Stridava pece versus dohoda o svereni deti do pece matky

Odpovědět
Tatobudsnama
Stálice fóra

Stridava pece versus dohoda o svereni deti do pece matky

Příspěvek od Tatobudsnama » 26 úno 2018 11:55

Ahoj, pred rokem jsme se s manzelkou dohodli na svereni deti do jeji pece. Uprimne rikam ze sem tehdy neusnesl tlak a pod strachem, ze deti nebudu vidat jsem souhlasil. Nyni bych chtel ale zazadat o stridavou peci. Obe deti maji 4 roky. V lete 2016 jsem se odstehoval (na natlak matky). Nicmene od te doby jsem je mel rok kazdy vikend, kazdy statni svatek a kazdou moji dovolenou. Dle advokatky to vlastne stridava pece je, nicmene matka tvrdi, ze mi tim vychazela vstric ac jsme se na tom pri mem odchodu domluvili. Nyni je mam 1x za 14dni od patku do pondeli. Jednou v tydnu si je beru k sobe na odpoledne a jednou v tydnu u me take prepsapspavaji. Mam tedy nejakou sanci uspet ? Krom alimentu platim polovinu potrebnych veci (boty, zimni obleceni apod.) A dale veskere zdravotni vydaje od leku az po vitaminy co jsou potreba. Co muze hrat v muj neprospech ? Deti u me maji svuj pokojik a defakto od dvou let jsou na pobyt u me zvykle a neprojevuji zadny stesk po matce i kdyz jsou se mnou delsi casovy usek. Ze se staram i v dobe nemoci je samozrejmost.

tulen2
Stálice fóra

Re: Stridava pece versus dohoda o svereni deti do pece matky

Příspěvek od tulen2 » 26 úno 2018 13:28

Dulezite je, aby ses mel o co oprit. Abys mel jak zdyvodnit, ze nastala "zmena pomeru" od posledni upravy.
Je tedy ted nejak konkretne upraveny cas styku s detmi? Nebo jsou jen deti v peci matky a "dava" ti je jak se ji chce?
Co na to deti, byla by sance aby samy rikaly ze u tatky chteji byt vic? Je dulezite, abys jim ukazal priklady z okoli, kde jsou deti stejne u mamky I tatky, a vysvetlil ze je to spravne, protoze je ma stejne rad tatka I mamka, a jsou pro ne duleziti oba.
Vedl sis presny kalendar jak deti u tebe byly? Zmenilo se na tom ted neco?
Tatobudsnama píše:Uprimne rikam ze sem tehdy neusnesl tlak a pod strachem, ze deti nebudu vidat jsem souhlasil.
Velika chyba :(, ale to uz vis sam. Kdyz ptacka lapaji ... Jeste jsem neslysel o jedinem pripadu, kdy by matka se SP nesouhlasila, uzavrela dohodu ze otec se s detmi bude vidat v +- rozsahu SP a tu dohodu take dlouhodobe dodrzela, pokud casy nebyly presne v rozsudku dane. Bud rozumna matka se SP souhlasi, nebo problemy s vidanim deti prijdou.

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 26 úno 2018 15:53

My jsme se na styku s detmi dohodli. Ze takhle to bude, takze prakticky v rozsahu stridave pece. Oni nas maji radi oba. Jak me tak ji. Nejradsi by byly si obema (ale to muj nazor z toho co vidim). Zatim jsme vse dodrzovali dle dohody. Takze v podstste pul na pul.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 26 úno 2018 18:36

Tatobudsnama píše:My jsme se na styku s detmi dohodli
Takze jaka nastala zmena? Potrebu nove upravy pece je potreba dobre odduvodnit. NECO , pro soud neco podstatneho, se musi zmenit.
Typicky to byva, ze dohoda prestane platit, matka zadne dite otci sverovat mene nez bylo domluvene.
Je ta dohoda soucasti rozsudku? Je tam dane jak si deti stridat budete, nebo jen ze se sveruji do pece matky, bez dalsich specifikaci?

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 26 úno 2018 22:58

Do pece matky. Na tom jak je budeme vidat jsme se dohodli. Deti zacli chodit do skolky a rad bych aby to melo nejaky rad. Tedy tyden v kuse u jednoho a druheho, ne ze si je pujcuju na odpoledne na dve hodiny a pak zase vracim a rad bych mel vetsi podil na jejich vychove.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 27 úno 2018 08:46

Tak nastup do skolky muze byt onou "zmenou pomeru", vyzadujici novou upravu.
A k tomu prokazovat, ze se v soucasnosti jiz starate +- vyvazene, a ze by pro deti bylo s nastupem do skolky dat tomu pevnejsi rad.
Rozumim tomu teda dobre, ze jsi souhlasil s peci matky, ona dohoda o rozsahu casu neni nikde zaznamena pisemne, a matka dohodu stale plni?

