Stridava pece versus dohoda o svereni deti do pece matky

Odpovědět
tulen2
Stálice fóra

Re: Stridava pece versus dohoda o svereni deti do pece matky

Příspěvek od tulen2 » 02 dub 2018 19:14

Tatobudsnama píše:... ze mi budou ponizene alimenty o 75%. Pokud by s tim "nahodou" souhlasila...
Unika mi proc by mela souhlasit, co nabizis co uz nema/ceho nedosahne. Kdyz uz ji chces neco navrhnout, tak 8/6 s tim ze stale budes platit stejne, nebo dokonce vic. Ale navrhovat to jen osobne, v soukromi.

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 02 dub 2018 19:40

Protoze je to furt lepsi nez se tahat po soudech, nez stresovat nas a hlavne deti, na ktere se nas stres logicky prenese. A hlavne nikde neni psano ze soud rozhodne v jeji prospech, stejne jako neni psano ze rozhodne v muj. Mit deti polovinu casu a nemuset nic platit otci, ktery by platil dalsi veci navic si myslim neni spatny.

katka1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od katka1 » 03 dub 2018 21:08

no tak nevím...vzít matce jednou určené alimenty??? to asi ne... spíš bych to viděla na to, že alimenty ponecháš a budeš je dávat dětem třeba na stavební spoření, které jim zřídíš? jako aby byly pro děti ty peníze... logicky je jasné, že se jí sníží náklady, když budou děti u tebe, ale víš jak my holky to máme (sory baby :-))...na to nebude chtít slyšet...já bych na to taky neslyšela...(vím není to hezké, ale já to klukům spořím to výživné, mě by se to taky nelíbilo, nevíš jak ty peníze používá)...na prachy bych nešahala...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 04 dub 2018 07:11

Tak, a mas to :). Kdyz neveris me, ze tvoje nabidka neni dost atraktivni, tady mas zensky pohled. Tvemu muzskemu rozumim a chapu ho, ale vim, ze fungovat nebude. Cozee, snizit vyzivne? V zadnem pripade, to jsou penize deti (v lepsim pripade). Co na tom, ze tolik neni potreba, co na tom, ze mas ted mensi prijem a ja vetsi. Tak ty je chces taky pouzit na deti? Nojo, ale to bude pouziti nad kterym ja nemam kontrolu, takze ne. At tedy davam stejnou cast na sporeni i ja? Nojo, ale to bych mela min na deti... :)

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 04 dub 2018 09:10

Ala je uz jim sporim :) Ja taky nemam kontrolu nad tim kam moje alimenty jdou. Katko, proc bys na to neslysela. Jde teda vlastne o penize ? Ze budes mit min penez ? Vlastne rikas, no kdyz neprijdu ani o korunu a budu mit deti min tak to vlastne nevadi. Ale sotva bys prisla o korunu tak ani nahodou. Preci je rodic a rodic. A prave proto, ze nevim kam ty moje penize jdou a ex odmita rici na co je pouziva jestli spori, plati pojisteni a pod. Proc stavite muze do pozice oslicku otres se. Ja sem matka a ty plat a plat. Proc bych mela prichazet o penize (nebo deti), ktere vydelava nekdo jiny a kdyby o ne prisla investuji je opet jen a pouze do deti. Jejich zdravi, sportu, krouzku apod. Ono mit je polovinu casu pri stejne gazi mi zavani spis vycuranosti nez nejakym argumentem. Ale ja to vidim z chlapskeho pohledu a diky za ten tvuj :)
Preci to ze je matka nedava nikomu pravo a jistotu ze s penezi druhy rodic nenalozi stejne nebo lepe. Pokud ji nestaci min penez s tim, ze budu platit dalsi veci jako skolku, skolu, krouzky, zdravi a pri tom budeme mit deti casove "na pul" a radeji se budou vyhazovat penize za pravniky, posudky a dalsi nesmysly, kvuli tomu ze si matka deti postavi hlavu a mysli si ze je vladkyne vsech mori.
To fakt nechapu, ale jak uz psal nekolikrat tulen. Tohle logiku fakt nema. A dle toho co Katka napsala se vse toci kolem penez... nemelo by to byt kolem deti ?

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 04 dub 2018 13:23

Nechci vypadat jako cynik, ale můj kamarád řekl ohledně rozvodů a soudů o děti jednu větu a ta myslím dokonale sedí - "ve finále jde vždycky jenom o peníze". Kdyby nešlo "jen" o peníze, tak věřím že by spoustu tátů vídalo své děti úplně bez problémů. Ale jde o peníze a moc nad dětmi.

