Stížnost na dětskou doktorku

Stížnost na dětskou doktorku

Příspěvekod PabloRadegast » 19 úno 2018 19:03

Ahoj,
potřeboval bych poradit se stížností na dětskou doktorku. Mám s bejvalkou střídavou péči od března 2017, ale bejvalka se s tím dosud neztotožnila a bere to jako svou osobní prohru bez ohledu na to, že chlapci jsou v pohodě a dle jejich slov na tom nechtějí nic měnit. Mám pravděpodobně štěstí na rozumnou ospodějnici. Bejvalka od rozsudku zásobovala OSPOD co 7-14 dní podrobným mailem o tom, jak chlapce zanedbávám, že jim to neprospívá, že je přetěžuji, nerespektuji jejich zdravotní stav apod. K doktorce pak druhý den po předání chodila s každou modřinou, rýmečkou a vyrážkou, aby bylo vidět, co si ode mě kluci přinesli. Vše jsem na OSPODu rozporoval, takže si OSPOD vyžádal zprávu ze školky a školy, které dopadly v pořádku. Bohužel bejvalčina kamarádka bydlí ve stejném rodinném domě jako zdrav. sestra dětské doktorky (ne-li i samotná dětská doktorka, když mi kluci říkali, že tam byli na návštěvě s bejvalkou a potkali tam jak doktorku, tak její zdrav. sestru) a ta napsala na OSPOD zprávu, kvůli které si mě i bejvalku ospodějnice pozvala na pohovor. Že prý za celou její kariéru na OSPODu ještě nezažila, že by dětský doktor psal takto detailní zprávu.
Ve zprávě jsou vyloženě lži a výmysly, které má doktorka od bejvalky bez ověření z mé strany. Obvinila mě, že si ji v ordinaci a v telefonátech nahrávám, že kluky přetěžuji, nerespektuji jejich zdravotní stav, nedopřeju jim klid, že porušuju opakovaně pravidla OČR, kdy dostávám náhradu za plat proto, aby kluci byli v domácím ošetření a nechodili ven, že jsem vyžadoval po bejvalce, aby mi předala kluky s teplotou, když se prostě rozhodla, že mi je nepředá (viz. "Nedokážu posoudit, zda mu jde o děti anebo o jeho sobecké zájmy, aby navenek dokázal, že je lepším rodičem, a že se o nemocné dítě dokáže sám dobře postarat."), uvádí tam data, která má vycucané z prstu, předepsané léky, které jsem bejvalce při předávání odmítnul předat (přitom ten lék jsme dle výpisu pojišťovny vůbec neměli předepsaný za poslední 3 roky a od sebe bydlíme 2 roky), že nedodržuji dohody, které jsem bejvalce dal (o žádných nedodržených dohodách nevím), že jsem ukončil OČR, aniž bych se s bejvalkou domluvil, jestli bude pokračovat a ona pak nemohla pokračovat (mám písemně potvrzeno bejvalkou, že se toto nikdy nestalo, když mi posledně doktorka odmítla ukončit OČR, že se mám domluvit s bejvalkou, jestli náhodou nechce pokračovat v OČR), že kluci na svůj věk jsou u ní v ordinaci roztěkaní a hlavně, že do zprávy pro OSPOD píše něco jako toto: "Nejsem zastánce střídavé péče - děti často neví, kde jsou doma, nemají stejná pravidla. Rodiče častou mezi sebou soutěží o přízeň dětí. Lepším rodičem je ten, kdo po nich nic nepožaduje (např. domácí úkoly). Podle mého názoru je to poškozuje i s ohledem na budoucí vztahy, kde nelze utéct každý týden k jiné rodině."
Mám za to, že se bejvalka snaží zpochybnit dosud fungující střídavou péči a přes doktorku si připravuje cestu na obnovu soudního řízení. Spekuloval jsem o žalobě, ale byla mi rozmluvena. Nicméně stížnost na lékařskou komoru je na místě. Už to někdo absolvoval? Co je třeba vypíchnout do stížnosti a jak a kam ji podat? Transcript zprávy můžu poslat do SZ.
PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Re: Stížnost na dětskou doktorku

Příspěvekod robbrno » 20 úno 2018 01:35

test..
Prosím smazat.
robbrno
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Hugo76 » 20 úno 2018 05:49

PabloRadegast píše:Nejsem zastánce střídavé péče - děti často neví, kde jsou doma, nemají stejná pravidla. Rodiče častou mezi sebou soutěží o přízeň dětí. Lepším rodičem je ten, kdo po nich nic nepožaduje (např. domácí úkoly). Podle mého názoru je to poškozuje i s ohledem na budoucí vztahy, kde nelze utéct každý týden k jiné rodině."

