střídavá peče na větší vzdálenost

střídavá peče na větší vzdálenost

Příspěvekod libor70 » 28 úno 2018 22:35

Zdravím všechny přítomné. Chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenost se střídavou péčí na vzdálenost 300km? Mám syna. který bydlí s matkou 300 km od mého bydliště. Nyní chodí do MŠ, předškolák. Prozatím funguje střídavá péče cca po 14ti dnech. Není s tím problém, zvládáme to jak oba rodiče, tak syn (6let). U matky chodí do školky, u mě se učíme doma. Problem nastává nyní s tím, že syn půjde od září do školky. Matka požádala o svěření syna do své péče s tím, že za ním můžu jezdit na dva víkendy v měsíci. Nedovedu si představit, jak to bude fungovat. Jednak z finančního hlediska ale především, jak to zvládne syn, když nebudeme už tak v kontaktu. Podotýkám, že je se mnou rád a že máme skvělý vztah. Já jsem navrhl matce pokračování střídavé péče bud v rozsahu pololetním, kdy by chodil půl roku do školy u matky a druhé pololetí i mě a nebo v poměru 1:3 s tím, že pokud bude týden u mě, budu se s ním učit doma. Obě varianty odmíta s tím, že škola je pro syna důležitější než smysluplnný kontak s otcem. Má někdo nějakou zkušenost s takovou formou střídavé péče. Děkuji Libor
libor70
Nováček fóra

Re: střídavá peče na větší vzdálenost

Příspěvekod Pavel Janů » 06 bře 2018 18:08

Promiň jestli je to trochu blbá otázka... ale nestojí ti ten kluk za to, aby ses přestěhoval do stejnýho města, aby mohl navštěvovat jednu školu a ty bys s ním zůstal normálně v kontaktu? Sám mám dítě v SP, ale aby navštěvoval dvě školy, to bych nepřál ani nejhoršímu nepříteli...
Pavel Janů
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod libor70 » 06 bře 2018 20:46

Bohužel stěhovat se za synem nemůžu. V miste meho bydliště mam firmu, je to jediný zdroj prijmu a nebylo by jednoduché to pripadne prodat nebo nějak převést ba někoho jiného. Kdyby to šlo nějak udělat, už bych to udělal. Smiřuju se s tim, že kluk zůstane u matky.
libor70
Nováček fóra

Příspěvekod katka1 » 28 bře 2018 17:35

hoj, mám SP, ale dvě školy jsou i za mě tedy scifi...menší teď chodí do první třídy a i tak je to záhul, když je 14dní u ex a 14 s námi, i tak jsme se museli domlouvat, že se s ním učíme u nás já a u něj on, má jednu školu, jednu učitelku...a je rád, že to zvládá...každý s ním trošku jinak dělá tu školu doma, i když se fakt snažíme to mít hodně stejně, tak přeci jenom nejsme jedno tělo a duše s ex....a kdyby tak ještě měl 2 školy, 2 kamarády, 2 paní učitelky...no to bych pro vlastní dítě nechtěla

určitě bych nebyla pro 2 školy, ale asi bych neustoupila ze SP...proč??? vždyť to může zůstat jak je....jen prostě (pokud je to přijatelné pro tebe) bude bydlet s maminkou přes týden a s tebou 3 víkendy? at má máma taky volný víkend s ním...co udělat kompromis...nechat střídavku střídavkou, zbytečně nechodit k soudu a domluvit se jako lidi? už SP máš, tak s ní snad bude domluva ne? ona školní týden a 1 víkend, ty 3 víkendy, prázdniny atd? asi těch dnů budeš mít méně, ale to asi uplně napůl nepůjde...
chápu, že se ex cuká, opravdu jako máma bych tohle pro dítě nechtěla a cukala bych se taky...hledala bych kompromis nějaký...a ne všechno musí jít k soudu...já mám SP týden-týden s předávkou v neděli....a děti se střídají 14-14 s předávkou v pátek..:-) bez soudu, bez hádek, děti chtěly tak jsme si to upravili podle sebe a držíme se toho, jakoby to bylo od soudu....třeba to půjde i u vás...
katka1
Uživatel(ka) fóra

Zpět na Fungování střídavé péče