Rada

Odpovědět
Janjanotka
Nováček fóra

Rada

Příspěvek od Janjanotka » 02 led 2018 16:51

Zdravím chci se zeptat zda me nekdo poradi,podal jsem zadost o stridavou peci k soudu,ted ma ex chce podepsat souhlas se stehovanim,zmenou skolky a nastupem do skoly coz bude u dcery az za dva roky nástup do školy,v minulosti jsem hi to podepsal protoze jednak jsem nechtel delat dusno jedna se o 10 km vzdálenosti,ted ma ex ale tvrdí ze to musi byt úředně overeny podpisy,ma otazka zni mam to podepsat na urade pred soudem o stridavou peci ci ne problem v tom nemám,ale bojim se aby me to treba neublížilo nejak u soudu

tulen2
Stálice fóra

Re: Rada

Příspěvek od tulen2 » 02 led 2018 18:46

Nejdulezitejsi vec je - jak se starate ted? Stridate +- vyrovnane, nebo ti deti pujcuje na vikend/14 a cekas na soud?

Janjanotka
Nováček fóra

Příspěvek od Janjanotka » 03 led 2018 00:19

No mam malou 10dni v mesici,sudy vikendy ja a v lichem tydnu streda a čtvrtek presneji ve stredu si malou vyzvednu ve školce,ctvrtek davam a vyzvedavam ve skolce ja a v patek rano davam do skolky soud nam to udelal tak abychom nemuseli mit nejake casy i vikend kdy je mala u mne tak ji ve skolce vyzvednu v patek a davam v pondeli do skolky v tom prvni soud byl dobry ze jsme nemuseli mit nejale casy takle to je super ale v posledni dobe ex dela same naschvály od te doby co zije s novým partnerem ke kteremu se odstehovala nastesti to je tech zminenych 10 kilometru dceri jsou ctyri a chce byt se mnou take myslim ze o ty ctyri dny v mesici by soud nemusel mit problem na stridavku hold matka je proti ale ja to nedelam pro sebe ale dceru abychom mohli byt co nejvice spolu

Janjanotka
Nováček fóra

Příspěvek od Janjanotka » 03 led 2018 00:22

Na soud čekám ale novy proces na muj navrh na stridavku,proto bych rad vedel zda to mam podepisovat ted nebo pak nemam problem to podepsat ale bojim se aby me to neuškodilo u stani soudniho jako ze jsem se dobrovolne vzdal

ota377
Stálice fóra

Příspěvek od ota377 » 03 led 2018 10:40

Pokud si chceš zvýšit své šance na střídavku, doporučuji jakkoliv přejít na jakýkoliv styk 50/50 už před soudem (znám případ, kde soud neuznal střídavou péči při formátu 15:13 s odůvodněním, že to není 50/50 :( ) - proto bych jakékoliv ústupky typu školy či trvalého pobytu nabízel jen za souhlas se střídavkou...
Pár drobných rad:
1) Nevystupuj tu pod svým jménem, bejvalky a ospod mají oči všude ;)
2) Zkus zvážit, zda při neprůchodnosti střídavky u bejvalky nepožadovat jako alternativu i tvou výhradní péči, soudy mají tendenci vyvažovat návrhy rodičů...
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 04 led 2018 10:12

Janjanotka píše:Zdravím chci se zeptat zda me nekdo poradi,podal jsem zadost o stridavou peci k soudu,ted ma ex chce podepsat souhlas se stehovanim,zmenou skolky a nastupem do skoly coz bude u dcery az za dva roky nástup do školy,v minulosti jsem hi to podepsal protoze jednak jsem nechtel delat dusno jedna se o 10 km vzdálenosti,ted ma ex ale tvrdí ze to musi byt úředně overeny podpisy,ma otazka zni mam to podepsat na urade pred soudem o stridavou peci ci ne problem v tom nemám,ale bojim se aby me to treba neublížilo nejak u soudu
Využijte tohoto jejího přání k sepsání komplexní dohody o střídavé péči. V opačném případě bych jí nějaké stěhování zablokoval tím, že bych na potenciální školy předem dal nesouhlas se zápisem a přestupem a jí písemně a na doručenku oznámil, že nesouhlasím se změnou bydliště dětí a to ani trvalého pobytu, ani faktického pobytu. Trvalý pobyt je důležitý pro nástup do školy, pokud není určena škola, pak dítě nastupuje do spádové školy. Pokud to nějaké svině nezákonně neprovedou jinak, jak už jsem taky viděl.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

