Stridava pece versus dohoda o svereni deti do pece matky

Odpovědět
forU
Stálice fóra

Re: Stridava pece versus dohoda o svereni deti do pece matky

Příspěvek od forU » 05 bře 2018 18:46

5 nocí za 14 dní je dostatečné. Pokud je víkend od pátku po školce do pondělí do školky, pak v každém týdnu jeden den po obědě do druhého dne do večera, pak je to rozumná výchozí pozice, kterou by bylo možné zakonzervovat podepsanou dohodou na OSPOD. Takže zkus vyjednat diskusi na OSPODu k obhajobě toho odpoledne, a na závěr lze ustoupit na výše uvedený rozsah, ale mít ho podepsaný. I odpolední spánek u otce je přínos. Prakticky pak stačí přidat jedno přespání týdně a je SP jak vyšitá.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 06 bře 2018 10:13

Dnes je den kdy mi je odmita dat proti puvodni domluve. Po vymene nekolika zprav si oba stojime za svym a ja si pro ne dnes do skolky pujdu jako vzdy. Dle meho neni zadny objektivni duvod, proc by mela byt dohoda zmenena. Dle meho i odpoledne nekolik hodin s otcem je prinos. A deti ted vydaji otce 2x tydne kdy je vyzvedavam. Proti tomu jde ex abych me videli pouze jednou. Takze az se tam potkame dnes s ex pri vyzvedavce, tak to asi nebude nic hezkeho. Nehodlam tahat deti nikam za ruku a kricet coz ocekavam z druhe strany. Nicmene byt hodny, vstricny a ustupovat nekomu,.ktery jedna z pozice sily (pece) je cesta do pekel. Ja se pouze drzim domluvy, jejiz zmena je dle meho nazoru neopodstsatnena. Ac ex psala ze rekne ucitelkam at mi deti nedavaji.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 06 bře 2018 12:02

Tatobudsnama píše:...Ac ex psala ze rekne ucitelkam at mi deti nedavaji...
To mozne neni, ucitelky jsou povinne dite rodici vydat. I kdyz ho v peci nema. Nicmene bud klidny, ucitelkam, pokud by to zkousely, to vysvetli, ze to delat nemuzou. Ze te to kvuli detem mrzi, jak matka vyvadi a prestava dodrzovat dohody, vzdyt ony prece vedi, ze si pro ne vzdycky takhle chodil .... Zkus z ucitelek udelat spojence smutneho a starostliveho otce - bude se ti to hodit, ospod se bude ptat, I soud se muze ptat ... je to lepsi nez na ne rvat ze ti ho dat musi, a pretahovat se - pak by mohli mit nutkani ti "to vratit".
Matku nech deti v klidu odvest, kdyz se tam potkate. Lepe by asi bylo jit tam driv nez obvykle, abyste se nepotkali.
Kdyz pujdes driv a deti ti daji, stejne napsat na ospod, ze se matka snazi branit a nedodrzovat dohodu, viz instruovani ucitelek. Kdyz nebudou chtit dat, vysvetlit ze by mely - dal podle jejich chovani, bud "smutny otec", nebo do stretu jit, a pohrozit stiznosti zrizovateli. Napoprve hlasuji pro smutny otec, kdyz prijdes priste a opet nebudou chtit, pak stiznost.
Okamzite potom poslat na ospod ze matka prestala dodrzovat dohodu a v domluveny den ti zabranila vyzvednout deti ktere si takhle dlouhodobe k jejich spokojenosti vyzvedaval (jak mohou dosvedcit I ucitelky. Chtit, aby ji ospod domluvil, ze branit ve styku s otcem v zajmu deti neni, a aby pomohl zprostredkovat poradnu, mediaci ...

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 06 bře 2018 14:21

Diky za radu, urcite mi odpoledne pomuze. Ja sem tak nejak na histerii a jekot pripraveny, na pohledy okoli taky, ale nervy mam z toho ze to bude vse pred detmi. Budou asi zmatene a rozhozene. A vy co jste tu zazili stejne jako ja neco podobneho vite, ze zmatene a smutne detske tvare v tech chvilich jsou pro nas bolestive. Ale treba to dopadne v klidu. Alespon pro ty deti. Doufam.

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 06 bře 2018 15:42

Jeste jsem mozna nenapsal a to je dulezite ze dohoda je mimosoudni. Ex rekla ze ma deti v peci a ma pravo ji kdykoliv zmenit a pokud nejsme schopni se dohodnout rozhoduje o vidacich dnech ona pokud je to v zajmu deti a podle ni to pry je. Podle me prijit o jedno odpoledne s tatou nikoliv.