Osobně v tomhle vidím také velký problém a pokud nebude ukotvena střídavá péče jako výchozí uspořádání vztahů po rozvodu tak k tomu bude jistě docházet. Je absurdní postavit uspořádání na přání dětí, kterým nebylo třeba ani 10let a jsou lehce korumpovatelné. Prostě každý má nějakého rodiče, někdo dobrého a někdo špatného, nelze aby si (malé) dítě vybralo toho "lepšího".

Jinak přístup paní doktorky řekl bych alarmující. Rozvod je pro děti vždy špatný a hledá se jen nejmenší zlo. Podle mě je SP ideální řešení, pokud by ovšem všichni věděli, že to bude výchozí volba pokud se tedy jeden z rodičů nemůže starat nebo je alkoholik... Takhle to jen nese soudní spory, korumpování dětí a totální rozklad vztahů mezi rodiči.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvekod Rikitan » 20 úno 2018 16:44

Pokud je to tak jak píšete, tak bych žalobu na ochranu osobnosti podal. A navíc i tu stížnost na komoru. Vypíchl bych tam, že paní doktorka překročila své pravomoci, vměšuje se do rodinných problémů a lže!
Otec dvou dospělých dětí a jednoho menšího syna /2005 /
Rikitan
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod PabloRadegast » 20 úno 2018 17:21

Rikitan píše:Pokud je to tak jak píšete, tak bych žalobu na ochranu osobnosti podal. A navíc i tu stížnost na komoru. Vypíchl bych tam, že paní doktorka překročila své pravomoci, vměšuje se do rodinných problémů a lže!

Žaloba na ochranu osobnosti mi byla rozmluvena Tulenem2. Tu stížnost na lékařskou komoru mám v plánu, protože to, co si ta doktorka dovolila přesahuje veškeré základy slušnosti a profesionální etiky. Stačí mi, když tam jdu s děckama a dívá se na mě jako na prznitele vlastních dětí. Bohužel ji nemůžu vyměnit bez souhlasu bejvalky, takže mám v plánu ji to tak znepříjemnit, aby sama chtěla výměnu a přemluvila bejvalku. Netuším ale, jestli to je správná cesta a jakým korektním způsobem to provést, aby se to časem neotočilo proti mě.
PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod forU » 20 úno 2018 23:41

No a proč by nešlo změnit doktorku? Prostě děti přehlásíte jinam a je pokoj, zpět to jde až po třech měsících myslím, a pokud by je opět přehlásila zpět, no tak v nejhorším rozhodnutí na soud s doložením těch pomluv, ideálně už i se stanoviskem etické komise ČLK.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod PabloRadegast » 21 úno 2018 15:42

forU píše:No a proč by nešlo změnit doktorku? Prostě děti přehlásíte jinam a je pokoj, zpět to jde až po třech měsících myslím, a pokud by je opět přehlásila zpět, no tak v nejhorším rozhodnutí na soud s doložením těch pomluv, ideálně už i se stanoviskem etické komise ČLK.

Měl jsem za to, že změna pediatra, jakož i školy, školky apod. není možná bez souhlasu druhého z rodičů. A možná, že jsem to četl někde tady na Střídavce.cz. Pokud by to tak nebylo, tak by mi to usnadnilo život. Nicméně stěžovat si na doktorku chci a rád bych věděl, jestli už někdo totok absolvoval, jak to provedl a případně na co si dát při sepisování pozor.
PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Be_Be » 22 úno 2018 14:36

PabloRadegast píše: Nicméně stěžovat si na doktorku chci a rád bych věděl, jestli už někdo totok absolvoval, jak to provedl a případně na co si dát při sepisování pozor.

Ahoj, pokud s tím chceš pomoct, napiš mi SZ. Jsem v kruzích, kde stížnosti ve zdravotnictví jedou jak na běžícím páse a už to přináší i výsledky. Dokonce bych řekla, že v tomto jsou ženy dál, než muži se SP, jelikož se semkly. Můžu Tě odkázat na správné kontakty, případně sdělit jak hierarchicky postupovat, aby to něco přineslo.
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvekod Be_Be » 01 bře 2018 13:34

ČLK je až poslední krok.
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvekod Pavel Soukup » 09 bře 2018 08:40

Nerad bych zakládal nové vlákno, ale mam obdobný problém.

Bývalá partnerka si nechala od své psycholožky vypracovat "zprávu", ve které mě její psycholožka nepřímo viní ze všech problémů, které bývalá partnerka mela. Současně se ve zprávě objevují lži od bývalé partnerky i od samotné doktorky. Je možné toto nějakým způsobem rozporovat, případně jak?
Pavel Soukup
Stálice fóra

Další

Zpět na Fungování střídavé péče