vyjádření k příspěvkům

vyjádření k příspěvkům

Příspěvekod katka1 » 29 bře 2018 09:49

hoj, tak jsem si přečetla po nějaké době nějaké příspěvky a teda nevím no....

můj osobní postoj a názor: děti jsou dar, lidské bytosti a to nejúžasnější co se mi v životě povedlo...naše společnost je úplně v prdeli (pardon)...děti se považují za věci - osobně nesnáším všeobecný názor, že máme právo na děti - nemáme!!! nikdo z nás nemá právo na vlastní děti - máme jen povinnost!!!! je milovat, chránit, starat se o ně a vychovat z nich dobré lidi, nejsme otrokáři, abychom měli právo na jiného člověka (dítě)- ani matka ani otec. Všichni bychom se měli zamyslet nad tím, že děti si rozvody či rozchody prostě nevybraly, ač jsou přizpůsobivé, jsou to osobnosti, které mají taky svá práva. Proto by se měli rodiče začít chovat jako lidi. Zastávám názor, že dítě je na prvním místě, mělo by se s ním taky hovořit co chce - taky se ho to týká. Někdy mám pocit, že se tu všichni dohadují s ex (jakéhokoliv pohlaví) o dítěti, ale prakticky nikde nezazní, co na to to dítě - chci 2 školky nebo školy? Chci chodit do kroužku jenom v týdnu jednoho rodiče? Chci se přestěhovat o 50km dál? Řeší se jen co rodiče - asi jsem divná...naše děti si vybraly SP, mluvili jsme o tom s nimi co by chtěly, tak jsem si našla byt 300m od ex (malý byteček v nájmu, nic moc, ale byl blízko o to šlo, nešlo o mě, ale o děti, pro mě pakárna), aby ten začátek samotného rozchodu měly co nejlehčí, postupně si zvykly, měly stejnou školku či školu, stejné kamarády, po roce přesun 12,5km od ex, celou dobu děti stejná školka a škola, prostě jsme jezdili jak pakoši s přítelem a vozili je i ex do kroužků zase, který byl u nás, na přání dětí a s ohledem na výběr školy před nedávnem definitivní přesun 2,5km od původního bydliště dětí...škola se přizpůsobila opět dítěti, aby měl kamarády co zná, prostředí co zná, aby oni měli dochod nebo dojezd 10min (jeden už jezdí sám a ten druhý za chvíli začne)...a my dospělí jsme se prostě přizpůsobili...dojíždíme z naší strany z okresu do okresu do práce, od ex přítelkyně totéž...my jsme dospělí my jsme si vybrali rozchod, my se přizpůsobujeme. Děti chodí do kroužků jak v místě bydliště tak mimo - jeden dokonce dojíždí 3x v týdnu na tréninky a zápasy skoro každý víkend - prostě jede ten kdo má čas, bez ohledu na týden u koho jsou, bez ohledu na to kdo z nás 4 jede - ten kdo má prostě čas, tak aby děti neřešily jestli můžou nebo nemůžou jet na aktivitu co je baví a dělá je šťastným. O náklady se dělíme napůl na všechno, kupujeme i boty a oblečení napůl, aby děti nemusely řešit jestli to jsou jeho nebo nejsou jeho věci atd kde ted jsem, měl jsem tuhle bundu nebo ne? výživné dávám klukům na účet, jednou se jim budou hodit, jsem schopná děti uživit sama, vždyt 14dní z měsíce je neživím (nejsem milionář ani nemám 50tisícový plat), ale nechápu proč chtít po ex 6tis výživné třeba...vždyť platí totéž co já v SP...a že mu zůstane víc, protože má větší plat..ok tak at v létě vezme kluky k moři...když to mámě nevyjde finančně...je jedno s kým jedou...hlavně že si to užijou...

Společnost je nastavena trošku divně na můj vkus - at už soudy nebo postoje dospělých. Osobně mě rozčiluje, že cizí bába u soudu nebo na OSPODU rozhoduje o tom jak by měly žít moje děti, nezná je, neví o jejich životě nic...naše OSPODAČKA mi rovnou řekla, že se střídavou péči nesouhlasí...musela jsem se ohradit, že to není její věc, že mě její názor nezajímá, že to jsou naše děti a naše děti si rozhodnou co chcou a my to budeme respektovat. Dali nám SP 7/7 s předávkou v neděli...na přání dětí jedeme 14/14 s předávkou v pátek...bez soudu, bez zásahu ospodu...prvních 14dní jsem obrečela..bylo mi smutno, mým dětem ne, protože ony samy nebyly...byly s tátou...no a já se přihlásila do cvičení, na nehty a kávičkovala jsem o 106..zvyknout jsem si musela já ne naše děti...

přestaňme se všichni litovat...přestaňme myslet na sebe a začněme myslet na děti....matky uklidněte se...přestaňte řešit svoje spory přes děti....a zkuste aspoň jednou si sednout s tím dítětem a zeptat se ho co by chtělo ono...spolkněte ješitnost...myslet si můžete co chcete o jejich otci...jednou jste si ho vybraly tak se s tím teď poperte, mohly jste si vybrat někoho jiného...kdysi jste si myslely, že to bude dobrý táta...tak se k tomu zase vraťte...vaše děti to ocení...

kolik rodin žije na směnný provoz v práci (nerozvedených) a tím pádem mají model SP i bez soudu vlastně, střídají se doma u dětí od mala - tohle příjde společnosti normální??? ženy-matky - bože když budu makat krátký dlouhý týden tak se prostě o to dítě bude starat táta...je to přirozené? v pořádku?... ano???...... jenom protože nejsou rozvedení? A když se rozvedou tak už to v pořádku není? Takto děti žít nemůžou?...děláte si prdel???? vždyť tak žije milion dětí u nás....děti zdravotních sester, děti matek ve fabrikách, prodavačkách v obchodních centrech....všech co dělají 12ctky...a že jich je...takže proč se vůbec řeší, jestli děti mohou nebo nemohou žít v SP??? kravina...

