Problémy s předáním dítěte, střídavka

Problémy s předáním dítěte, střídavka

Příspěvekod venousek » 05 bře 2018 10:34

Ahoj všem. Už dřív jsem tu popisoval svůj příběh. Ve zkratce, do rozsudku máme od soudu i OSPOD doporučenou střídavou péči, což je skvělý. Střídavka funguje, dcera (4 roky) nás oba rodiče miluje, zvykla si i u mě v bytě. A to dokonce tak, že když jsem se ji nedávno zeptal, co bych ještě měl do bytu koupit, aby se jí tam líbilo ještě víc, řekla: "Já chci být hlavně s tebou, tati."
Systém je nastavený tak, že dceru s vyzvedává ten rodič, u koho dcera týden bude, v bydlišti druhého rodiče, u kterého dcera byla.
Poslední měsíc je ale každé předání dcery peklo, ze strany manželky. Pokaždé vznese nějaký požadavek a trvá na tom, abych je plnil. Pokud odmítám, okamžitě startuje, že se nechovám v zájmu dcery a že to použije u soudu. Poslední tři příklady:
1) Tenhle byl asi nejšílenější. Ve čtvrtek probíhá vždycky videotelefon přes Facetime s rodičem, který dceru nemá. Tentokrát malá během telefonátu kašlala (únor, smog a tak). Hned po telefonátu mi přišla sms, ať jdu s malou druhý den k doktorovi. odepsal jsem, že uvidím podle toho, jak malé bude ráno. Celou noc nezakašlala, ráno byla v pohodě, odvedl jsem ji do školky. V 10 dopoledne sms od ženy, že volala do školky, tam jí řekli, že malá kašlala, takže si pro ni jede a jde s ní k doktorce. Protože byla v mé péči, napsal jsem jí, že si to nepřeju, že si pro malou jedu. Ona ji i přes to vyzvedla ze školky (mimo jakékoliv hodiny). Mezitím jsem volal doktorce, a ta říkala, ať k ní v žádném případě nechodíme, pokud malá nemá teploty, že je chřipková epidemie a že by něco chytla. To jsme napsal ženě a začlo zmíněné peklo, že ohrožuju dceru na zdraví... Vtipný bylo, že s ní šla přes půl města domů pěšky. No a v neděli mi psala, ať ji přivezu, kdy je nemocná, že nemá auto (jako by mě to mělo zajímat)... To jsem ještě vyhověl, a když jsem přijel k domu, všiml jsem si, že je u ní její otec, děda malé. I s autem... Evidentně to byla zkouška...
2) Před týdnem. Mrazy, -12 stupňů. Psala, že si pro ni přijde už ve čtyři místo v sedm, kdy máme čas předání, protože mrzne. Poslal jsem jí screen s hodinovou předpovědí, že ve čtyři bude jen o jeden stupeň míň, a že to zvládne... Začal další shitstorm o tom, jak ohrožuju zdraví dcery...
3) Včera. Hned ráno psala, že mi dceru nepředá, že má teplotu a že ji sama odveze v pondělí k doktorovi... Když jsem trval na tom, že 37,5 není důvod dítě nepředat, protože ji povezu na půl kilometru autem a na péči vybavenej jsem, zase začlo obviňování, že ohrožuju zdraví dcery. Jak už jsem tu asi psal, u soudu na mě její právnička ječela, že nemám zájem o nemocné dítě, protože jsem tehdy navrhl, aby malá zůstala u ženy, když je nemocná, a že si ten týden prohodíme. Teď jsem tedy byl špatnej proto, že jsem se tomu chtěl vyhnout, aby na mě zase ječela.

Obávám se, že se to bude jen stupňovat. Ustupovat nemám moc kam... Ona naopak, když jsem někdy cokoliv chtěl já, byla naprosto neústupná. Navíc jedná z pozice "majitele dítěte", kterej jen nařizuje, nediskutuje. Pochopil bych, kdyby občas chtěla vyjít vstříc, třeba s tím autem a požádala o to, ale ona prostě napíše, že to tak bude. Dokážete si asi představit, jaký nálady to vyvolává a že je jen otázkou času, než to nějakým způsobem zasáhne prcka. Máte nápad, jak to řešit? Díky.
venousek
Nováček fóra

Re: Problémy s předáním dítěte, střídavka

Příspěvekod tulen2 » 05 bře 2018 10:50

venousek píše: ..Máte nápad, jak to řešit? Díky...

