žádost o SP

SIPEC
Uživatel(ka) fóra

žádost o SP

Příspěvek od SIPEC » 23 led 2018 12:00

Ahoj, vím, že se to řeší do kola apod, ale každý případ se přeci jen liší v detailech a ty jsou někdy rozhodující pro vše.
Mám syna 6 let, chodí již do školy. Od jeho 3 let ho mám vždy 12 dní v měsíci, pluss pomáhají moji rodiče - dny navíc, vození ze školy na skauta apod. Kluka mám vždy každou středu, čt a pátek a jednou za 14 dní přes celý víkend. Takto mám edané u OSPODU a schváleno soudem již od začátku - dítě je tak na tento režim zvyklý. Bohužel ze strany matky nefungují základní věci, jako nákup oblečení, školních pomůcek apod. Já mám vyměřené alimenty dle spoudu a péče je svěřena matce. Bohužel se matka věnuje i jiným aktivitám ( ty nemohu dokázat a nechci se hádat a přít - jde mi jen o SP a výpočet alimentů pro oba). Pomoc z mé rodiny pak následuje nákupem bot, oblečení a vyhovění jakýmkoli požadavkům - kroužky, placení plavání, vyzvedávání a hlídání nad rámec dohody ( pochopitelně to pro dítě udělám rád, ale prostě nehodlám platiti celé výživné, když vím, že peníze mizí bůhví kam a ze strany matky nefungují základní věci tak jak mají). Dítě beru i na hory, v létě k moři apod ( to je můj nadstandart)

Jednoduše shrnuto - dítě mám 12 dní v měsíci, řádně se o něj starám vč oblečení, zajištění, jídla a všeho kolem - plním otcovské povinnosti řádně a chtěl bych si požádat o SP a úpravů alimentů pro obě strany stejně ( dle dní v měsíci 60% otec 40% matka) - je možnost že soud mi žádosti vyhoví, nebo ji zamítne, popřípadě o co se opřít abych SP dostal. Nechci být ten zlý, co dělá problémy, ale jako otec si prostě nenechám sr*t na hlavu a koukat jen jak vše zařizuji já a z druhé strany se nic neděje.

Trošku malým problémem je OSPOD v Písku, kde matka má kamarádku a její tatínek je soudce - v minulosti jsem to nevěděl, ale vše mi došlo až po prvním řízení asi před třemi lety, kdy mi byly alimenty navýšeny. Předpokládám, že bych na OSPODU měl oslovit někoho jiného - i když věřím na spravedlnost a racionální rozhodnutí.

Díky moooc

Petr

tulen2
Stálice fóra

Re: žádost o SP

Příspěvek od tulen2 » 23 led 2018 14:37

SIPEC píše:Od jeho 3 let ho mám vždy 12 dní v měsíci
To je tedy takhle presne schvalene soudem? Byla to komplet dohoda?
Co na to kluk, nelibilo by se mu v tomhle veku uz vic 7/7, nez to takhle kouskovat? Mluvis s nim o tom?
Kolik konkretne to vyzivne je? Jaky mate zhruba pomer prijmu?

SIPEC
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od SIPEC » 23 led 2018 15:53

Takhle je to schválené soudem. Jde mi o to ,že bych se spíš "opíral" o to. že nechci dělat dítěti změnu a nechat ho takto v zaběhlém režimu, prakticky ho mám dlouhý a krátký týden a tím se i vídáme více a rád budu i když bude více vídat bývalou ženu. svým způsobem to není až tak rozkouskovaný, jednou si ho vyzvednu ve středu a vracím až v pátek a pak ho mám další týden až do neděle. Platím 2300,- příjem máme zhruba stejný - bývalá žena nastoupila do práce ( po mateřské s někým jiným a teď je zase s někým jiným :-)).

Byl jsem i nucen jít k pohovorům u psycholožky apod, která potvrdila, že je syn v pořádku, a že ho nijak neovlivňuji že to co dělám, je naprosto v pořádku. sama podotkla, že je to prakticky střídavá péče.
Co na to kluk? Popravdě nechci mu něco "tlačit" do hlavy ale je pravda, že mi poslední dobou říká, že chce být více se mnou a v neděli, když jsem ho odvezl tak mi za dvě hodiny volal, že se mu stýská. Nechci zase válčit, ale jde mi o to, že to teď nějak funguje co se týče styku, ale s penězi to prostě tak není a ať se zlobí kdo chce jak chce, tak nebudu dotovat něčí domácnost a něčí záliby, které nemají nic společného s mým synem. Každý v, že peníze mají sloužit dítěti. Vím, že každej to nemá lehký, ale dát dítěti k vánocům mýdlo, šampon pastelky a lahev na pití do školy je prostě bída. nejsem nijak bohatý, ale šetřím mu na to, a alespoň tu nějakou hračku mu koupím. Nechci prostě válčit tím způsobem, že budu na někoho prskat, jen bych rád střídavou, neb vím, že prostředky, které já posílám mu nejsou k dispozici, sháním věci navíc kolem, jedině se mnou se někam podívá a prakticky ho mám 40% z měsíce v plný palbě - a dělá mi to radost. Pochopitelně se i přiznám, že každá koruna se hodí.