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 06 bře 2018 17:41

Tak ex si vyzvedla deti uz po obede. Takze bohuzel. Mam si prijit zitra. A ja ted premyslim jestli si proste deti vyzvednout v termin co je mit nemam, treba take v poledne a proste ji to oznamit jako nahradu usleho casu s detmi. Nebo se ve skolce napsat predem na dany termin co je mam dle dohody mit. Ex rika ze ona je ma v peci a urcuje kdy a kde. Zruseni jednoho odpoledne argumentovala tim ze deti jsou z cestovani (40min dohromady ke me a zpet) unaveni a nevyhovuje jim to. Pravnicka rika ze to nemuze, nebot sice je ma v peci ale styk nebyl nijak.upraven soudne. Takze kdyz to prezenu tak bych si taky mohl prijit kdy chci. Nebo ne ?

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 06 bře 2018 18:10

Na netu jsem nasel nasledujici. Tak nevim jestli je to pro muj pripad: Při svěření dítěte do péče jednoho rodiče bez úpravy styku není právem pečujícího rodiče styk jakkoliv omezovat, dítě má právo na styk rodiče v souladu s jeho zájmem. Tj. stav, kdy rodič pečující o dítě řekne, že druhý dítě neuvidí, protože není upraven styk, je protiprávní.

dalik16
Stálice fóra

Příspěvek od dalik16 » 06 bře 2018 18:29

Myslím, že v tomto případě hodně záleží na časových možnostech tvých a matčiných. Jestliže máš možnost pro děti kdykoliv zajít a vyzvednout (a matka spíš ne), pak bych na nic nečekal a zítra bych je hned vyzvedl a matce napsal, že si vybírám náhradní čas s dětmi. Může to vést k tomu, že si budete pro děti chodit stále dřív a nikdy nebudeš vědět, zda děti ve školce budou, ale ani matka. Dlouhodobě to časově nelze stíhat.
Pokud časově flexibilní nejsi, pak se s smiř s tím, že jsi teď děti neměl a snaž se působit "politicky" na OSPOD.
Pro matku také nebude nic příjemného žít s vědomím, že jí můžeš děti kdykoliv ze školky vzít a bude nervózní, začne dělat chyby.
U mne to bylo přesně jako u tebe, rovněž jsem se chystal pro děti do MŠ a rovněž mi je matka odvedla před nosem. V tomhle jsou matky často o krok napřed, uvažují víc spiklenecky oproti mužům. Tak jsem si pro děti párkrát do MŠ šel mimo termín a matka do těžko rozdýchávala. Ne že by ji to přivedlo k rozumu, ale posunuli jsme se zase o krok dál a zkoušela jiné finty. Je to také o správném pochopení psychologického profilu matky - moje zlatokopka preferuje maximální konflikty, aby ukázala nefunkčnost střídavky, tudíž jsem brzdil celkové emoce.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 06 bře 2018 19:06

Tatobudsnama píše:Pravnicka rika ze to nemuze, nebot sice je ma v peci ale styk nebyl nijak.upraven soudne. Takze kdyz to prezenu tak bych si taky mohl prijit kdy chci. Nebo ne ?
Zjednodusene - ne, pravnicka to otaci tak jak to prakticky nefunguje.

Udelal si velkou chybu, ze si si nechal soudem nadelit dite do pece matky s tim, ze presne doby styku dle dohody nejsou v rozsudku specifikovane. Takhle ona dohoda nema ZADNOU pravni vahu a je nevymahatelna. Ty nemas jak nutit matku ti dite v urcitem okamziku predat napr. pomoci navrhu na vykon rozhodnuti. Nemas totiz jak urcit onen okamzik, kdy ti je POVINNA dite predat.
Takze sice teoreticky je povinna umoznovat styk ditete s druhym rodicem, nicmene prakticky nikde neni receno kdy a jak. No a ona umoznuje. Dle tebe malo - dle ni v souladu se zajmem ditete. Bohuzel, soudni praxe byva takova, ze pokud alespon NEJAK umoznuje, soud do toho nezasahne, pokud bys ty dite odmitk KDYKOLI si vzpomene predat zpatky, velice rychle vyda soud PO ktere tvoji peci jeste vic omezi.
Ted potrebujes sikovne jednat na ospod, dostat do spisu jak nyni matka tvoji peci drasticky za trest za podani navrhu na PO omezuje, jak jen to pujde zajistit si podporu ditete, ze u tebe chce byt vic, naklonit na svou stranu (pecujiciho otce) doktorku, ucitelky v MS, zkusit i ospod. Nasledne muzes zkusit "nutit" ospod aby on podal navrh na PO alespon v rozsahu dohody, pripadne ho podat sam (ale teprve pote co do spisu ospod dostanes jak nyni matka peci omezuje a pokusis se o jednani).
Podle me tohle neni pripad, kdy bys vyzvednutim ditete v jiny cas a jeho nevracenim neco mohl ziskat, prave kvuli tomu ze si naivne nechal minulym rozsudkem dite v peci matky bez jakekoli upravy styku :(. Omezujici PO by asi bylo rychle, a zbavit se ho trva zpravidla mesice.

Tatobudsnama
Stálice fóra

Příspěvek od Tatobudsnama » 06 bře 2018 19:14

A ona ma pravo určit okamzik kdy mi dite predat nechce ? Nesmi ?

Odpovědět