Bohuzel, tohle resitelne neni. Bud je to soucasti jejiho svetonazoru, ze ona rozhoduje o vsem co se ditete tyka. Pak se s tim neda delat nic, ve vecech co jen jde ji vyhovet, nebo aspon naoko souhlasit a uchlacholit. Vidim jako super ze si malou k ni privezl - jde se vyjimecne tvarit ze ti to neva, a proste vstric vychazis.

Nebo se na posledni chvili snazi SP zvratit a vyeskalovat spor. Tim spis ji na to neskakej, vychazej vstric, ale na case trvej. Prevzit s nizkou teplotou neni zadny problem, tam neustupuj. Pokud bude chtit byt s ditetem v tvem case - vyjdi vstric, ale pozaduj hned domlveni nahradniho tveho casu v co nejblizsi dobe. Tenhle pripad se po soudu kdyz padne SP muze zlepsit, ale i na cas zhorsit.

Super ze s doktorkou mluvis, ze vidi ze jsi rozumny - tak neskoci na matciny pokusy o nemoci. Az tam priste s ditetem budes, "povzdechni" si nad tim, co ti provadi, ze chodi "zbytecne" s kaslem v dobe epidemie, nebo prohlasuje nizkou teplotu za vaznou nemoc. Rozumna doktorka pochopi.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Hugo76 » 05 bře 2018 10:59

Myslím, že u mě stejný problém. Prostě jsem se dřív choval "moc hodně" a ona je na to zvyklá, že ustoupím, že vždycky bude po jejím. Pokud máš vyjádření OSPODu že doporučuje SP, tak bych si začal pomalu (nebo rychle záleží na tobě) stanovovat nové hranice. V každém případě je potřeba trvat na stejném čase a pokud zdravotní stav umožňuje (ověř si třeba u doktorky) tak bych ji převezl nebo převezl ihned po stanovení diagnózy druhý den. Můj doktor už taky občas kroutí hlavou, vysvětlil jsem mu to a prý nejsme první ani poslední kdo si tam "vyřizuje účty". Prostě bych nějaké věci řešil trochu "chlapsky" a nenechal se zatahovat do všech těch žabomyších válek, které matka tahá ven aby dokázala že SP nefunguje. A u soudu bude ona vypadat divně, že nechtěla nechat převézt díte s 37.5 autem a pak radši šla pěšky k doktorovi. Hlavně na takovéto výpady u soudu reagovat jen krátce a s nadhledem, to není to důležité v tomto sporu.
Hugo76
Stálice fóra

Příspěvekod forU » 05 bře 2018 18:39

Matka postupuje správně. Je na tobě, abys taky postupoval správně - spory hladit, dovést je k řešení, komunikovat, nabízet alternativy. Není třeba trvat na striktně 50:50, klidně nechat občas o den déle, nevadí. Být nad věcí, s nadhledem a grácií to řešit. Stejnými zbraněmi matky porazit nejde. Dohody a komunikace, vstřícnost, jsou pro konečné rozhodnutí důležitější než striktně 50:50.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod katka1 » 28 bře 2018 18:43

souhlas, že matky stejnými zbraněmi porazit nejde...kluci to nemáte šanci...my holky některé věci prostě umíme a máme v krvi...ale dost legrace.
Normálně buď nad věcí, taky pořád řeším kraviny co si vymýšlí ex...u nás funguje jedna věta...."Ja mein Furher"...což v 99% znamená konec komunikace, ale taky hádek a sporů...a rádiový klid tak na 3dny...:-)...

jinak přesun dítěte normálně v určeném čase, ex to taky pořád zkouší, že si je vezme dřív nebo později že ještě chce něco a tamto vyřídit atd...že si pro věci přijde ve 4h a dorazí v 6 uplně v klidu, vysmátý, že byl doma a odpočíval...no na zabití...ale čím míň na to reaguju tím líp, jinak se zbytečně pohádáme...takže čím víc jsem v klidu, tím víc jeho to vytáčí, nenech se vytočit, dělej dle tvého svědomí, jsi snad svéprávný a samostatný....je to jako s dítětem, když na to nebudeš reagovat tak jí to přestane bavit...jako to dítě když se vzteká nebo brečí na povel...kdyže nemá publikum tak to nedělá...držím palec a pevné nervy!!
katka1
Uživatel(ka) fóra

Zpět na Fungování střídavé péče