Kdyby totiž fungovaly u bývalé ženy věci tak, jak mají fungovat - tzn, že má i pastelky do školy, koupí se mu boty, občas zaplatí (nebo se dohodne) nějaký kroužek, nebo ho někam vezme, tak ani nepípnu. Ale já prostě nehodlám dotovat něco co nemá žádný výsledek. To tu nebudu psát o posílání věcí, které se "nevrací, nebo ho dostávám pořád v ošuntělém svetru a kalhotech s tím, že ONA má těžkou domácnost a nemá na to.

SIPEC
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od SIPEC » 23 led 2018 15:54

Jinak Tulen2 díky za reakci - budu rád za cokoli

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 23 led 2018 18:00

Asi nejjednodušší je podat na soud návrh na změnu úpravy péče, opřít to o vyšší věk dítěte, matka už není na RD nebo já nevím o co bylo původní rozhodnutí opřeno, pak o to, že financování nákladů odpovídá střídavé péči, takže fakticky jde jen provést změnu tak, aby právní stav odpovídal fakticitě poměrů
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

SIPEC
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od SIPEC » 24 led 2018 08:23

Díky moc, jde mi taky o to, jestli mám vůbec šanci uspět a pochopitelně matka dítěte bude proti, neb se jí peníze hodí. Jak to stavět tak, aby to soudci nepřipadalo, jako když nechci platit? O to mi opravdu nejde. Potřebuji radu abych měl nějaký argumenty v ruce, neb vím, že ona tam vytasí pár věcí a já nechci kopat kolem sebe a chci si stát za svým pevným argumentem. Změna to prostě je a je vlastně finančně nasměrovaná i proti matce dítěte a jí se to nebude líbit - to je mi jasný. Jenže jak jsem psal předtím, mám ho 40% a zajišťuji vše kolem naplno i víc, plus se nedají srovnat aktivity o víkendu, kdy ho mám - výlety, lyže, plavání, hory, moře v létě apod.. Tím nechci shazovat matku dítěte z malých fin. prostředků, ale vím moc dobře jak se dá využít 2300,- měsíčně pro díte a nevím jak ostatní, ale pro dítě 6 let, které chodí do školy to není až tak málo a dá se s tím udělat opravdu hodně parády, kort když nepočítám ošacení, boty a základní věci, které mu stejně kupuji.
Dík

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 24 led 2018 09:56

Lze prokazovat, že matka neplní povinnost řádné přípravy na styk, že nekupuje lyže, a další potřeby, tedy je třeba ten režim financování změnit. Další důvod mohou být kroužky, kdy dítě už na ně chodí, ale styk je právem osobním, takže pokud je dítě na kroužku, fakticky otec porušuje zákon, neboť na rozdíl od péče je třeba styk vykonávat osobně. Dále je možné zmínit, že při tak širokém styku je celkem běžné, že dítě jde spát ke kamarádům, nebo k prarodičům, a že i to je porušování zákona, tedy v rámci střídavé péče je to legální, při styku je to porušování povinnosti vykonávat styk osobně. Dále, pokud je tam partnerka, pak důvodem může být i to, že je to kvalitní vychovatel a chce se podílet na výchově, rovněž dítě má k ní hezký vztah, tedy opět je potřeba právní forma střídavé péče, v opačném případě by její výchovné působení nebylo v souladu se zákonem.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 24 led 2018 11:32

SIPEC píše: ... Jak to stavět tak, aby to soudci nepřipadalo, jako když nechci platit...
Ja bych sel pouze cestou navrhu na upravu vychovy, o uprave vyzivneho bych se pokud mozno aktivne vubec nezminoval. Soud bude s nejvetsi pravdepodobnosti resit oboji, jak je zvykly. Pokud by pouze dospel k uprave vychovy, navrh na vyzivne bych podal az nasledne, po nabyti pravni moci rozsudku o vychove. Kdyz soud bude resit oboji, delal bych prekvapeneho, co vlastne resi, a odpovidal ve smyslu ze predpokladam, ze vyzivne urci obema rodicum stejne, vzhledem k podobnosti prijmu a stejnemu casu vychovy.

Se synem o tom mluv - je nutne aby s takovymi vecmi byl seznameny.

SIPEC
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od SIPEC » 24 led 2018 12:45

jenže tady je ještě jedno JENŽE - paní z OSPODU je kamarádka ex i když dnes už vím, že jak jsem ji několikrát navštívil, tak ví, že jsem normální otec, který se zajímá. Dále otec paní z OSPODU dělá na soudě ( tehdá jsem to netušil, co se děje, pač nejsem tak znalý) a dokonce rozhodoval o prvním navýšení alimentů. kde mne zmuchlali, jak malý dítě a vypadal jsem tam jak největší dement co má haldy peněz a nestará se o dítě vůbec - bylo mi z toho zle, pač mám rád spravedlnost a pravdu. Bylo to tehdá domluvený a bojím se jen toho, že i když to bude soudit někdo jiný, tak si to prostě v prámci práce mezi sebou řeknou. Chtěl bych aby to opravdu soudil někdo koho nikdo nezná.

Jinak se ničeho nebojím.

SIPEC
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od SIPEC » 24 led 2018 12:54

ještě mi napadlo, že bych na OSPODU přeřadil dítě k rozhodování k někomu jinému, ale právě proto by pak mohl opět soudit otec paní z OSPODU a bylo by to v jednom kole a nevím, jestli se mohu obořit zaujatostí.

Odpovědět