Střídavá péče u 5 měsíčního dítěte

Re: Střídavá péče u 5 měsíčního dítěte

Příspěvekod forU » 18 led 2018 09:02

Pavel Janů píše:Ženy jsou velmi zvláštní tvorové... dokud jsi s ní ve svazku (a stále beru v potaz nekojící matku), tak vyžaduje aby se muž co nejvíc zapojil do chodu domácnosti a péče o dítě, včetně tolik oblíbeného nočního krmení ... ale po rozvodu/rozchodu všechny ženy v čele s OSPOD z vás udělají nemožného nezpůsobilého debila kterému by po svěření miminka toto okamžitě upadlo hlavičkou na dlažbu, bylo opařeno několikrát denně vařící vodou anebo bylo utýráno hladem protože neumíte vzít do ruky lahvičku a je zcela naprosto vyloučené aby vám svěřili něco tak zodpovědného a myšlenkově náročného jako je samotná příprava kojenecké výživy...

Takže vůbec není co řešit. Kdybyste byli spolu, tak by ona sama přece chtěla, aby ses taky staral, tak proč to po rozv/rozch najednou má být jinak??? Není k tomu vůbec žádný důvod proč by ses nemohl o mimino postarat...

Základ úspěchu ve sporu o dítě je pochopit druhou stranu. To říkám každému. Vytučněná věta ale naznačuje nepochopení matek. Věta měla znít takto: "Není k tomu vůbec žádný OBJEKTIVNÍ důvod, proč by ses nemohl o mimino postarat...., ale je zde vážný subjektivní důvod, a ten spočívá v tom, že po dobu soužití se otec stará a matka má KONTROLU nad tím staráním. Po rozchodu/rozvodu tato potřeba matky nezmizí a vede k tomu, že nadále chce mít 100% kontrolu nad tím, co se s dítkem děje. Je to zcela přirozené." Cesta (kromě soudního vynucení) tak vede pouze přes postupné odbourání této potřeby kontroly, kdy otec musí matku pozvolna přesvědčit, že nadále má matka věci pod kontrolou formou respektování jejích postupů péče o dítě nebo minimálně respektování jí tolerovatelných hranic realizace péče. Chtít po matce, aby respektovala odlišný přístup otce k dítěti a k péči o něj, je zdroj konfliktu.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod katka1 » 29 bře 2018 07:52

hoj, pohled matky: k základní otázce, zda je možné mít SP u 5ti měsíčního dítěte...ano ...kolik je otců na mateřské??? Znám takové rodiny 2, maminka prostě vydělává víc a hypotéka se neptá, takže doma je táta, a to od půl roku (půl roku se kojilo), máma je v práci, přijde ve 3 nebo maká 3dny v týdnu...děti žijou, jsou zdravé, v pohodě, táta unavený, máma ještě víc (nějak tatínci krásně zvládají péči od dítě, ale už ne domácnost :-) , takže máma jede druhou směnu po příchodu z práce). Nechápu proč by se nemohl táta postarat o malé dítě....do prčič mě taky nikdo neřekl u prvního dítěte co mám dělat když brečí jen tak celou noc a já nevím proč? uplně stejně tam se mnou stál ex a koukali jsme dopostýlky, kruhy pod očima a ani jeden z nás nevěděl proč brečí a co chce...prostě pokus omyl jsme se to naučili oba. Matka nemá patent na to co s dítětem...rodíme se sice s mateřským instinktem, máme náskok 9 měsíců, ale nejsme všemocné (nebo jsem já tedy Atyp a divná matka :-)). Uplně v pohodě SP, to dítě v tomto období nehrotí jestli je postýlka a pokojíček u maminky nějaký a u tatínka nějaké, je mu to šumák, potřebuje teplou náruč, pohlazení - a je jedno jestli od táty nebo mámy.
katka1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod katka1 » 29 bře 2018 08:00

forU píše:
Pavel Janů píše:Ženy jsou velmi zvláštní tvorové... dokud jsi s ní ve svazku (a stále beru v potaz nekojící matku), tak vyžaduje aby se muž co nejvíc zapojil do chodu domácnosti a péče o dítě, včetně tolik oblíbeného nočního krmení ... ale po rozvodu/rozchodu všechny ženy v čele s OSPOD z vás udělají nemožného nezpůsobilého debila kterému by po svěření miminka toto okamžitě upadlo hlavičkou na dlažbu, bylo opařeno několikrát denně vařící vodou anebo bylo utýráno hladem protože neumíte vzít do ruky lahvičku a je zcela naprosto vyloučené aby vám svěřili něco tak zodpovědného a myšlenkově náročného jako je samotná příprava kojenecké výživy...

Takže vůbec není co řešit. Kdybyste byli spolu, tak by ona sama přece chtěla, aby ses taky staral, tak proč to po rozv/rozch najednou má být jinak??? Není k tomu vůbec žádný důvod proč by ses nemohl o mimino postarat...

Základ úspěchu ve sporu o dítě je pochopit druhou stranu. To říkám každému. Vytučněná věta ale naznačuje nepochopení matek. Věta měla znít takto: "Není k tomu vůbec žádný OBJEKTIVNÍ důvod, proč by ses nemohl o mimino postarat...., ale je zde vážný subjektivní důvod, a ten spočívá v tom, že po dobu soužití se otec stará a matka má KONTROLU nad tím staráním. Po rozchodu/rozvodu tato potřeba matky nezmizí a vede k tomu, že nadále chce mít 100% kontrolu nad tím, co se s dítkem děje. Je to zcela přirozené." Cesta (kromě soudního vynucení) tak vede pouze přes postupné odbourání této potřeby kontroly, kdy otec musí matku pozvolna přesvědčit, že nadále má matka věci pod kontrolou formou respektování jejích postupů péče o dítě nebo minimálně respektování jí tolerovatelných hranic realizace péče. Chtít po matce, aby respektovala odlišný přístup otce k dítěti a k péči o něj, je zdroj konfliktu.

souhlas...někdy ovšem tu kontrolu potřebuje mít i tatínek...jako ten náš....xlet jsme vychovávali´děti spolu, pak rozvod a SP na přání dětí a nás na dohodu, prakticky od začátku otec prosazoval svou, kontrola nad vším co se u nás děje...mnohdy jsem měla pocit, že jsem fakt nesvéprávná a měla bych mu děti dát do péče, protože to vlastně nezvládám, neumím se o ně najednou postarat, když jsem se o ně starala doteď...a je fakt, že dva roky už ho pomalu přesvědčujeme, že opravdu jsem svéprávná a jsem schopna sama vyhodnotit, jestli ke snídani kakao nebo čaj...chce to fakt komunikaci a postupně po krůčkách ukázat druhému, že odlišný přístup neznamená špatný přístup
katka1
Uživatel(ka) fóra

Předchozí

Zpět na Fungování střídavé péče