PS: já osobně si myslím, že můj ex je kretén :-)...ale to je můj osobní názor na něj ....moje dítě ho zbožňuje (to starší je puberťák ten s ním tedď bojuje, ale v základu jej má rád taky, to zas přejde)....takže můj názor na něj není důležitý, protože to je OSOBNÍ věc mezi ním a mnou ne mezi mnou, jím a našimi dětmi...klidně ho pozvu při předání dětí dál a nabídnu mu kávu, usmívám se a je to v klidu .....zatnu zuby, odejde a oddychnu si, že kretén konečně vypadl :-)...ale moje děti tohle neví tak pšt:-) :-) :-)...a tak je to podle mě v pořádku....
katka1
Uživatel(ka) fóra

Re: vyjádření k příspěvkům

Příspěvekod tulen2 » 29 bře 2018 10:48

katka1 píše: ...si sednout s tím dítětem a zeptat se ho co by chtělo ono..

(Nejen) v tomhle je kamen urazu. Mnoho matek si mysli, ze to je to co dite chce, byt u nich. Mnoha to dokonce deti rikaji (vedomy si co je spravne mamince rikat, co slyset chce). Tady se straslive narazi na rozpor (zvlast u mensich deti) prani/zajem ditete.
Jinak souhlas.

katka1 píše:...naše OSPODAČKA mi rovnou řekla, že se střídavou péči nesouhlasí...musela jsem se ohradit, že to není její věc, že mě její názor nezajímá,

No prave. A co myslis, ze nastane, kdyz tohle ospodacka rekne matce co se sp nesouhlasi, a otci co se zoufale snazi o to nejaky rozumny cas s ditetem byt, starat se? Je to zabetonovane, matka mu je proste neda, kdyz je matce nedejboze nevrati, okamzite soud vyda PO, soud rekne deti jsou tak zvykle ...
Skoda, ze si kazdy rozumny, kdo tam jde s dohodou o SP, jako vy, na podobne jednani nestezuje.
I kdyz jak pises je ex kreten :), ver, ze zas takovy neni, kdyz dokaze respektovat tvoji rodicovskou roli, kdyz se dokazete (I kdyz nekdy s problemy) na vecech tykajicich se deti domluvit.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod katka1 » 29 bře 2018 11:05

ahoj Tuleni:-), já vím, že prostě s náma hokama je prstě někdy těžké vyjít...jsme ješitné a svoje bolístky se snažíme řešit tím nejblbějším způsobem...já osobně se rozváděla kvůli neustálým nevěrám...ne mým...jako manžel nic moc...jako táta výborný...byly chvíle kdy mě to přetahovalo na druhou stranu k té ješitnosti, zpočátku, ale nakonec zvítězil ten zdravý rozum...ale vím, že ta hranice je hrozně tenká to ustát...a mnoho matek to prostě nedá a začnou vyšilovat.

No ospod je ospod...sory, ale ten je k ničemu, když byly problémy nikdy nám neřekla nic konstruktivního, neporadila, jen to vždycky bylo o tom, nějak se sami domluvte a mě neotravujte...na tyto instituce mám vlastní názor...když se jí to nechce řešit, řekne běžte na mediaci a vyřešte si to...ano člověk si to musí hlavně vyřešit s tím druhým, ale nebyla nápomocna ani radou ničím...

S tím kreténem mě asi nepřesvědčíš :-) :-) :-) :-)....ale je fakt, že co vyměnil přítelkyni je to o moooooc lepší, nová partnerka je zlatá, nedělá problémy, přizpůsobí se tomu co chceme pro děti jak můj přítel..tiše klepu, aby nám vydržela...:-)....asi to chce čas, aby člověk ty křivdy nějak vstřebal...někdy to je lepší, nekdy úsměvné a někdy mě prostě nadzvedne ze židle....to je asi všude..hlavně hlídat tu míru, kdy mě vytáčí, at to člověk vydýchá a neodrazí se to na dětech
katka1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 29 bře 2018 12:23

katka1 píše:...sory, ale ten je k ničemu,.....ale nebyla nápomocna ani radou ničím...

No, tak to bohuzel byva. Ale nejenze takova pracovnice je k nicemu, ona bohuzel aktivne skodi. Tim, ze vyjadri osobni nesouhlas se stridavkou a navrhuje "domluvu", vstricnost a "rozsireny styk" 3/14, zcela zabije moznost se nejak opravdu rozumne domluvit. Kdyz to same navrhne jako zajem deti u soudu (bezdetna pipina) .... :(.
Jsem rad ze sem pises a komentujes, ale myslim ze si ani zdaleka nedovedes predstavit, cim tatinkove, co pecovat chteji, u soudu i ospodu prochazeji. Jak radi by se "rozumne" domluvili, jak radi by se domluvili i o maly kousek jinak nez rozumne ... :(.
Mozna psat to take na zenska fora kde si radi jak tatum deti "nedavat" a sp zabranit by bylo fajn - treba to od zeny vezmou lepe.
tulen2
Stálice fóra

Zpět na Fungování střídavé péče