VladimirZlamalik
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od VladimirZlamalik » 04 led 2018 11:41

No tak to nevím jestli je tohle účinné. Exmanželka přehlásila dětem trvalé bydliště, na to stačí jeden právní zástupce. Pak zašla s přehlášeným trvalým bydlištěm k ředitelce základky a přehlásila děti tam. Vše jsem se dozvěděl až ex post v naivní představě, že můj dopis a protokol z OSPODu, že s tím nesouhlasím stačí...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 04 led 2018 12:49

D
VladimirZlamalik píše:...Pak zašla s přehlášeným trvalým bydlištěm k ředitelce základky a přehlásila děti tam....
Proto je dobre pisemne dat najevo skolam ktere prichazi v uvahu, ze se zapsanim (prestupem) nesouhlasis. Kdyz se to dozvis az pozde, stejne pisemne skole sdelit ze nesouhlasis - s tvym takto vyjadrenym nesouhlasem by nemeli prijeti/prestup umoznit.
Pokud matka zmeni detem svevolne bydliste, zmenit ho v nejblizsi dobe opet zpatky - take na to nepotrebujes jeji souhlas.
Prusvih ale pak je, kdyz zmenu bydliste/skoly posveti nejakym cunackym PO soud :(

dalik16
Stálice fóra

Příspěvek od dalik16 » 04 led 2018 13:55

Ohledně školy, dejte pozor po právní stránce, jak budete přijetí napadat. Vím, že existuje několik právních pojmů resp. paragrafů. Také jsem na školy preventivně posílal nesouhlas s přijetím dětí, protože trvalé bydliště dětí vám na úřadě změní bez váhání a matka by takhle mohla děti trvale přehlásit a následně zapsat do ZŠ, o čemž bych se dozvěděl až prvního září :-)
Existuje paragraf, podle kterého vyjádříte nesouhlas "se zahájením přijímacího řízení". Pokud již byla žádost podána, pak jiný paragraf je na napadení "probíhajícího přij.řízení". A pokud je již přijaté, bude na to asi zas něco jiného. Škola by vás na tomto mohla uvařit.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 04 led 2018 13:59

tulen2 píše:D
VladimirZlamalik píše:...Pak zašla s přehlášeným trvalým bydlištěm k ředitelce základky a přehlásila děti tam....
Proto je dobre pisemne dat najevo skolam ktere prichazi v uvahu, ze se zapsanim (prestupem) nesouhlasis. Kdyz se to dozvis az pozde, stejne pisemne skole sdelit ze nesouhlasis - s tvym takto vyjadrenym nesouhlasem by nemeli prijeti/prestup umoznit.
Pokud matka zmeni detem svevolne bydliste, zmenit ho v nejblizsi dobe opet zpatky - take na to nepotrebujes jeji souhlas.
Prusvih ale pak je, kdyz zmenu bydliste/skoly posveti nejakym cunackym PO soud :(
Pokud se to dozví ex post, pak už s tím nehne ve správním řízení, protože škola postupovala v dobré víře. Lze jen přes soudní předběžko, kde se podá návrh ve věci samé na určení školy dítěte a jako předběžné opatření se navrhne zdržení se změn do rozhodnutí ve věci samé. Akorát některé soudy pro toto předběžko požadují složení jistoty 10.000 Kč. Tedy přesněji některé soudy, případně někteří soudci, případně některé soudkyně jen u otců, u matek ne (Smitová, Praha 9)
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Odpovědět