Trochu bych se bal, ze jakmile to podas, zacne kopat a cas ti vyrazne omezi, a po letech soudu skoncis s min nez mas ted - rozmysli zda do toho jit, pokud je to odpurkyne SP, presto ti cas vyvazeny dava.

Cesta rozhodne vede pres deti, nutne potrebujes aby fakt chtely, nejen mit ten nazor z toho co vidis. Vysvetli jim o co jde, a mluv s nimi o tom (primerene veku). Jestli je matka zpracuje ze by ji ublizily kdyby to chtely, ze by ji bylo smutno ... budes to mit velmi tezke.

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 27 úno 2018 10:21

Ano, domluvili jsme se a ona i ja plnil svoji cast. Dostaval jsem je i casteji. Ja uz to podal. Samozrejme ucinek jak cerveny hadr na byka. Uz deti mam vylozene podle domluvy. Coz je v poradku a nemam problem. Tezko rict jestli zpracovava. Kdyz jsem se ji zeptal pred casem na stridavou peci a moje dcera se zeptala o cem si povidame tak ve vterine vyhrkla, ze tata nechce aby byly s mamou. Takze asi tak. Snazim se s nimi mluvit. Ze by treba bylo fajn, aby u me spali casteji a oba by radi. Ale to jestli je matka zpracovava nijak neovlivnim. A natecet si je, kdyz maji jit odeme k ni v tydnu zpet a breci ze nechteji mi prijde ujete. Jinak vcera jsem obdrel dopis od pravnicky ex, kde uvadi ze mi vyjde vstric treba s rozsirenou peci ale se stridavou ze nesouhlasi.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 27 úno 2018 11:35

Tatobudsnama píše:...A natecet si je, kdyz maji jit odeme k ni v tydnu zpet ...
To ne, to urcite nedelej, to by stejne zadny efekt nemelo, jen negativni. Dulezite je fakt mluvit, vysvetlovat, ze je mate oba radi, ptat se na "nazor".

Urcite s matkou jednej, zkousej se domluvit, ptej se na duvody, navrhuj poradnu. Pravnicce bych odepsal ze rad o rozsahu pece budes jednat, ale ze jejim navrhum nerozumis, at bliz vysvetli, co mysli "rozsirenou peci". Ze nyni podle puvodni dohody dlouhodobe pecujes v rozsahu srovnatelnem s matkou, a tvym zajmem, a jsi presvedceny ze i zajmem deti, je sjednotit roztristene intervaly pece do vetsich celku, protoze deti jsou starsi a zacaly navstevovat skolku. Pokud se na tom shodnete, muzete prislusne dohody uzavrit a nechat soudem pouze potvrdit. Uplne se vyhni jednani a zminkam o forme pece, slova jako SP vypust ze sveho slovniku.

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 27 úno 2018 15:23

Z jakeho duvodu poradnu ? Ona stridavou peci nechce a ja zase chci aby to bylo kdyz je mame uz ted pul na pul ferove rozdeleno ve vsem. Tedy jak casove s detmi tak financne.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 27 úno 2018 15:39

Z jakeho duvodu? No prece aby vam to pomohlo se domluvit :).
Pomuze vam to moderovat vase dohadovani, donuti ji to formulovat myslenky proc SP ne, prekonat pripadne obavy.
Z neposledniho duvodu abys to byl ty, kdo dokazuje ze se domlouvat a hledat reseni chce.
Chce to ale dobre poradnu vybrat, aby "poradna" nespocivala ve vysvetlovani "poradkyne" ze prece 2/14 je standard, a jak je jedna postylka dulezita.
Doporucil bych ti taky striktne netrvat na 7/7, ale akceptovat jakekoli vyvazene reseni. Pokud bude matka argumentovat ze 7 dni nepretrzite odlouceni je prilis, tak proc ne, pojdme se domluvit tak, ze zatim udelame napr. vzdy stredecni odpoledne u druheho rodice, a budeme zkouset prechod na 7/7 v pozdejsim veku. Proste byt pristupny argumentum (I kdyz vis, ze jsou falesne, ze detem 7 dni zadny problem nedela), skutecne konstruktivne hledat reseni. S tim take poradna pomuze, navic ti to pomuze nasledne u posudku, pokud k nim dojde.

Odpovědět