Rodina proti mě díky lžím otce dětí..

Rodina proti mě díky lžím otce dětí..

Příspěvekod máma » 30 pro 2017 20:12

Zdravím vás, bojovníky za šťastné děti
Můj příběh by byl opravdu velmi velmi dlouhý a to střídavka "funguje" teprve rok..
v listopadu jsem se od ex odstěhovala, náš vztah byl dlouhodobě "mrtvý".. bez snahy obou to řešit, protože láska byla fuč..
tři děti v té době 3,5,7 let byly od počátku ve střídavce NE-NE.. ze začátku v pohodě, předání v klidu, komunikace v klidu.. na všem jsme se dokázali domluvit. Ale začátkem myslím první 2 měsíce. Při stěhování vyměnil v baráku zámky, takže mi balil věci sám a vozil před bytovku atd. a navíc, svou dokonalou přesvědčivostí ovlivnil mé rodiče, kteří mě z ničeho nic prohlásili za lehkou holku (údajně jsem měla dát každému) a získal si je tak na svoji stranu. Nikdy nepochopím co se musí stát, aby rodič nestál při svém dítěti. On jim za odměnu dával děti každý "svůj" víkend, neustále se navštěvovali... a samozřejmě o mě mluvili i před dětmi. Děti i rozvod jsme měli dohodou, zkrátka, vyhověla jsem mu ve vše co chtěl. Střídavka (nikdy se o děti nestaral, ale oni mu obě babičky vařili, prali...), majetek... vše. Odešla jsem s holým zadkem. Netrvalo dlouho a měla jsem přítele. On přítelkyni. Děti si začali často stěžovat že furt chodí k babičkám a s tátou nejsou apod. Nejdřív jsem myslela, že OSPOD hájí zájmy dětí. Jsem to ale blázen. Vysmáli se mi do očí, řeším podle nich přehnaně zbytečnosti. Prarodiče z mé strany se mě nikdy nezeptali, zda bych jim děti pujčila na víkend. Ani na hodinu.. nikdy neprojevili zájem. V září ale přišel dopis od soudu a požadovali v mých týdnech styk s dětmi. Pozor... v takovémto rozsahu - 2 víkendy v měsíci (v jednom celá sobota, v druhém od pátku do soboty). Soud proběhl a já navrhla jednu celou neděli za dva měsíce. OSPOD mě ale potopil a vyžadoval k tomu ještě jedno přenocování! (můj přítel má s OSPODem velké boje, takže se mi mstí kvůli němu). Nakonec tedy mají děti jednu neděli odpoledne a další měsíc od soboty do neděle. Nemusím vysvětlovat, že díky tomu se s dětmi otec vidí více než já, protože když děti jedou k nim, tak se vidí s tátou. Vánoce, prázdniny apod. jsme měli dohodou. ale asi takto.. první vánoce jsem měla děti pouze na štědrý den a otec až do nového roku. Letos to chtěl ale opět takto i přes to že jsme se měli střídat. Šla jsem s tím na soud a chtěla předběžné opatření, protože otec mi na svátky odmítl děti dát. Soud ale návrh neschválil a vlastně je v pořádku, že tři malé děti budou v rámci střídavé péče na štědrý den v 18h předány otci a ten mi je opět dá na silvestra v 18h. Nemusím vysvětlovat jak těžké pro mě letošní vánoce jsou. Jsem zoufalá, nikdy jsem se necítila tak sama. A přitom jsem zjistila že dva dny byly mé děti u prarodičů páč otec musel do práce. Otec mě neustále obviňuje že ovlivňuji děti. Že jim řikám že nesmí věřit nikomu jinému než mě, že jim říkám že nemají mít rádi babičky protože oni mě nemají rády, atd. Nikdy bych ale svým dětem neubližovala. Jsem jejich máma, já pro ně chci jen to nejlepší, i přes to že rodiče nežijí spolu. Otec už mi psal sms že na OSPODu mu řekli, že kvůli mě děti skončí u psychologa jak děti ovlivňuji. Dělá si všude takovou svou oporu, píše soudkyni, OSPODu, dětské lékařce, psychologovi našeho nejstaršího syna (to nařídil OSPOD a nijak mu nepomáhá, pouze diagnostikoval ADHD a poruchu pozornosti a už navrhoval psychiatra a léky) .. z mé rodiny jsou známý všude, na soudě atd. Ale nic mu nedokážu. O mě mluví se všema před dětmi, děti se mi strašně odcizují. Nejmladší dcera jako by mě vůbec nepotřebovala. Úplně se změnily a já to strašně špatně nesu. Chci podat na soud žádost, aby určili styk s dětmi i o svátcích a prázdninách protože se prostě nedohodneme. Bojím se ale že ze mě udělá blázna a špatnou matku a bude mě chtít - za pomoci mé rodiny co mě odsoudila, připravit o mé děti. Já už vážně nemůžu.. nechci se vzdát, jsou to moje děti a nedokážu si bez nich představit svůj život, oni mě přeci potřebují, ale já už nevím co mám dělat a jak se bránit.

Jedná se o OSPOD Plzeň sever a Soud též. Dohodu o střídavce schválila soudkyně Šašková, Předběžné opatření neschválila soudkyně Pendlová

Prosím poraďte, podpořte, uklidněte mě.. protože já se opravdu bojím že se mě pokusí připravit o děti. Jsem sama proti jeho a své rodině, když se domluví a udělají ze mě špatnou matku, tak jim to vyjde a moje děti budou rázem bez matky...
máma
Nováček fóra

Re: Rodina proti mě díky lžím otce dětí..

Příspěvekod forU » 31 pro 2017 12:30

Předně by to chtělo upustit emoce a zapojit více racionálního přístupu k věci.
Holky 7 a 9 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Re: Rodina proti mě díky lžím otce dětí..

Příspěvekod Kanón » 31 pro 2017 20:36

Ono je to těžké v tomto Vánočním čase se oprostit od emocí, každý člověk asi snáší odloučení od svých dětí jinak, někomu je to jedno, někdo má problém myslet na cokoli jiného, než na děti, které tu nejsou. U mě už je to skoro dva měsíce, co jsem podal odvolání proti PO a stále nemám nějaké rozhodnutí. Děti mi matka nechává každý druhý víkend a to je strašně málo. Naštěstí zatím nepozoruji nějaké odcizení z jejich strany a to mě trochu uklidňuje.
Přeji všem a hlavně všem dětem šťastný rok 2018.
Kanón
Uživatel(ka) fóra

Zpět na Fungování střídavé péče