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 04 dub 2018 14:16

Asi takhle... rodinné vazby jsou u nás chráněny hůř než vlastnictví mopedu. Sobecké matky mají v naší zfeminizované společnosti zelenou, stejně jako otcové bez zájmu (pokud platí výpalné). Zatímco ti zodpovědní, kteří se chtějí o své děti pečovat mají smůlu. K tomu ještě slýchají hraběcí rady, že se neměli rozvádět - za situace kdy dvě třetiny návrhů na rozvod dávají ženy. No jo milý pane, ale ona k tomu určitě měla nějaký důvod... (aneb když odejde chlap, je špatný chlap, když odejde žena, je špatný také chlap)
Rozvedené matky by přitom ani tolik peněz pro děti nemuseli potřebovat. Kdyby se otcové o své potomky starali a zajišťovali jim tak sami významnou část doby stravu, ošacení a další potřeby. Rozumné matky to chápou a podporují. Jiným je však přednější, že mohou být "výlučnými architektkami duše dítěte". Otcovou péčí pohrdají. Ne tak ovšem jeho penězi.
Ty jim často pomáhají zvyšovat životní úroveň nejen dítěte, ale i vlastní. Proč by však "osvobození ženy z tyranie manželství" (jak o něm s oblibou hovoří feministky) mělo být financováno z mužových peněz ?
Pro některé matky podporované naší justicí je ovšem ideálním otcem ten, kdo se o své děti nezajímá, pouze bez reptání platí. Jen se opovaž neplatit ! Tvrdě si na tebe došlápneme. Exekuce majetku, vězení pro dlužníky. A že bys chtěl své děti vychovávat stejně jako matka ? To je opovážlivost pomalu ještě větší. Však on už ti nějakým soudem určený "znalec" vysvětlí, že děti patří matce. Že ty jsi jako vychovatel vlastních potomků naprosto nevhodný a můžeš být rád, kdy je smíš vídat aspoň občas (a ještě si takový znalecký posudek zaplatíš).

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 04 dub 2018 15:04

No tak jedeme podle nějaké "zaběhané" šablony - matka se stará a otec platí. To je "sázka na jistotu", takhle to přeci vždycky fungovalo a je to "osvědčený model". Pokud chceš něco víc, tak si to jako chlap musíš "zasloužit". Matka děti porodila, tedy má neodiskutovatelnou roli v životě dítěte a mateřské pouto, tedy pro soud i ospod opět sázka na jistotu :-). Já myslím, i z vlastní zkušenosti, že se to "dá", i proti vůli matky, ale musíš si to holt vybojovat. Jsem rád, že jsem dostal tu šanci, bohužel spoustu otců tu možnost ani nemělo...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 04 dub 2018 15:12

Hugo76 píše:, že se to "dá",
jj, kdo postupuje spravne, nebo/a ma stesti na matku co postupuje hodne spatne, nebo/a ma stesti na pokrokovy ospod/soud, a hlavne, koho podpori deti, drive nez jsu zmanipulovane ze SP= zlo, ten to dokaze :)

Ono se to velice lepsi, ale schvalne udelejte si malou anketu mezi znamymi (hlavne zenami), co si o SP mysli. A jestli znaji nekoho se SP. Co je velice zajimave, mnoho dobrych znamych (vetsinou zen) rekne u tebe jo, tebe znam, ty jsi super tata .. ale je spousta tech co jim jde o vyzivne, spousta tech co matku tim trestaji.... No a logicky z tohoto rozsireneho mytu - pro ostatni (ospod, soud) jste ten co tim treba tresta, ten co si to treba nezaslouzi - jak to je cas zjistit nemaji (a mit nemohou), proto pod tihou mytu voli radeji cestu "osvedcenou".
A to je ten duvod. Az se preklopi pomer, zmeni se vsechno rychleji - bohuzel pro otce kterym to nevyslo - zijeme v dobe prechodove :(. Nekdo zatrpkne, nekdo se snazi co mze a udela z toho cast sveho poslani sirit osvetu, nekdo se s tim tise smiri a zije dal.

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 04 dub 2018 17:48

Presne, ti co te znaji a znaji tvoje deti tak ti to preji. A ti co ne (nebo maji informace o tobe ze strany matky) te odsuzuji. Zvlastni je, tedy alespon v mem pripade, ze SP odmita nekdo, kdo je sam z rozvedene rodiny a s otcem zacal komunikivat az po narozeni deti. Zrejme kdyz otce v mladi nebo detstvi nepotrebova ona, tak ho asi nepotrebuji asi nase deti.

Odpovědět