás nemůže říct pak hele já ti na tábor nepřispěju, nemám, máš "jejich" peníze...jejich tábor, stavební spoření? prostě to použít pro děti
katka1
Uživatel(ka) fóra

Předchozí

Zpět na Fungování střídavé péče